تصاویر : پل طبیعت در تهران و واشنگتن


 

پل طبیعت در تهران و واشنگتن +عکس

پل طبیعت تهران جزو ۵ انتخاب برتر ۳۰۰ معمار برجسته جهان در سال ۲۰۱۵ بود… پل عابر پیاده “قلعه ونکوور” نیز یکی از زیباترین پل‌های پیاده واقع در واشنگتن آمریکاست.
 
مجله مراحم : پل طبیعت تهران یک پل سه طبقه پیاده‌رو و غیرخودرویی است که در منطقه عباس‌آباد قرار دارد. این پل که از نمادهای شهر تهران است، از عرض بزرگراه مدرس می‌گذرد و بوستان‌های طالقانی در شرق و آب و آتش در غرب را به هم متصل می‌کند.
 

تصاویر : پل طبیعت در تهران و واشنگتن

پل طبیعت در تهران و واشنگتن , تصاویر پل طبیعت در تهران و واشنگتنپل طبیعت در تهران و واشنگتن , تصاویر پل طبیعت در تهران و واشنگتن پل طبیعت در تهران و واشنگتن , تصاویر پل طبیعت در تهران و واشنگتنپل طبیعت در تهران و واشنگتن , تصاویر پل طبیعت در تهران و واشنگتن

پل طبیعت در تهران و واشنگتن , تصاویر پل طبیعت در تهران و واشنگتنپل طبیعت در تهران و واشنگتن, تصاویر پل طبیعت در تهران و واشنگتن

کار مطالعاتی این پل در سال ۱۳۸۸ شروع شد و در ۲۰ مهر سال ۱۳۹۳ نیز به بهره‌برداری رسید. این پل باعث شناخته شدن معمارش، لیلا عراقیان، در سطح بین‌المللی شد.

 

پل طبیعت تهران انتخاب اول مردم و جزو ۵ انتخاب برتر ۳۰۰ معمار برجسته جهان در مسابقه معمار شهری (A+ (architizer awards در سال ۲۰۱۵ شد. این پل جایزه معماری آقاخان در سال ۲۰۱۶ را نیز دریافت کرده است.

 

پل عابر پیاده فورت ونکوور (fort vancouver land bridge) نیز یکی از زیباترین پل‌های پیاده واقع در واشنگتن آمریکاست که به علت نامش بعضی تصور می کنند در کانادا قرار دارد.

 

 
پل طبیعت در تهران و واشنگتن , تصاویر پل طبیعت در تهران و واشنگتنپل طبیعت در تهران و واشنگتن , تصاویر پل طبیعت در تهران و واشنگتن

[ منبع این خبر سایت مجله مراحم می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال