تاکید ابتکاربر لزوم استفاده کنی هوشمندانه ازمنابع بین المللی برای دستیابی به اهداف ملی


تاکید ابتکاربر ضرورت بهره گیری هوشمندانه ازمنابع جهانی برای دستیابی به اهداف ملی

رئیس سازمان محافظت زیستگاه طبیعی نقل کرد: ایران با هوشمندی قادر هست از فرصت های جهانی خلال همراهی با حرکت های جهانی برای حفظ زیستگاه طبیعی، جهت دستیابی به اهداف ملی خود در موضوعاتی همچون اصلاح و بهینه سازی مصرف انرژی، مدیریت منابع آبی و حفظ منابع طبیعی و زیستگاه طبیعی استفاده کند.

تصویر و عکس تاکید ابتکاربر لزوم بهره گیری هوشمندانه ازمنابع جهانی برای دستیابی به اهداف ملی

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) از پایگاه خبر دهی سازمان محافظت زیستگاه طبیعی، خانم معصومه ابتکار در نشست بر آن شوی برای نحوه وجود ایران در کاپ ۲۲ که با وجود معاونان وزارتخانه های مرتبط و به میزبانی سازمان محافظت زیستگاه طبیعی به انجام رسانده شد، به نقش و مشارکت فعال ایران در روند بوجود آیی توافق تغییرات آب و هوا پاریس موسوم به کاپ ۲۱ اشاره کرد.
معاون رییس جمهوری نقل کرد: هم اضافه کنی میان دستگاه ها و تدوین سیاست های مشترک کاری با تکیه بر ایفای نقش و وظایف مستقل سیستم های ذیربط برای رسیدن به اهداف تعیین شده در برنامه مشارکت ملی ایران برای کاهش پخش گازهای گلخانه ای لازم است.
وی با تاکید بر نقش اصلی مؤثر وزارت امورخارجه در بحث تغییرات آب و هوایی و بهره مندی کشور از منابع مادی و معنوی جهانی در این زمینه، بیان کرد: بدون شک فرصت های دو جانبه و چندین جانبه جهانی در حوزه تغییرات آب و هوا بسیار پر ارزش است و باید برنامه ریزی عالی ای برای استفاده از آن ها انجام شود.
ابتکار با اشاره به فرصت نابود شده برای استفاده از منابع مالی جهانی به منظور کاهش پخش گازهای گلخانه ای طی سال های گذشته به علل گوناگون همچون تحریم ها و بی توجهی دولت سابق به حوزه زیستگاه طبیعی، نقل کرد: زیان شناسی نبود بهره مندی ایران از این منابع قادر هست به بهره گیری خوب تر از منابع جهانی در شرایط کنونی یاری رساند.
معاون رئیس دولت خلال مرور اهداف و برنامه های ملی برای بهینه سازی و اصلاح الگوی مصرف انرژی، همچنین تاکیدات رهبر انقلاب اسلامی بر این بحث و نکاتی همچون حفظ و حراست از جنگل ها و مراتع، اضافه کرد: همخوانی بسیار زیادی میان برنامه های جهانی همچون توافق تغییرات آب و هوا با اهداف و برنامه های ملی وجود دارد.
رئیس سازمان محافظت زیستگاه طبیعی اشاره ای هم به ظرفیت های ایران به خصوص در بحث انرژی های بدیع و تجدید پذیر برای بهره مندی از سرمایه گذاری های جهانی داشت.
علمی ۹۰۱۴**۱۴۴۰
گیرنده: کیمیا عبدالله پور**پخش:‌معصومه گلشن


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال