نقش ناپاکی هوا و صوتی درناباروی آقایان


نقش آلودگی هوا و صوتی درناباروی مردان

عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران بزرگ با اشاره به تاثیرآلودگی هوا و صوتی درناباروی آقایان،گفت: مردانی که درشهرهای صنعتی و بزرگ میزیند بیشتر در خطر ابتلا به ناباروری قرار دارند.

تصویر و عکس نقش ناپاکی هوا و صوتی درناباروی آقایان

دکترحامد اخوی زادگان روز چهارشنبه در مکالمه با خبرنگار علمی ایرنا با بیان این که افرادی که درمحیط های گرم کار و کار میکنند نیز در معرض ناباروری هستند، بیان کرد: افرادی که در محیط های گرم، محیط های پالایشگاهی، صنایع چسب و کفش یا با مواد شیمیایی فعالیت میکنند در معرض ناباروری قرار دارند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران بزرگ گفت:عوامل محیطی به خودی خود باعث ناباروری نمی شوند، اما چنانچه بستر و زمینه ضروری فراهم شود این عوامل هم برروی ناباروری نقش می دارند.

** فاصله بین عروسی و نخستین میلاد
وی با اشاره به دیر بچه دار شدن برخی از خانواده ها گفت: پدر و مادر بر آن میشوند پس از سروسامان دادن به زندگی خود صاحب بچه شوند و به همین علت فاصله میلاد نخستین بچه با عروسی گاها به شش تا هفت سال می رسد.
اخوی زادگان ادامه داد که فاصله بین عروسی و نخستین تصمیم برای حاملگی بسیار اهمیتی می دارد واگرزوجین بخواهند به مدت طولانی از حاملگی پیش گیری کنند، خوب تر است به پزشک مراجعه کنند تا مطمئن شوند معضلی برای حاملگی ندارند.
این عضو هیات علمی دانشگاه تهران بزرگ به فاصله قرار دهی بین فرزندان بعدی اشاره کرد و گفت:عدم رعایت فواصل بچه دار شدن توسط مادران به کمبود برخی ویتامین ها ازجمله کلیسم، آهن در آنها می انجامد و این کار قادر هست پوکی استخوان آنان را همراه با داشته باشد.
وی ادامه داد که پزشکان اطفال باور می‌ دارند که چنانچه فاصله قرار دهی بچه دار شدن کمتر از ۲ سال باشد، بچه اول به مدت کافی از شیر مادر بهره مند نمی شود و خوب تر است فاصله بین فرزندها بیشتر از دو سال باشد.

** موبایل در ناباروی نقش می دارد
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران بزرگ بر ضرورت استفاده عالی از تلفن همراه تاکید کرد و گفت: موبایل بر روی ناباروری نقش می دارد.
وی بیان کرد که براساس وارسیهای صورت گرفته معلوم شد که چنانچه موبایل بیش از چهار ساعت در روز بهره گرفته شود، روی تولید اسپرم اثر قرار میدهد و احتمال باروری را کمتر می کند. لپ تاپ نیز چنانچه روی پا قرار گیرد احتمال ناباروری در آقایان را زیاد میکند.
وی با اشاره به این که بررسی دقیقی در رابطه با اثر ریزگردها بر ناباروری صورت نگرفته است، بیان کرد که هنوز اثراث ریزگردها بر روی ناباروری معلوم نیست.
نهمین کنگره مرکز تحقیقات یهداشت باروری و ناباروری با عنوان جدید های باروری و ناباروری از ۲۶ تا ۲۸ آبان در تالار همایش های جهانی دانشگاه شهید بهشتی به انجام رسانده میشود.
نقش معالجه ها و جراحی های آقایان در موفقیت ART، راهکارهای نوین درمان ناباروری آقایان (دارویی، جراحی، میکرواینجکشن یا ICS)، جدید های تصویربرداری در ارزیابی بیماران نابارور و نقش طب مکمل در ناباروری از جمله محورهای این کنگره است.
مریضیهای سیستمیک و ناباروری آقایان، نقش آقایان در سقط مکرر و شکست راهکارهای مدد باروری (ART)، اولویت های تندرست آقایان، تندرست زناشویی، فاصله قرار دهی و جلو گیری از باروری، نقش عوامل محیطی و ترفند زندگی در باروری آقایان از دیگر محورهای این کنگره است.
شماری صاحب نظران برای وجود در این کنگره فراخوان به عمل آمده است تا از تجارب، یافته های علمی و دانش آنها به نحو موردعلاقه برای ارتقاء سطح علمی فعالان این حوزه، بهره گرفته شود.
علمی ** ۱۲۰۱ ** ۱۴۴۰
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور** پخش:‌معصومه گلشن


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال