بی آبرویی بزرگ جهانی برای جامعه علمی کشور


رسوایی بزرگ بین المللی برای جامعه علمی کشور

۵۸ مقاله نگاشته شده توسط ۲۵۸ پژوهشگر ایرانی به خاطر جعل علمی و دستکاری در مقالات دیگر، توسط ناشر نشریه معتبر علمی نیچر به حال تعلیق در آمد.
وب‌سایت کلیک: ۵۸ مقاله نگاشته شده توسط ۲۵۸ پژوهشگر ایرانی به خاطر جعل علمی و دستکاری در مقالات دیگر، توسط ناشر نشریه معتبر علمی نیچر به حال تعلیق در آمد.
عکس بی آبرویی بزرگ جهانی برای جامعه علمی کشور
بخش پزشکی این نهاد معتبر علمی جهانی نیز ۲۸ مقاله را به حال تعلیق در آورد و بررسی ها در رابطه با ۴۰ مقاله دیگر همچنان ادامه دارد در همین حال به گوش میرسد سایت اسپرینگر هم که در نشر مقالات معتبر علمی کار میکند ۳۰ مقاله ارائه شده توسط محققین ایرانی را از سایت خود کنار زده و در رابطه با ۹ مقاله دیگر در حال بررسی است.

وارسیهای اخیر و کشف این دزدیهای علمی زنگ خطری برای ناشران دیگر است که در رابطه با صحت مطلبی که انتشار می دهند به دقت بررسی نمایند؛ متاسفانه مورد اخیر خطری بالقوه برای جامعه علمی جهان به حساب مییاید که هر چه زودتر باید برای پیش گیری از تکرار چنین نکاتی ترفندی فکر کرد.

تمامی مقالاتی که از سوی اسپرینگر در این مورد کنار زده شده اند شواهدی از دستکاری علمی و بازنویسی را در خود داشته اند و در ۷۰ درصد آنها نیز سرقت علمی به چشم می خورد. در مقالاتی که به BMC ارائه شده است در تمامی موارد دستکاری در تالیف اولیه به وضوح به چشم می خورد که در ۵۷ درصد آنها بازنویسی محض و در ۹۳ درصد آنها نیز سرقت علمی به چشم می خورد.

در سال ۲۰۱۵ نیز موارد مشابهی پیش آمده ببود که هر دو کانون اعلام کردند در صورت تکرار این طوری موارد جعل مقالات از ارایه مستقیم مقالات توسط آن پژوهشگر در سایت پیش گیری به عمل می آید و تمامی مقالات وی نیز کنار زده خواهد شد.

با توجه به بی آبرویی اخیر برخی از مولفین عمده که مقالات آنها جعل شده اند از بحث با خبر شده اند و عده ای از آنها به این موضوغ واکنش نمایان کرده اند.

حال باید نگاه کرد دست اندرکاران امر، نسبت به این بی آبرویی بزرگ جهانی چه عکس العملی خواهند داشت و پاسخ به ظاهر محققینی که این عمل ننگین را در آوردگاهی جهانی به انجام رسانده اند و به وجهه علمی کشور خدشه وارد کرده اند چه خواهد بود.

————————————-

تهیه شده توسط : مرجان و.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مددی گر به چراغی نکند آتش طور
««« »»»
چاره تيره شب وادی ايمن چه کنم

بی آبرویی بزرگ جهانی برای جامعه علمی کشور

TT / 86 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال