ماجراهای عجیب زندگی سارق خانه‌های اعیانی


به گزارش صبحانه،او به مأموران گفت: شب سرقت همراه اعضای خانواده‌ام به میهمانی رفته بودیم که در بازگشت متوجه دزدی شدیم.

با اعلام این گزارش، تحقیقات کارآگاهان آغازشد و از آنجا که شواهد موجود در این سرقت با دزدی‌های اخیر ازخانه‌های اعیانی همخوانی داشت فرضیه سریالی بودن سرقت‌ها مطرح شد. از طرفی مأموران پی بردند شیوه دزدی‌ها شبیه به شگرد یکی از دزدان سابقه دارخانه‌های اعیانی است اما هیچ ردی از این فرد در پرونده وجود نداشت.

آغاز تحقیقات پلیسی

کارآگاهان در گام نخست تصاویر دوربین مداربسته محل‌های سرقت را مورد بررسی قرار دادند که مشخص شد در یکی از سرقت‌ها سارق با خودرو گرانقیمت تویوتا از محل متواری شده است. به همین خاطر این سرنخ مورد بررسی تخصصی قرار گرفت و سرانجام رد سارق سابقه‌داری به نام ساسان در پرونده به دست آمد. تحقیقات نشان می‌داد ساسان دو ماه پس از آزادی سرقت‌هایش را از سر گرفته و به خانه‌های اعیانی دستبرد می‌زند. به این ترتیب پلیس با زیرنظر گرفتن همه مخفیگاه‌های این مجرم سابقه دار، سرانجام او را در خانه یکی از دوستانش در شرق تهران به دام انداخت. در مخفیگاه این دزد کهنه کار علاوه بر خودرو 200 میلیون تومانی، یک دستگاه سمند، یک خودرو پژو پارس و یک زانتیا و یک پژو 405 هم کشف شد.

اعتراف به سرقت از خانه‌های اعیانی

ساسان وقتی چاره‌ای جز اعتراف ندید به مأموران گفت: «من قبلاً سرقت هایم را تک نفره انجام می‌دادم.بااین حال بعد ازتحمل چند سال زندان، چون کار دیگری بلد نبودم دوباره سراغ دزدی از خانه‌های شمال شهر رفتم اما این بار تصمیم گرفتم برای از بین بردن رد پایم به صورت باندی کار کنم. البته یک شرط مهم هم برای عضویت درباند داشتم؛ همه همدستانم باید معتاد می‌شدند تا به خاطر وابستگی به مواد به من رکب نزنند.»وی درباره شیوه سرقت‌هایش  گفت: «سوار بر خودروهای گرانقیمت در خیابان‌های شمال و شمال غرب پرسه می‌زدم و به بهانه صحبت با تلفن همراه، خانه‌های خالی را در محلات مختلف شناسایی می‌کردم. با تاریک شدن هوا از بالکن وارد خانه می‌شدم و با جمع کردن پول، طلا، گاوصندوق و تابلو فرش‌های گرانقیمت، همدستم را که زاغ زن بود صدا کرده و وسایل سرقتی را با هم بیرون می‌بردیم. بعد از سرقت، پول و طلاها را به همدستانم می‌دادم و خودم تابلو فرش‌ها و اموال گرانقیمت را برمی‌داشتم اما فکرمی کنم یکی از اعضای باند از این تقسیم ناراضی بود و او مرا لو داده است.»وی درباره خودروهای گرانقیمت کشف شده ازمخفیگاهش نیزگفت: «من خانه‌ای نداشتم و همیشه با پول فروش اموال مسروقه، خودروهای گرانقیمت می‌خریدم تا پس از دستگیری بتوانم با تحویل خودروها، رضایت مالباخته‌ها را جلب کنم.» رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام اینکه تحقیقات درباره دیگر سرقت‌های ساسان و همدستانش همچنان ادامه دارد، گفت: با توجه به اعتراف صریح سارق به چند فقره سرقت دیگر از خانه‌ها، تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد. همچنین مالباختگان می‌توانند برای پیگیری موضوع به پایگاه سوم آگاهی واقع در میدان نیلوفر مراجعه کنند.به گفته وی، این دزد سابقه دار تاکنون به 30 فقره سرقت از خانه‌های اعیانی اعتراف کرده است.

منبع : ایران

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال