معینی: نکونام در دوره بعدی کلاس های مربیگری C شرکت می کند/ کریمی می تواند رهبری خوبی داشته باشد


معینی: نکونام در دوره بعدی کلاس های مربیگری C شرکت می کند/ کریمی می تواند رهبری خوبی داشته باشد

مدرس فیفا در خصوص وجود فوتبالی‌های نامدار در دوره مربیگری C آسیا اعلام کرد که آنها اشتیاق زیادی برای وجود در کلاس‌ها داشتند.

تصویر و عکس   معینی: نکونام در دوره بعدی کلاس های مربیگری C شرکت می کند/ کریمی قادر هست رهبری خوبی داشته باشد

فریدون معینی در مکالمه با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص برگزاری کلاس های مربیگری دوره C آسیا که با وجود بسیاری از بازیکنان نامدار ورزش فوتبال از جمله آقای علی کریمی، محمد محمدی، جواد کاظمیان، علیرضا نیکبخت واحدی و… به انجام رسانده میشود، گفت: این نفرات خیلی مشتاقانه به کلاس آمده اند. به نگاه ام آنها فکر بسیار خوبی کرده اند. به ویژه این که با تمام سوابقی که در ورزش فوتبال داشته اند می خواهند در این کلاس ها حاضر شوند تا به سطح علمی شان بیفزایند. ما روز نخست دو نشست تئوری و یک نشست عملی داشتیم و کلاس بسیار بشاش و سرحالی را کنار هم به اتمام رساندیم.

مدرس فیفا که در کلاس های دوره C این دوره تدریس می کند در خصوص جو حاکم بر کلاس بیان داشت: جو بسیار عالی بود و همه خیلی مشتاقانه مباحث را دنبال کردند. علت این همه اشتیاق این است که احتمالا آنهایی که تجربه این کلاس ها را نداشتند، به شکلی میاندیشیدند که روند کلاس خشک و خسته کننده باشد. احتمالا آنها آگاهی نمیداشتند شرایط چطور است و حالا که آمده اند و جو را نگاه کرده اند، مطمئناً با اشتیاقی که دارند همه چیز به نفع شان خواهد شد. آنها اکنون می نگاه کنند که در جهان مربیگری مدرن چه خبر است.

وی اضافه کرد: وقت ریاست دادکان مسئول کمیته آموزش بودم و آن دوره یک کلاس «فست ترک» برای بازیکنانی که بالای ۵۰ بازی ملی داشتند قرار دادم و حالا خیلی از مربیان خوب امروز همان اشخاص حاضر در آن کلاس ها هستند. اکنون هم شادم این بازیکنان تاپ ورزش فوتبال ما گرایش های خوبی برای آموزش دارند و مطمئناً قادر هستند در آینده به مربیان خوبی مبدل شوند. خلال این که کلاس های «فست ترک» که نقل میکنیم آن وقت با دوره B شروع شد و این خواستی بود که خود همان بازیکنان داشتند. با این حال آنها زمانی سر کلاس آمدند، نگاه کردند که مربیگری چه مقدار دانش و اطلاعات روز می خواهد و همان نشست نخست تقاضا کردند کلاس C برای آنها به انجام رسانیم. به این علت که حجم مطالب سنگین بود و نمی شد به یکباره در کلاس B وجود یافت، در حالی که ابتدا تفکرشان چیز دیگری بود. حالا هم این فرزندها این تجربه را دارند و به درستی از دوره C را شروع کرده اند و با اشتیاق کلاس ها را به اتمام خواهند رساند. خوشبختانه مجوز ندادند بین بازی کردن و مربیگری شان فاصله ای بیفتند و این مورد مثبتی است.

معینی در پاسخ به این پرسش که موضوع وجود جواد نکونام هم در دوره C بود و به چه دلیل او در این دوره وجود ندارد، بیان داشت: نمییاندیشم نکونام برای این دوره نام نویسی کرده باشد، اما برای دوره بعدی در کلاس های دوره C شرکت می کند.

مدرس فیفا درباره این که آقای علی کریمی در وقت هنرپیشگی اش رهبر خوبی در میدان بود و آیا واقعا این رهبریت در کلاس ها در او دیده می شود یا نه، به تسنیم گفت: بله و به نگاه ام او قادر هست رهبر خوبی باشد. البته ما در کلاس ها گروه های گوناگون داریم که هرکدام سرگروه دارند و در هر قسمتی مکان این اشخاص تحول پیدا می کند. یکی از وارسیهای که مدرسان این دوره باید داشته باشند، تمرکز روی حاضران در کلاس است که نبوغ های گوناگون در آنها تشخیص داده شده و مطالعه بشود. با این اشخاص در سه دوره C و B و A فعالیت خواهیم کرد که علاقه به مربیگری، مدیریت دانش، رهبریت تیم و دیگر مسائل ورزش فوتبال از جمله استعدادیابی، رئیسی و… را آموزش می دهیم.

***اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد***

نگارنده: گل آذين ی.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سلامت همه آفاق در سلامت توست
««« »»»
به هيچ عارضه شخص تو دردمند مباد

معینی: نکونام در دوره بعدی کلاس های مربیگری C شرکت می کند/ کریمی می تواند رهبری خوبی داشته باشد

TT / 144 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال