مالکیت بیش از ۹ سیم کارت قدغن است


مالکیت بیش از ۹ سیم کارت ممنوع است

مصوبات کمیسیون تنظیم قوانین بر این نکته تاکید دارد که هر مشترک در نهایت می‌تواند ۹ سیم‌کارت بنام خود به تصویب رساند.از سوی دیگر طبق قوانین کلیه مسئولیت‌های مربوط به یک سیم‌کارت از جمله مسئولیت سواستفاده‌های احتمالی از آن برعهده مالک خط است.بر این اساس اطلاع از تعداد دقیق سیم‌کارت‌هایی که در هر اپراتور بنام فرد به تصویب رسانده شده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
خبرگزاری ایسنا: مصوبات کمیسیون تنظیم قوانین بر این نکته تاکید دارد که هر مشترک در نهایت می‌تواند ۹ سیم‌کارت بنام خود به تصویب رساند.از سوی دیگر طبق قوانین کلیه مسئولیت‌های مربوط به یک سیم‌کارت از جمله مسئولیت سواستفاده‌های احتمالی از آن برعهده مالک خط است.بر این اساس اطلاع از تعداد دقیق سیم‌کارت‌هایی که در هر اپراتور بنام فرد به تصویب رسانده شده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اغلب تخلفات در حوزه تلفن همراه توسط سیم کارت‌هائی صورت می‌گیرد که مالک آن از وجود آن بی خبر است، از سوی دیگر در مقطعی از وقت در سال‌های گذشته برای ثبت‌نام سیم‌کارت برخی اطلاعات هویتی مشترکان شبیه به کدملی دریافت نمی‌شد و همین بحث مشکلاتی درپی داشت، اما از چندی پیش رگولاتور سبک ویژه‌ای اجرا کرده و بر این اساس اطلاعات هویتی مشترکان از جمله کدملی را به طور کامل جمع آوری کرده است.

حال نیز مدتی است سامانه‌ای برای استعلام تعداد سیم‌کارت‌های به تصویب رسانده شده بنام هر مشترک به وجود آمده و مشترکان می‌توانند از طریق مراجعه به آدرس http://mobilecount.cra.ir/ با وارد کردن کدملی خود تعداد سیم‌کارت‌هایی که در اپراتورهای گوناگون شبیه به همراه نخست، ایرانسل، رایتل و تالیا بنام آنها به تصویب رسانده شده مطلع شوند.

همچنین به تازگی معاون نظارت و اعمال قوانین سازمان تنظیم قوانین و ارتباطات رادیوئی از ایجاد امکان استعلام اس ام اسی تعداد خطوط به تصویب رسانده شده بنام مشترکان تلفن همراه گزارش کرده است.

بر این اساس مشترکان تلفن همراه می‌توانند با ارسال کد ملی خود به سرشماره ۳۰۰۰۵۰۴۹۰۱ از تعداد خطوط به تصویب رسانده شده بنام آنها در اپراتورهای تلفن همراه کشور با خبر شوند.

اما طبق اعلام استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیّار بعد از استعلام تعداد سیم‌کارت‌ها، مغایرت احتمالی بین تعداد خطوط اعلام شده مشترک با تعداد نکته انتظار او امکان می دارد به علل متعدد باشد. بر این اساس اگه تعداد اعلام شده کمتر از انتظار مشترک باشد امکان می دارد برخی از سیم کارت‌های در اختیار فرد بنام او به تصویب رسانده نشده باشد یا اطلاعات هویتی برای برخی از خطوط فاقد کد ملی بوده یا کد ملی به تصویب رسانده شده درست نباشد که در این صورت احتمال قطع این خطوط توسط اپراتورها وجود دارد.

اما اگه تعداد سیم‌کارت‌های اعلامی بیشتر از انتظار فرد باشد نیز امکان می دارد تمام یا برخی از خطوط خود را بدون رعایت ضوابط و قوانین تحول نام به دیگران واگذار کرده‌باشد یا بدون اطلاع فرد شماری سیم کارت تلفن همراه بنام او در بانک اطلاعاتی اپراتورها به تصویب رسانده شده باشد.

به هرحال در صورت مشاهده مغایرت فرد ملزم است برای پیش گیری از هرگونه سوءاستفاده با همراه با داشتن کارت ملی و کد رهگیری به دفاتر امور مشترکین اپراتور ها مراجعه و نسبت به رفع اختلاف دیده شده اقدام کند.

جهت سلب امتیاز خطوط نکته نگاه مشترک نیز رویت کارت ملی و خواست امضاء شده وی کافی خواهد بود و دریافت هرگونه وجه جهت رسیدگی به اعتراضات سامانه وسلب امتیاز خطوط نکته نگاه مشترک توسط دفاتر غیر مجاز است.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال