ارسال مکتوب فایل «بدهی‌های دستگاههای دولتی» ممنوع شد +سند


به گزارش صبحانه، بر اساس اولین ماده قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، دولت موظف است: ظرف مدت شش ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، «جدول بدهی ها و مطالبات دولت و شرکت های دولتی» را در سه طبقه به  شرح زیر تهیه و به کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

همچنین بر اساس بخش دیگری از این قانون، از ابتدای سال ۱۳۹۵ واحد جداگانه ای در وزارت امور اقتصادی و دارایی ایجاد می شود. این واحد موظف است خلاصه مطالبات، بدهی ها و تعهدات دولت را احصا و ثبت کند و علاوه بر گزارش های فصلی، گزارش های سالانه جهت ارائه به رئیس  جمهور و مجلس شورای اسلامی تهیه کند.

اما تاکنون این کار هم به صورت آنلاین و بخشی دیگر به صورت کاغذی و یا در قالب لوح فشرده صورت می گرفت که با راه اندازی سامانه مدیریت بدهی های دولت یا "سماد" قرار است ارسال این فایل ها به صورت کلاسیک و دستی ممنوع شود.

ارسال مکتوب فایل «بدهی‌های دستگاههای دولتی» ممنوع شد +سند

بر اساس بخشنامه وزارت اقتصاد به همه دستگاههای اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری که نسخه ای از آن به دست صبحانه رسیده، تصریح شده است با توجه به راه اندازی سامانه مذکور، از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، ارسال اطلاعات بدهی و مطالبات دستگاههای دولتی، به صورت کاغذی و یا در قالب سی دی، متوقف و فقط ارسال الکترونیکی از طریق "سماد" مجاز خواهد بود.

تعیین الزامات نرم افزاری برای اتصال به این سامانه، بخش دیگری از بخشنامه خزانه دار کل کشور را تشکیل می دهد و در عین حال، رحمت الله اکرمی در این ابلاغیه خود متذکر شده است که مسئولان مربوطه باید موارد و ایرادات مشاهده شده را سریعا به کارشناسان مربوطه اعلام کنند تا رفع شود.

همچنین بر اساس این بخشنامه که با قید "آنی- حائز اهمیت" برای دستگاههای اجرایی ارسال شده، تاکید شده است که اتصال به سامانه سماد تنها از طریق بستر شبکه دولت و پنجره واحد وزارت اقتصاد، میسر خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال