نیازی به مشارکت ائتلاف آمریکا در عملیات آزادسازی موصل نیست


نیازی به مشارکت ائتلاف آمریکا در عملیات آزادسازی موصل نیست

یک فرمانده حشد الشعبی کشور عراق با اشاره به توانایی‌های حشد الشعبی و نیروهای عراقی در اداره نبرد تأکید کرد که احتیاجی به حضور آمریکایی‌ها و ائتلاف به‌اصطلاح بین‌المللی در عملیات آزادسازی موصل نیست.

تصویر و عکس   احتیاجی به مشارکت ائتلاف ایالات متحده در عملیات آزادسازی موصل نیست

"سید حامد جزائری" یکی از فرماندهان حشد الشعبی کشور عراق و جانشین فرمانده گردان "سرایا الخراسانی" در مکالمه با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم واپسین حالت نیروهای حشد الشعبی در عملیات آزادسازی موصل را تشریح کرد و در این باره گفت: عملیات نیروهای حشد الشعبی در ۶ محور همچنان ادامه دارد که طی چندین روز پیش بیش از ۲۰ روستا و مساحتی بالغ بر ۴۰۰ کیلومترمربع در این محورها آزاد شدند. با ادامه یافتن عملیات و بزرگتر شدن مساحت مناطقی که در اختیار نیروهای حشد الشعبی قرار می گیرند شمار محورهای عملیاتی نیز ازدیاد خواهند یافت.

وی ادامه داد: عملیات نیروهای حشد الشعبی بر اساس برنامه از پیش تعیین شده به درستی جلو میرود و همکاری عالی ای میان این نیروها، ارتش، توپ خانه و نیروی هوایی کشور عراق وجود دارد، نیروی هوایی برای گشودن مسیر حشد الشعبی در محورهای گوناگون حملات متعددی علیه تروریست ها به انجام میرساند.

او در خصوص میزان مقاومت تروریست ها و شگردهای دشمن گفت: در روزهای گذشته دشمن برای مقاومت درمقابل نیروهای حشد الشعبی و پیش گیری از پیشروی آنان شمار زیادی ماشین بمب قرار دهی شده به کار برد که به خاطر تجربه و مهارت بالای نیروهای ما تمامی این ماشین های بمب قرار دهی شده به طور مهار شده و از راه دور منفجر شدند. اغلب این خودروها توسط موشک های حرارتی و کورنیت هدف قرار گرفته اند.

این فرمانده عراقی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خوشبختانه دشمن تا به حال تلفات بسیار سنگینی داشته است اما شمار انگشت تعدادی از نیروهای ما به شهادت رسیدند، پیشروی حشد الشعبی روان و مناسب است و به امید خدا طی روزهای آینده شمار بیشتری از روستاها آزاد خواهند شد.

وی همچنین توضیح داد: انتظار داشتیم تروریست ها بیش از آنچه هم اکنون میبینیم مقاومت کنند، دشمن به سرعت از مواضع خود عقب نشینی می کند، طی چالشها تنها چندین ساعت مقاومت می کنند و بعد از آن با جاگذاشتن کشته ها و سلاح هایشان فرار می کنند، همچنین فرماندهان گروهک تروریستی داعش به پالایش حساب میان همدیگر توجه کرده و بسیاری از نیروهایشان از دستورات مافوق خود سرپیچی می کنند.

سید حامد جزائری یاد آوری کرد که تروریست ها از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی بهره میگیرند و در این خصوص توضیح داد: تروریست ها ساکنان روستاهایی را که مخالف گروهک تروریستی داعش هستند با توسل به زور و برای بهره گیری از آنان به عنوان سپر انسانی به روستاهای دیگر میبرند. دشمن اینشکلی تلاش می کند پیشروی حشد الشعبی و نیروهای عراقی را با کندی مواجه سازد.

جانشین فرمانده گردان سرایا الخراسانی با اشاره به حضور نیروهای ائتلاف جهانی در عملیات تطهیر موصل گفت: ما احتیاجی به نیروهای ائتلاف جهانی به رهبری ایالات متحده و وجودشان در ناحیه و همچنین حمایتشان نداریم، حشد الشعبی از تجربه بسیار بالایی برخوردار است و قادر هست عملیات را با موفقیت و به شکل خیره کننده ای فرماندهی کرده و به پیش ببرد. فرماندهی عملیات علیه تروریست های داعشی برای نیروهای ما به امری ساده تبدیل شده است. آمریکایی ها می خواهند چهره خود را خوب کنند.

وی درهمین خصوص ادامه داد: هنگامی که تروریست ها پیشروی می کردند و کشور عراق در شروع بحران واقع بود هیچ اقدامی نکردند اما هم اکنون که حالت عوض شده و کفه ترازو به سمت ما سنگینی می کند قصد دارند خود را در آزاد سازی موصل سهیم جلوه دهند، حتی می توان گفت که آمریکایی ها برای پشتیبانی از تروریست ها وارد عملیات شده اند، آمریکایی ها همچنان به دستاویز خطای فردی نیروهای عراقی را نشانه میگیرند.

جزائری در انتها گفت: به نگاه من آمریکایی ها برای تضعیف نیروهای حشد الشعبی و اعطای وقت کافی به تروریست ها برای فرار به کشور سوریه وارد عملیات آزادسازی موصل شده اند، آنان می خواهند تروریست ها را برای ادامه نقشه خود در نواحی دیگر از موصل خارج کرده و به کشورهای دیگر همچون کشور سوریه و لیبی ببرند.

*****************************************

متن از : پريدخت ح.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن چنان مهر توام در دل و جان جای گرفت
««« »»»
که اگر سر برود از دل و از جان نرود

نیازی به مشارکت ائتلاف آمریکا در عملیات آزادسازی موصل نیست

TT / 117 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال