مقام بلژیکی: همکاری علمی با کشورمان ایران پرارزش است/مسافرت هیات دانشگاهی در ژانویه


مقام بلژیکی: همکاری علمی با ایران ارزشمند است/سفر هیات دانشگاهی در ژانویه

مدیرعامل آژانس سرمایه گذاری و تجارت ناحیه فلاندر بلژیک* گفت: امکان همکاری علمی با ایران برای ما پر ارزش است و ژانویه آینده (دی-بهمن) همراه با نمایندگان دانشگاه های ناحیه فلاندر به تهران بزرگ برمی گردیم.

تصویر و عکس مقام بلژیکی: همکاری علمی با ایران پر ارزش است/مسافرت هیات دانشگاهی در ژانویه

«کلر تیلکرتس»** که هفته جاری با هدف شرکت در همایش تجاری ایران و بلژیک به تهران بزرگ مسافرت کرد، در مکالمه با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: ایران از توانمندی علمی عالی ای بهره می برد و کارهای تحقیقاتی خوبی در این کشور صورت گرفته که در جهان ارزش دارنده است.
به گزارش سرزه به نقل از وی، ناحیه فلاندر همکاری های علمی و دانشگاهی مختلفی با جهان دارد و در تکنولوژیهای نانو و بایوفناوری توانا است.
تیلکرتس افزود: برخورداری از روابط مقاوم و مداوم علمی با کشورهای جهان شبیه به ایران برای ما اهمیت دارد و تلاش می کنیم هر چه زودتر این همکاری ها شروع شود.
این مقام تجاری ادامه داد: در بخش های دیگر نیز امور زیادی برای همکاری وجود دارد و ما در بخش هایی شبیه به زیرساخت ها، پزشکی، تکنولوژیهای تمیز و جهانگردی به توسعه روابط علاقه مندیم.
مدیرعامل آژانس دولتی سرمایه گذاری و تجارت فلاندر بلژیک که تکلیف آن توسعه تجارت جهانی این ناحیه در جهان است، افزود: ایران و بلژیک مدام روابط خوبی با همدیگر داشته اند و هدف از مسافرت این هیات نیز گسترش و تقویت همکاری های اقتصادی بود؛ زیرا این روابط به خاطر تحریم های جهانی کاهش یافت.
به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، شامگاه بیست و ششم برج دی ۱۳۹۴ با پخش گزارش آژانس جهانی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات اتمی ایران در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه ۱+۵) یعنی روند لغو تحریم های اتمی غرب علیه تهران بزرگ شروع شد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در همایش تجاری ایران و بلژیک گفت: حجم مبادلات تجاری ایران و بلژیک سالیانه ۳۰۰ میلیون تا ۴۰۰ میلیون دلار است و باید تلاش کنیم با توسعه همکاری های تجاری میان شرکت های دو کشور، این حجم به بیش از یک میلیارد دلار برسد.
به گزارش سرزه به نقل از «مجتبی خسروتاج»، قبل از شروع تحریم های ظالمانه حجم مبادلات تجاری دو کشور سالیانه بیش از یک میلیارد دلار بود و با لغو تحریم ها زمینه های عالی ای برای توسعه تجارت میان شرکت های دو کشور فراهم شده است.
همایش تجاری ایران و بلژیک نهم برج آبان با وجود ۲۰۰ نفر از نمایندگان ۱۴۰ شرکت بلژیکی در هتل آزادی تهران بزرگ به انجام رسانده شد.
فلاندر یک ناحیه هلندی زبان است که در شمال بلژیک قرار دارد و در جوار «والون» و «بروکسل»، نواحی سه گانه مجلسی این کشور را تشکیل می دهد.
شهر بروکسل که پایتخت ملی بلژیک است، نزدیک مرز جنوبی فلاندر قرار دارد.
…………………………………………………..
*Flanders Investment and Trade
**Claire Tillekaerts
اقتصام**۱۰۶۳**۱۹۶۱** گفت و گو کننده: رفعت کرمی مهر** انتشاردهنده: مریم مسعود


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال