بحران آب؛ هشداری که باید جدی گرفته شود


به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین، امین قصمی گفت: در حال حاضر به دلیل عدم بارندگی از ابتدای امسال تاکنون و استمرار خشکسالی های طولانی مدت و محدودیت منابع آبی، علیرغم کاهش میزان تخصیص آب شرب به مجتمع های صنایع غرب و فضای سبز شهری، کماکان در شهرهای بندرعباس و خمیر با کمبود جدی آب روبرو هستیم.

وی افزود: با اشاره به احتمال کمبود جدی آب در این شهرها طی روزهای آتی و همچنین افزایش سالانه تعداد مشترکین و تشدید کاهش سطح منابع آبی طی سال های اخیر، لازم است بحران آب از سوی شهروندان جدی گرفته شود تا ضمن حفاظت از منابع آبی موجود و رعایت الگوی مصرف به حل این بحران کمک نمایند.

قصمی ادامه داد: سیاست دولت در بخش تامین آب از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی است در همین راستا، تکمیل فاز نخست پروژه «آب شیرین کن» یکصد هزار مترمکعبی از اولویت های آبفای استان به منظور رفع چالش کمبود آب در شهرهای بندرعباس و خمیر است.

وی تصریح کرد: در صورت تامین مالی، با تحویل پکیج «آب شیرین کن» تا پایان امسال، بخشی از فاز نخست این پروژه با ظرفیت 20 هزار متر مکعب در شبانه روز تا شهریور ماه سال آینده (1396) وارد مدار بهره برداری می شود.

مدیرعامل آبفای استان خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود منابع آبی در شهرهای سردشت و گوهران تلاش نمودیم ضمن حفر و تجهیز و کف شکنی چاه در شهر گوهران و آبرسانی سیار در سردشت، نسبت به کاهش بحران آب در این شهرها اقدام نماییم. وی اضافه کرد: در حال حاضر به دلیل عدم بارندگی و فقر منابع زیرزمینی در شهر سردشت امکان حفر و تجهیز چاه جدید وجود ندارد.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال