تخریب قبرهای گورستان تاریخی فلسطینیان به دست اسرائیل (۲ عکس)


تخریب قبرهای گورستان تاریخی فلسطینیان به دست اسرائیل

روز پیش نیروهای صهیونیستی، با هجوم به قبرستان مسلمین در محدوده مسجدالاقصی، چند قبر فلسطینی را در قبرستان تاریخی باب الرحمه خرابی کرده و سنگ قبرها را فرو ریختند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس خرابی قبرهای گورستان تاریخی فلسطینیان به دست اسرائیل

به اعلان سرزه و به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»به نقل از maannews.com، به گزارش سرزه به نقل از منابع مکانی، روز پیش مقامات صهیونیستی در فلسطین اشغالی، چند قبر فلسطینی را در قبرستان مسلمین در بیت المقدس خرابی کردند.
شیخ الکسوانی، مدیر مسجد الاقصی گفت: نیروهای صهیونیستی به قبرستان باب الرحمة که به موازات دیوار شرقی شهر کهنه قدس قرار دارد هجوم کردند، ۶ قبر فلسطینی را خرابی کرده و سنگ قبرها را فرو ریختند.
به گزارش سرزه به نقل از الکسوانی، این اشخاص مدعی شدند که قبرها و سنگ قبرها در محوطه زمین های تحت محاصره اسرائیل واقع بوده اند. الکسوانی این ادعا را رد کرده و گفت که طی اسناد مجلسی این زمین ها به دو خانواده مسلمان فلسطینی الانصاری و الحسینی تعلق دارند.
به گزارش سرزه به نقل از مدیر مسجدالاقصی، این اقدامات اسرائیل که رحلت کرده نیز بارها به آن دست زده، در راستای هدف بزرگتری انجام می شود و مقصود نهایی صهیونیست ها از ارعاب فلسطینیان در این ناحیه، مصادره کل قبرستان، خرابی این جا مقدس و تبدیل سرزمین های مقدس مسلمین به پارک جهانگردی است.
محمود الحبشه مشاور فلسطینی در امور مذهبی و اسلامی نیز با محکوم کردن این اقدام گفت: این ها همه علامت سردرگمی سیاسی اسرائیل به دنبال قطعنامه اخیر سازمان یونسکو و محکوم کردن اسرائیل به تجاوز به محوطه مسجدالاقصی می باشد. اسرائیل باید براساس مقررات جهانی به دلیل خرابی قبرستان فلسطینیان مجازات شود. زیرا قبرستان الرحمت جزء میراث تاریخی فلسطین و بخشی از محوطه مسجد الاقصی به حساب مییاید.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس خرابی قبرهای گورستان تاریخی فلسطینیان به دست اسرائیل

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات