افسردگی روزگار نوجوانی کدام است؟ (۳ عکس)


افسردگی دوران نوجوانی چیست؟

وجود یک نوجوان افسرده در خانواده قادر هست معضلات زیادی همراه با داشته باشد، اما از سوی دیگر، والدین معالجه ای، خوب ترین راه برای خارج کردن کودک از شرایط استرس زاست.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس افسردگی زمان نوجوانی کدام است؟
جوانان برای اینکه بتوانند با موفقیت افسردگی خود را از بین برند بسیار آسان است. وجود یک نوجوان افسرده در خانواده قادر هست معضلات زیادی به همراه داشته باشد، اما از سوی دیگر، والدین معالجه ای، خوب ترین راه برای خارج کردن کودک از شرایط استرس زاست.
نوجوانی یکی از زیان پذیرترین زمان حیات است، به خصوص اگه این دوره جابجایی از خردسالی به بزرگسالی با افسردگی نیز همراه باشد، نوجوانی را زمان اختلال نیز نامیده اند، به این علت که فرد ناگزیر است تغییرات جسمی، احساسی و اجتماعی را تحمل کند که قادر هست موجب پریشانی و نگرانی او در برخورد با عوامل مضطربکننده شود.
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس افسردگی زمان نوجوانی کدام است؟
تحول روحیه و خلق و خوی در زمان نوجوانی تا زمانی حیات روزمره را تحت اثر نگذارد، نرمال است. توجه داشته باشید بین یک روحیه بد زودگذر با پریشانی ها و دغدغه های مزمن فرق قائل شوید. دغدغه های سودمند به فرزندان ما یاری میرساند تا با تغییرات به وجود آمده بخوبی سازگاری یابند؛ اما استرس های غیر معمولی برای موضوعات کوچولو نرمال نیست. پدر و مادری که قادر نیستند در این دوره حساس با نوجوانان خود مرتبط شوند، فرزندان خود را که از اظهار ترس ها و دغدغه های خود هراس دارند، گریزان می کنند. این کار موجب می شود آنها به جوانانی افسرده مبدل شوند.

دربرابر، آن دسته از والدین که با هوشیاری برای نوجوانانشان وقت و انرژی قرار میدهند و در صورت ضرورت مبالغی را مخارج می کنند می توانند به نوجوان خود یاری رسانند تا آینده خود را بسازد و به سرعت بر دغدغه های دوره نوجوانی شکست دهد. پشتیبانی از نوجوانان در طول این مسافرت گذار از خردسالی به جوانی بسیار راحتتر است تا اینکه بعدها برای بازگرداندن تندرست روان پریش او به گرفتاری بیفتید.

ضروری نیست پیوسته او نخست باشد

فشار والدین برای سرآمد و خوب ترین بودن در دروس و دربرابر بی اعتنایی کامل نسبت به دیگر فعالیت های فوق برنامه قادر هست در ذهن بچه آنها به یک مشکل بغرنج و پیچیده مبدل شود. این کار او را بین علایق اساسی خود و برآوردن انتظارات والدین سرگردان می سازد.

بعضی جوانان در مواجهه با برنامه های سختگیر و غیر قابل انعطاف که آنها را برای برنده و خوب ترین بودن در همه چیز، از مطالعه دروس گرفته تا موزیک، طرح و نقاشی و حتی بازی ها تحت فشار قرار می دهد، دچار تنگنا می شوند. علاوه بر این، فشارهای مدرسه نیز موجب می شود نوجوان عزت نفس و خودباوری خود را از دست بدهد.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس افسردگی زمان نوجوانی کدام است؟
باید نوجوانان را تشویق کرد تا مهارت هایی را یاد بگیرند که به آن علاقه مندند و به آنها انگیزه می دهد؛ همچنین ضروری است این اطمینان را در آنها ایجاد کنید که کاملا” نرمال است گهگاهی بعضی چیزها را بخوبی نیاموزند و تنها چیزی که برای یاد گرفتن احتیاج دارند، زمان و تمرین بیشتر است.

به فرزندان خود یاری رسانید تا غرور خود را نو سازی کنند. موفقیت های آنان در عرصه های گوناگون را که امکان می دارد یک هنر، ورزش یا مطالعات درسی و غیره باشد، تشویق کنید، از پیشداوری و پیشگویی بی موقع خودداری کنید. مجوز دهید نوجوان گام های نرمال خود را در مسیر رشد بردارد و او را با انتظارات خود یا ایجاد دیگر مسوولیت های خانوادگی به زحمت نیندازید.

پزشکان بدون مرز

————————————-

مطلب از : آذرمهر ف.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به مهلتی که سپهرت دهد ز راه مرو
««« »»»
تو را که گفت که اين زال ترک دستان گفت

افسردگی روزگار نوجوانی کدام است؟ (۳ عکس)

TT / 170 — TP / 29%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال