«کلام جدید با رویکرد اسلامی» به چاپ چهارم رسید


«کلام جدید با رویکرد اسلامی» به چاپ چهارم رسید

خبرگزاری فارس: «کلام تازه با رویکرد اسلامی» به چاپ چهارم رسید

کتاب «کلام تازه با رویکرد اسلامی» نگاشته عبدالحسین خسروپناه از سوی دفتر نشر معارف و دانشگاه معارف اسلامی به چاپ چهارم رسید.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «کلام تازه با رویکرد اسلامی» در ۱۸ گفتار درصدد اظهار تمجید جامعی از کلام تازه و مسائل آن است. نگارنده بعد از اظهار چیستی کلام تازه، به چیستی دین و راهکار شناسی دین پژوهی توجه میکند و در ادامه اصلی ترین مباحث کلام تازه را انتقاد و چک میکند. «عقل و دین»، «معرفت شناسی دینی»، «قبض و بسط تئوریک شریعت»، «قرائت های گوناگون از دین»، «پلورالیسم دینی و رویکردهای آن»، «دین و جهان»، «کارکردهای دین»، «صحبت ایمان دینی»، «تجربه دینی و عرفانی»، «زبان دین»، «علم و دین» از اصلی ترین مباحث مطرح شده در این کتاب هستند.
نگارنده به مسائل زمان معاصر کشورمان که زاییده تعارض سنت و تجدد و متأثر از جوامع مدرن و عامل ایجاد شکاف های عظیم فکری است، توجه میکند. در این نوشتار، سعی شده به درگیریها و لزومهای این محورها اکتفا شود، به طوری که ذهن را به زوایای پیچیده و پنهان سرگرم نسازد و در حد امکان سوالهای معاصر کلامی در بستر اجتماع را پاسخ دهد.
چاپ چهارم کتاب «کلام تازه با رویکرد اسلامی» در ۵۱۲ صفحه، قطع وزیری و نرخ ۲۰هزار تومان از سوی دفتر نشر معارف و دانشگاه معارف اسلامی عرضه شده است. دفتر نشر معارف تا به حال از این نگارنده شش کتاب «در جست وجوی علوم انسانی اسلامی»(2 جلد/ کاندیدای کتاب سال جمهوری اسلامی)، «فلسفه علوم انسانی (بنیادهای نگاه ای)»، «جریان شناسی فکری کشورمان معاصر»، «جریان شناسی ضد فرهنگ ها»، «رویکرد استاد مطهری به علم و دین» و «زیان شناسی جامعه دینی» را انتشار داده است و به زودی کتاب «فلسفه شناخت» این استاد فلسفه و کلام اسلامی روانه بازار کتاب می کند. دفتر نشر معارف در زمینه مباحث کلام تازه، تا به حال کتابهای «کلام تازه با رویکرد تطبیقی (دکتر محمد محمدرضایی)، «کلام تازه» (دکتر عباس نیکزاد)، «درآمدی بر کلام تازه» (دکتر هادی راستگوای) و «فرهنگ اصطلاحات علم کلام» (حجت الاسلام مسلم محمدی) را انتشار داده است.

*****************************************

تهیه شده توسط: رامين ژ.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آشنايان ره عشق در اين بحر عميق
««« »»»
غرقه گشتند و نگشتند به آب آلوده

«کلام جدید با رویکرد اسلامی» به چاپ چهارم رسید

TT / 65 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال