وهابیت به دنبال تحریف کتب اهل تسنن است/ گرایش گسترده مردم اندونزی به تشیع


وهابیت به دنبال تحریف کتب اهل تسنن است/ گرایش گسترده مردم اندونزی به تشیع

کارشناس وزارت امور دینی اندونزی با بیان این که پیوسته تلاش های وهابیت به سود آنها نیست، نقل کرد: اخیرا در یکی از نواحی اندونزی نزدیک ۹ هزار فرد درس خوانده درباره افکار وهابیت پژوهش کردند و شیعه شدند و در همان ناحیه شاهد حیات مسالمت آمیز شیعه و سنی هستیم.

تصویر و عکس وهابیت درپی تحریف کتب اهل تسنن است/ گرایش گسترده مردمان اندونزی به تشیع

به اعلان سرزه و به نقل از خبرگزاری «حوزه»، ابومسلم خولانی کارشناس وزارت امور دینی اندونزی در جلسه ای با استاد نجم الدین طبسی عضو جامعه مدرسین که در کانون ولاء صدیقه کبری (س) قم به انجام رسانده شد، با قدردانی از استقبال گرم علمای شیعه، بیان داشت: بنده به عنوان یک اندونزیایی افتخار می کنم که کشورمان به رغم تحریم ۳۷ ساله، تنها کشور اسلامی است که روی پای خود ایستاده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم اندونزی همچون کشورمان توسعه یابد و میان مذاهب شیعه و سنی وحدت باشد و اقوام و ادیان حیات مسالمت آمیزی داشته باشند.

این کارشناس وزارت امور دینی اندونزی اضافه کرد: اختلاف میان شیعه و سنی به نفع دشمنان اسلام است.

خولانی با اشاره به تلاش های وهابیت در تحریف کتب دینی در اندونزی، نقل کرد: اخیرا وهابیت در حال تجدید چاپ ۳۲ کتاب عمده حوزه های اهل تسنن است و نکاتی که به نفع خودشان نیست را حذف و جایگزین می کنند.

وی با بیان این که پیوسته تلاش های وهابیت به سود آنها نیست، بیان داشت: اخیرا در یکی از نواحی اندونزی نزدیک ۹ هزار فرد درس خوانده درباره افکار وهابیت پژوهش کردند و شیعه شدند و در همان ناحیه شاهد حیات مسالمت آمیز شیعه و سنی هستیم.

این کارشناس وزارت امور دینی اندونزی همچنین در ملاقات با حجت الاسلام والمسلمین کعبی عضو جامعه مدرسین با قدردانی از ارائه اطلاعات سودمند این استاد حوزه، بیان داشت: هدف از مسافرت به کشورمان، مروری بر مقررات کشورمان در زمینه رفتار با اهل سنت و اقلیت های دینی است.

پایان پیام/۳۱۳/۳۳

**************************

تهیه شده توسط : بامشاد ا.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کس نديده‌ست ز مشک ختن و نافه چين
««« »»»
آن چه من هر سحر از باد صبا می‌بينم

وهابیت به دنبال تحریف کتب اهل تسنن است/ گرایش گسترده مردم اندونزی به تشیع

TT / 66 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال