دولت کره، نخست وزیر و وزیر دارایی جدید منصوب کرد


دولت کره، نخست وزیر و وزیر دارایی جدید منصوب کرد

خبرگزاری فارس: دولت کره، رییس وزیران و وزیر دارایی جدید منصوب کرد

پس از بی آبرویی دولت کره و مداخلات خارجی در امور دولتی، ریاست جمهوری این کشور رییس وزیران و وزیر دارایی را برکنار و اشخاص تازه ای را منصوب کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، ریاست جمهوری کشور کره جنوبی، رییس وزیران و وزیر دارایی تازه ای را شناساند.

به نگاشته نشریه گاردین، پس از آن که دولت «پارک گئون هی» با انتقادات گسترده ای به خاطر افشای بی آبرویی مداخله یک رفیق نزدیک دولت در امور کشور مواجه شد، ریاست جمهوری این کشور رییس وزیران و وزیر دارایی خود را بر کنار کرد.

یونگ یون-کوک سخنگوی ریاست جمهوری کره روز چهارشنبه (امروز) گفت «ییم جونگ یونگ» به عنوان وزیر دارایی جدید برگزیده شد و قرار است با سیاست اقتصاد خرد ثبات به اقتصاد چهارم آسیا را برگرداند.

همچنین «کیم بیونگ-جون» که پیش از این از مشاوران ارشد دولت سابق بود به عنوان رییس وزیران جدید برگزیده شد.

هفته گذشته مردمان کشور کره جنوبی به دخالت رفیق زمان خردسالی زن ریاست جمهوری در امور کشور راهپیمایی دادخواهی ای به راه انداختند. زن پارک برای فرو نشاندن خشم مردمان تا به حال ده ها نفر از دستیاران ارشد خود را برکنار کرده است.

معضل عمده مردمان از آنجا آغاز شد که خبرهایی در خصوص مداخله «چوی سون سیل» در مسائل حکومتی کشور کره جنوبی مطرح شد، زن ریاست جمهوری هم سه شنبه هفته گذشته این مساله را تأیید نقل کرده بود نوشته سخنرانی هایش را رفیق کهنه اش نگاشته است.

«چوی سون سیل» هیچ رابطه استخدامی با دولت کره ندارد و متهم است که علاوه بر مداخله در امور کلان کشور و عزل و نصب ها، از روابط خود با ریاست جمهوری هم برای گرفتن پول از نهادهای غیردولتی سوء بهره گرفته است.

****اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد****

نگارش توسط: پريناز ژ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حباب وار براندازم از نشاط کلاه
««« »»»
اگر ز روی تو عکسی به جام ما افتد

دولت کره، نخست وزیر و وزیر دارایی جدید منصوب کرد

TT / 98 — TP / 35%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال