پلیس آمریکا همچنان در حال کشتار سیاهپوستان است


پلیس آمریکا همچنان در حال کشتار سیاهپوستان است

یک تحلیلگر برجسته مستقر در دیترویت می‌گوید اقدامات خشونت‌بار پلیس ایالات متحده همچنان موجب کشته شدن سیاهپوستان می‌شود.

تصویر و عکس   پلیس ایالات متحده همچنان در حال کشتار سیاهپوستان است

«آبایومی آزیکیوه» تحلیلگر ارشد آمریکایی در مکالمه با خبرگزاری تسنیم، حین محکوم کردن ناکامی دولت ایالات متحده در رویارویی با خشونت شدید پلیس علیه رنگین پوستان و سایر اقلیت ها، تاکید کرد: هنوز بسیاری از سیاهپوستان قربانی این پدیده در ایالات متحده می شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: پلیس ایالات متحده هنوز در حال کشتار سیاهپوستان و سایر اشخاص با قیمت شگفت انگیزی است. از وقتی که اوباما در سال ۲۰۰۹ به توانایی رسیده، به طور مرتب و مستمر حاضر به ارائه توصیه و روش تازه ای برای انتها دادن به تبعیض نژادی، نیروی کشنده و سرپوش گذاشتن بر جنایاتی که توسط اداره های پلیس در سر تا سر کشور انجام می شود، نشده است.

این تحلیلگر آمریکایی درباره حالت حقوق بشر در ایالات متحده گفت: حالت حقوق بشر در ایالات متحده در دولت اوباما بدتر شده است. میزان جرم و جنایت ازدیاد یافته است. پلیس هنوز در حال کشتار سیاهپوستان سریع شگفت انگیزی است. وزارت دادگستری و مقامهای مکانی برای تحت پیگرد قانونی گذاشتن عاملان عمده این جنایات، ناکام بوده اند. شورش و تظاهرات گسترده در فرگوسن، بالتیمور، میلواکی و شارلوت نشانگر شکست دولت در رویارویی اثرگذار با این مساله بوده است.

وی درباره بیانات برخی مقامهای آمریکایی از جمله سرپرست اف بی آی که هرگونه خشونت و وحشیگری پلیس را رد کرده، گفت: این یک اجتناب استاندارد از بحران قرار می داری است. این ناشی از ناکامی دولت اوباما برای رسیدگی به سرکوب خاص سیاهپوستان است. از وقتی که اوباما در سال ۲۰۰۹ به توانایی رسیده، به طور مرتب و مستمر حاضر به ارائه توصیه و روش تازه ای برای انتها دادن به تبعیض نژادی، نیروی کشنده و سرپوش گذاشتن بر جنایاتی که توسط اداره های پلیس در سر تا سر کشور انجام می شود، نشده است.

این تحلیلگر آمریکایی درباره دلایل و ریشه های عمده خشونت پلیس علیه سیاهپوستان و این که دولت ایالات متحده به چه صورت قادر هست به این بحران خاتمه دهد، تاکید کرد: عوامل عمده را می توان در دستگاه برده داری جستجو کرد که از ۱۶۱۹ تحت مقررات استعماری انگلیس در ویرجینیا شروع شد و طی قرون ۱۷ تا ۲۱ نیز گسترش یافته است. علی رغم تصویب چند اصلاحیه قانون اساسی و مقررات حقوق مدنی از دهه ۱۸۶۰ تا ۱۹۶۰ تولدی، سیاهپوستان هنوز به عنوان یک گروه تحت ستم و ستم به مجلسیت شناخته نشده اند که مستحق حقوق برابر باشند. قانون حقوق مدنی ۱۹۶۴ ، قانون حق رای ۱۹۶۵ ، و قانون اسکان عادلانه ۱۹۶۸ همه توسط دادگاه های مکانی، ایالتی و فدرال به ثبت رسانده شده است. حقوق سیاسی سیاهپوستان به طور معمولی و روزمره نقض می شود.

وی در انتها درباره مخالفت سنا با اتخاذ تدابیری با هدف مهار اسلحه و رویارویی با تیراندازی های کشنده در ایالات متحده، تصریح کرد: نمایندگان سنا قادر به تصویب مقررات مهار سلاح نیستند به این علت که این قانون دستگاه سرمایه داری نژادی و امپریالیسم را به خطر می اندازد. ایالات متحده در خشونت نژادپرستانه، نسل کشی ایجاد شده است. بخش زیادی از این سلاح ها در اختیار ماموران مسلح دولت و پشتیبانان آنها درمیان غیر نظامیان قرار دارد.

***ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد***

نگارش توسط: مژده ل.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن همه ناز و تنعم که خزان می‌فرمود
««« »»»
عاقبت در قدم باد بهار آخر شد

پلیس آمریکا همچنان در حال کشتار سیاهپوستان است

TT / 115 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال