فعالیت ۱۲۰۰ نیروی پلیس در عملیات ترافیکی اربعین/استقرار بیش از ۵۰۰ تیم خودرویی و موتوری


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به استقرار ۵۰۰ تیم خودرویی و موتوری در عملیات ترافیکی اربعین امسال گفت: ۱۲۰۰ نفر از مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی عملیات ترافیکی را کنترل خواهند کرد.

سردار تقی مهری در حاشیه جلسه کمیته هماهنگی طرح های ترافیکی اربعین در جمع خبرنگاران گفت: به کارگیری ١٢٠٠ نیروی کمکی برای تقویت برقرای نظم و امنیت در حوزه ترافیکی به منظور سهولت در رفت و آمد زایران و استقرار بیش از ٥٠٠ تیم خودرویی و موتوری برای کنترل تردد زایران از برنامه‌های پلیس برای اربعین سال ۹۵ است.

وی افزود: با هماهنگی دستگاه های امدادی و خدماتی همچون راهداری اورژانس هلال احمر وزارت بهداشت این تصمیم اتخاذ شد که یک هفته قبل و بعد اربعین در استان‌های ایلام و خوزستان تردد کامیون ممنوع شود البته تردد خودروهای حامل مواد فاسد شدنی در این استان ها بلامانع است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: واحدهای پلیس در مسیرهای تردد زایران از ۲۰ آبان مستقر هستند و همچنین واحدهای اجرایی دستگاه های عملیاتی امسال نسبت به سال قبل با انسجام بهتری ایمن سازی تردد زایران را برنامه ریزی کرده ایم.

وی به راه اندازی پایانه برکت اشاره کرد و گفت: فاصله مهران تا شهر مرزی به طول ١١ کیلومتر است و پایانه برکت برای جابه جایی زایران در نظر گرفته شده است.

سردار مهری با اشاره به راه اندازی پارگینگ های جدید در خرمشهر و شلمچه گفت: از حمل و نقل ریلی هم برای تردد زایران استفاده شده است.

وی افزود: از شرقی تربن نقطه مرزی زایران مورد کنترل قرار می گیرند حتی زایران خارجی به خاطر همین ایستگاه ایست بازرسی در مسیرها پیش بینی شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به افرایش تعداد زایران نسبت به سال قبل گفت: ناجا در بعد انتظامی و ترافیکی برنامه های مفصلی در راستای هدایت زائران به سمت مرزهای مهران شلمچه و چذابه دارد.

وی به راه اندازی پاسگاه های پلیس راه و ایست بازرسی در مسیر تردد زائران اشاره کرد و گفت: با استقرار ستاد اربعین در ایلام و خوزستان تردد زایران ایرانی و خارجی کنترل می شود و در بازگشت که بیشترین مسکل را داریم وسیله حمل و نقل عمومی هماهنگ شده است.

 

منبع: فارس

 

[ منبع این خبر سایت خبر ماشین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال