وزارت ارشاد باید ارزش های اسلامی را زنده کند/ورزش های قهرمانی به تجارت خانه تبدیل نشود


وزارت ارشاد باید ارزش های اسلامی را زنده کند/ورزش های قهرمانی به تجارت خانه تبدیل نشود

مرجع تقلید شیعیان به انتخاب سه وزیر توصیه ای دولت اشاره کرد و نقل کرد: این سه وزیر باید عزم حود را برای رفع مسائل سه وزرت‌خانه‌ ورزش، تعلیم و پرورش و ارشاد جزم کنند به این علت که معضلات عدیده‌ای دارد.

تصویر و عکس   وزارت ارشاد باید ارزش های اسلامی را زنده کند/ورزش های قهرمانی به تجارت خانه مبدل نشود

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از قم، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در نشست درس خارج فقه خود که در شبستان مسجد اعظم قم به انجام رسانده شد، با اشاره به این که وهابیت مذهب خشونت، بی رحمی و خرابی است بیان داشت: اسلام قرار می داری، دین محبت است تا آنجا که حتی به محبت با همسایه هم تاکید دارد.

مرجع تقلید شیعیان ضعف فرهنگ عمومی جامعه اسلامی را نکته تاکید گذاشت و تصریح کرد: اگه فرهنگ عمومی در جامعه اسلامی زیاد شود مسلمین دست آویز دشمن نمی شوند و دشمنان قادر نیستند بین آن ها اختلاف بیندازند.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی ادامه داد: فرض کنید جریان کشور سوریه امروز به پایان رسانده شود پس از آن تا سال ها نمی توان خرابی ها را تعمیر کرد چون مسلمین آلت دست استکبار شدند و این زنجیره ادامه دارد؛ سعودی آلت دست ایالات متحده و عده ای هم آلت دست پول های سعودی شدند.

استاد برجسته حوزه علمیه به انتخاب سه وزیر توصیه ای دولت اشاره کرد و تصریح کرد: روز پیش سه وزیر دولت تغییر کرد و مسئولیت سه وزارت منزلی که معضلات اساسی دارند را بر عهده گرفتند که در این بین وزارت ارشاد معضلات زیادی در عرصه های فیلم، کتاب و .. دارد.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید براینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید ارزش های اسلامی را زنده کند ادامه داد: باید نگاه بکنیم وزیر برگزیده شده این فاصله را از بین میبرد یا نه.

وی در ادمه با اشاره به این که مسئله ورزش هم معضلات زیادی دارد تصریح کرد: ورزشی اهمیتی می دارد که تندرست همگانی را همراه با داشته باشد و ورزش همگانی بسیار اهمیتی می دارد که متاسفانه خبر چندانی از توفیق در این زمینه نیست.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که در حال حاضر ورزش قهرمانی به عنوان مشغولی نکته توجه است بیان داشت: جهان هم به این بحث دامن می زند تا مردمان را به آن سرگرم کنند.

مرجع تقلید شیعیان اضافه کرد: عملکرد خوب وزیر ورزش قادر هست کاری کند که ورزش قهرمانی تبدیل به تجارتخانه نشود؛ باید معضلات ورزش قهرمانی حل شود تا جو سلامت باشد علاوه براینکه نباید از ورزش های عمومی غفلت شود.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به مسائل و معضلات جلو روی تعلیم و پرورش تصریح کرد: معضلات مربوط به صندوق سرمایه ذخیره فرهنگیان با بازرسی قوی حل می شود، حضور نهاد نظارتی قوی باعث می شود که معضلات پیش از وقوع جلو گیری شود.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: این که پس از غارت، حقوق های نجومی و وام های کذایی با بهره صفر گرفتند مسئله روشن شوند اتفاق دلپذیری نیست.

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به این که وزاری انتخابی باید بتوانند معضلات گذشته را حل کنند اضافه کرد: مسائل جوانان در جوار ورزش از اهمیت بیشتری برخوردار است.

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد —

نگارش از : بيدار ث.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

رطل گرانم ده ای مريد خرابات
««« »»»
شادی شيخی که خانقاه ندارد

وزارت ارشاد باید ارزش های اسلامی را زنده کند/ورزش های قهرمانی به تجارت خانه تبدیل نشود

TT / 137 — TP / 28%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات