چشم‌انداز روشن‌تر برای اصلاحات اقتصادی


افشاگری‌های پیدا و پنهان و چسباندن یکی از نامزدهای معرفی شده برای وزارت به یک رخداد سیاسی و منتسب کردن او به اینکه در انگلستان مورد لطف بوده است و... برای روز سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ تدارک دیده شده بود، اما رای مجلس برخلاف نظر آنها شد. هر ۳ نیروی معرفی شده با ضعف‌ها و قوت‌هایی که در جریان بررسی‌ها از آنها نشان داده شد از سد افراطیون عبور کردند و دومین شکست را در کمتر از ۹ ماه نصیب آنها کردند.

این گروه سرسخت که نفرات اصلی‌شان در اسفند ۱۳۹۴ از قطار مجلس پیاده شدند در بیرون از این نهاد تدارک آتش می‌دیدند اما به جایی نرسیدند و مجلس نشان داد دوران تاثیرپذیری از هیجان و احساس را در صورت نبودن هیچ ملاحظه‌ای مهم سپری کرده‌اند. اکنون جبهه غیرافراطی سیاست‌ورزان ایرانی شامل اصلاح‌طلبان، اعتدالگرایان و طیف‌های معتدل جریان اصولگرا می‌توانند در فضایی آرام و کم‌تنش کار اصلاح در امور دیگر به ویژه اصلاح اقتصاد را پیش ببرند.

به گزارش ساعت ۲۴، در شرایط فعلی و در حالی که طیف سرسخت حاضر در مجلس به چشم می‌بینند که رای آنها در اقلیت قرار گرفته است بهترین زمان برای اصلاح و حذف برخی قانون‌های بازدارنده و جایگزین کردن آنها با قانون‌های مناسب و کارآمدتر است. حضور کمرنگ‌تر طیف مخالفان سرسخت در جریان سیاسی کشور می‌تواند آغازی برای رفتار تهاجمی‌تر دولت برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی باشد تا اقتصاد از رکود سرمایه‌گذاری بیرون آید.

جریان منتقد سرسخت که قصد داشته و دارند دولت را در دوره باقی مانده از فعالیت قانونی ناکارآمد جلوه دهند و سنگ‌اندازی کنند تا کاری صورت نپذیرد با شکست روز ۱۱ آبان ماه دست‌کم تا مدتی سکوت عملی خواهند داشت. عبور دادن قراردادهای نفت از بن‌بست، اتخاذ تصمیم‌هایی برای سازگار شدن نظام بانکی کشور با معادلات جهانی، آسان‌تر کردن راه ورود سرمایه‌گذاران خارجی اکنون آسان‌تر از پارسال و آسان‌تر از چند هفته پیش شده است. مجلس از دست طیف‌های سرسخت خارج شد و این چشم‌انداز خوبی را نشان می‌دهد.

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال