مردم کشورمان جزوکم تحرک ترین مردم دنیا


ایرانی ها جزوکم تحرک ترین مردم جهان

معاون تحقیقات وفناوری وزارت بهداشت،معالجه وآموزش پزشکی نقل کرد:مردم کشورمان درمیان کشورهای جهان جزوکم تحرک ترین مردم هستند و این عامل قادر هست باعث بروز سکته قلبی و مغزی شود.

تصویر و عکس مردم کشورمان جزوکم تحرک ترین مردم جهان

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگارعلمی ایرنا، دکتر رضا ملک زاده امروز چهارشنبه در یازدهمین کنگره جهانی مریضیهای غدد داخل ریز و متابولیسم اضافه کرد: ۵۰ درصد دلایل طلفات مردم ایران ناشی ازسکته مغزی و قلبی است که دلیل عمده آن در واقع دیابت ، بیماری فشارخون و اضافه وزن می‌ داری است بنابراین مردم باید در مصرف مواد خوراکی ای اعتدال را حفظ کنند.
وی با تاکید بر اصلاح حالت تغذیه و سبک حیات اضافه کرد: کم تحرکی و ورزش نکردن علاوه بر ابتلای اشخاص به مریضیهای گوناگون دربین سالی، باعث کاهش قابلیتهای آنها در انجام امور حیات و تحمیل مخارجهای گزاف معالجه می شود.

*** تریاک سرطانزا است
دکتر ملک زاده ادامه داد:تحقیقاتی که برای نخستین بار در جهان توسط پژوهشگران ایرانی در زمینه سرطانزا بودن تریاک انجام شده ، نمایان میکند که تریاک بیماری سرطان زاست و مصرف تریاک ابتلا به بیماری سرطان مری و شش را ۲ برابر، شکم و لوزالمعده ۳و مثانه را ۴ برابر می کند.
ملک زاده اضافه کرد:همانطور که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که مصرف دخانیات احتمال ابتلا به بیماری سرطان ها را زیاد میکند تحقیقات انجام شده درایران در زمینه مصرف تریاک نیز بیماری سرطان زا بودن آن را اثبات کرده است.
وی بیان کرد: ۱۴ درصد مردم کشورمان دخانیات می کشند و ۱۲ درصد مردم کشورمان مواد مخدر به خصوص تریاک و در سنین بالای ۴۰ سال به کار میبرند.
وی اضافه کرد: تحقیقات ثابت کرده اند که مصرف دخانیات علاوه بر بیماری سرطان زا بودن عامل بروز سکته های قلبی و مغزی است.
معاون تحقیقات و تکنولوژی وزارت بهداشت نقل کرد: در کشور ما مالیات بر دخانیات از وقتهای گذشته اعمال می شد و اخیرا نیز وزارت بهداشت برنامه ای را به مجلس برای افزایش مالیات دخانیات ارائه کرده که به تصویب رسیده است.
ادامه دارد…
علمی**۱۸۴۳**۲۰۳۸**۱۴۴۰
خبرنگار :ناهید شفیعی** پخش: معصومه گلشن


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال