گشتی در کارخانه رولزرویس، فانتزی ترین اتومبیل دنیا (۱۳ عکس)


گشتی در کارخانه رولزرویس، لوکس ترین خودرو جهان

کارخانه‌ی ۲.۸ هکتاری رولزرویس در گوود وود تقریباً به عنوان یک نمایشگاه بزرگ برای این کمپانی عمل می‌کند. با سقفی که به‌طور کامل از چمن بر تن شده، کارخانه‌ی گوود وود به‌طور مسالمت‌آمیزی با حومه‌ی شهر مخلوط شده است.
وب‌سایت پدال: شما احتمالا چندی پیش خبر مربوط به کانسپت رولزرویس Vision NEXT 100 را در پدال مشاهده نمودید، ماشینی که مشابه طراحی‌های خودروهای دهه‌ی ۳۰ تولدی اما با نگرشی بر آینده است. این کانسپت صرف نگاه از این که مردمان چه عاطفی درباره‌اش دارند، به راحتی یکی از فریبنده‌ترین و دوقطبی‌ترین خودروهای کانپست چند وقت اخیر است.هرچند، آن چیزی که شما احتمالا ندیده‌اید، مکان ساختن این‌چنین ماشین هایی است. خب، ما اخیراً یک روز را در گوود وود سپری کردیم و نگاهی به یکی از فوق‌العاده‌ترین مکان‌های ساخت خودرو انداخته‌ایم.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس گشتی در کارخانه رولزرویس، فانتزیترین خودرو جهان
کارخانه‌ی ۲.۸ هکتاری رولزرویس در گوود وود تقریباً به عنوان یک نمایشگاه بزرگ برای این کمپانی عمل می‌کند. با سقفی که به‌طور کامل از چمن بر تن شده، کارخانه‌ی گوود وود به‌طور مسالمت‌آمیزی با حومه‌ی شهر مخلوط شده است. شیشه‌ی بلند کل آپارتمان را در بر گرفته و در امتداد با لامپ‌های سقفی، همراهی خوبی با نور نرمال دارند. این نور نرمال در محیط کاری بی‌سروصدایی می‌تابد که احساس‌برانگیز اما لطیف است. درست همانند ماشین هایی که درونش ساخته می‌شوند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس گشتی در کارخانه رولزرویس، فانتزیترین خودرو جهان

درون کارخانه، همه‌چیز سفید و خاکستری و تمیز است. بسیار تمیز. کارخانه طوری است که انگار بجای ساخت خودرو در این مکان عمل جراحی صورت می‌گیرد. حتی قطره‌ای روغن روی کف کارخانه وجود ندارد. البته که این پاکی باید هم موجود موجود باشد چون آنچه که مهندسان و صنعت‌کاران رولزرویس انجام می‌دهند دست کمی از جراحی ندارد.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس گشتی در کارخانه رولزرویس، فانتزیترین خودرو جهان

هر رولزرویس با دقتی عجیب و توجهی عالی به جزئیات ساخته می‌شود. اکثر کارها با دست انجام می‌گیرد. ۸ منطقه‌ی تولید وجود دارد که این منطقه‌ی گوود وود ۲ ناحیه‌ی ساخت و دیزاین را با دو نوبت‌کاری در برگرفته است.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس گشتی در کارخانه رولزرویس، فانتزیترین خودرو جهان

پروسه‌ی تولید هر رولزرویس طولانی و به شدت دقیق است. خودروهای زیادی وجود ندارند که پیشرانه و گیربکس قرار گرفته روی آن‌ها وقت زیادی بگیرد، این کارها آسان است. پروسه‌ی رولزرویس دربردارنده‌ی ساخت قطعات داخلی و بازرسی هر قطعه از چرم کابین است تا اطمینان به دست آید که اصلاً لکه‌ای وجود ندارد. همچنین رنگ‌آمیزی بخش اعظم خودرو و سرهم کردن همه‌ی جزئیات مانند نصب سقف “starlight” با دست انجام می‌شود.

ساخت هر خودرو تقریباً چندهفته‌ای زمان می‌برد. سریع‌ترین ماشینی که رولزرویس می‌تواند بسازد مدل گوست است که حداقل ۳۰ روز زمان و کار ۶۰ دست را می‌طلبد! پروسه‌ی ساخت فانتوم حداقل ۴۵ روزه است. مدت زمان ساخت برخی رولزرویس ها می‌تواند تا یک سال هم برسد.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس گشتی در کارخانه رولزرویس، فانتزیترین خودرو جهان

بخش اعظم این زمان طولانی ساخت به شخصی‌سازی وسیع انجام شده در هنگام ساخت رولزرویس بازمی‌گردد. این نکته به درستی در جهان خودرو شناخته شده که برنامه‌ی شخصی‌سازی وسیع رولزرویس به چه صورت است. هرچند، تا وقتی که واقعاً حجم کارهای انجام شده را از نزدیک نبینید، درک آنچه انجام می‌شود تقریباً دست نیافتنی خواهد بود.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس گشتی در کارخانه رولزرویس، فانتزیترین خودرو جهان

برخی از رنگ‌آمیزی‌های ساده‌ی خودرو توسط سیستم انجام می‌شود اما بخش اعظم آن توسط دست اسپری می‌گردد. رولزرویس بیش از ۱۴ هزار رنگ برای انتخاب مشتری دارد اما تقریباً هر آنچه را که مشتری بخواهد فراهم می‌کند. رولزرویس حتی می‌تواند رنگ خودرو را با رنگ رژ لب مشتری و یا هر چیزی که بخواهد هماهنگ کند! بعد از این همه‌ی جزئیات خودرو توسط یک فرد انجام می‌شوند.

این فرد می‌تواند هر نقطه‌ای از خودرو را رنگ کند، از طراحی‌های گل‌دار گرفته تا نکات ساده و ابتدایی. این فرد همچنین به حد کافی قوی است تا اشتباهی به انجام نرساند. در واقعیت، او نمی‌تواند اشتباهی مرتکب شود چون رولزرویس از رنگی استفاده می‌کند که به سرعت جذب بدنه می‌شود بنابراین هر اشتباهی می‌تواند کار ۵۰۰ هزار دلاری شرکت را از میان برد.

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس گشتی در کارخانه رولزرویس، فانتزیترین خودرو جهان

درون خودرو چرم بکار رفته تنها از گاوهای اسکاندیناوی ساخته شده و پرداخته شده تا این گاوها باردار نباشند بنابراین پوستشان کشیده نیست و آب‌وهوای اسکاندیناوی نیز تأثیری روی آن‌ها نداشته‌اند. رولزرویس همچنین فقط چرم را از گاوهایی می‌گیرد که قبلاً برای بهره گیری از گوشتشان کشته شده‌اند و هیچ گاوی را برای این کار قربانی نمی‌کند.

البته این گفته‌ها احتمالا سبب نمی‌شود تا هیچ گیاهخواری حس خوب تری پیدا کند. باید نقل کرد که پوشش‌های درون کابین تنها به‌صورت چرم هستند. اما برای تریم، پانل درب ها یا برخی نقاط دیگر می‌توان از طیف وسیعی از مواد دیگر مانند چرم کروکودیل یا شترمرغ استفاده نمود.

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس گشتی در کارخانه رولزرویس، فانتزیترین خودرو جهان

برای چوب درون کابین، روکش‌ها از تمام نقاط دنیا پیشنهاد داده می‌شوند و چوب‌های بسیاری در دسترس است. مصرف‌کنندگان می‌توانند حتی چوب درخت‌های مدنظر خودشان را پیشنهاد دهند. به‌طور مثال، یک خریدار چوب درخت ۲ متری حیاط خانه‌ی خودش را می‌خواهد و رولزرویس این کار را انجام می‌دهد. اما رولزرویس همچنین می‌تواند مواد دیگری به جز چوب را نیز بهره گیرد.چنانچه مصرف‌کننده آرزوی آن را داشته باشد و بتواند از پس هزینه‌ها برآید، رولزرویس آن کار را انجام می‌دهد. رولزرویس حتی می‌تواند بنا به خواسته‌ی مشتری، صندلی‌ها، پانل درب‌ها و هر مکان دیگری را گلدوزی کند.

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس گشتی در کارخانه رولزرویس، فانتزیترین خودرو جهان

سقف داخلی خودرو نیز احساس‌برانگیز است. سقف starlight جاای برای صدها لامپ LED است که نمایی از آسمان پرستاره را به اکران می‌گذارد. هر سقف توسط دست مونتاژ می‌گردد و پروسه‌ی بسیار دقیقی است که چند نفر ساعت وقت می‌برد. مشتریان همچنین می‌توانند نوع LED ها را نیز شخصی‌سازی کنند. برای فعالیت کردن روی این سقف ویژه سه ماه تمرین مستمر ضروری است.۵۰ درصد مشتریان رولزرویس این نوع سقف را پیشنهاد می‌دهند.

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس گشتی در کارخانه رولزرویس، فانتزیترین خودرو جهان
تصویر و عکس شماره ۱۱ ⇩تصویر و عکس گشتی در کارخانه رولزرویس، فانتزیترین خودرو جهان

هر خودروی رولزرویس در نهایت دقت و توسط زبده‌ترین کارکنان این صنعت ساخته می‌شود. تهیه کردن یک رولزرویس تجربه‌ای منحصربه‌فرد بوده و یک امتیاز مخصوص برای کسی است که ثروت زیادی دارد. درحالی‌که خودروهای لوکس زیادی در بازار به روز از جمله ب‌ام‌و سری ۷، مرسدس S کلاس، مرسدس-میباخ و بنتلی مولسان وجود دارند اما اشرافیت و ابتکار رولزرویس مشابه هیچ‌کدام نیست.

تصویر و عکس شماره ۱۲ ⇩تصویر و عکس گشتی در کارخانه رولزرویس، فانتزیترین خودرو جهان

کارخانه‌ی گوود وود رولزرویس دربین احساس‌برانگیزترین مکان‌های ساخت خودرو در دنیا قرار دارد. خودروهای ساخت رولزرویس نیز لوکس‌ترین ساخته‌های صنعت خودروسازی هستند.

تصویر و عکس شماره ۱۳ ⇩تصویر و عکس گشتی در کارخانه رولزرویس، فانتزیترین خودرو جهان

نظر يادتان نرود**

گردآوری توسط: بهگل ف.

خودرو در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شهريست پرظريفان و از هر طرف نگاری
««« »»»
ياران صلای عشق است گر می‌کنيد کاری

گشتی در کارخانه رولزرویس، فانتزی ترین اتومبیل دنیا (۱۳ عکس)

TT / 211 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال