طلاب یزدی با روش های فن خطابه و سخنرانی آشنا می شوند


طلاب یزدی با روش های فن خطابه و سخنرانی آشنا می شوند

مدرسه علمیه سفیران هدایت یزد گفت: امروز در جامعه نیازمند مبلغان توانمندی هستیم تا به اشاعه علوم دینی توجه بکنند.

تصویر و عکس طلاب یزدی با راهکارهای فن خطابه و سخنرانی آشنایی پیدا میکنند

مدیر مدرسه علمیه سفیران هدایت یزد در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در یزد؛ با اشاره به تاریخچه مدرسه سفیران هدایت یزد گفت: مدرسه علمیه سفیران هدایت استان یزد در سال ۱۳۹۲ با شمار ۳۰طلبه در پایه های نخست و دوم در مسجد ملااسماعیل استان تشکیل شد.

حجت الاسلام فیروز گرج در ادامه با اشاره به فرق مدرسه سفیران هدایت با مدارس بلند مدت گفت: در مدرسه علمیه سفیران هدایت، کلاس هایی متفاوت از بلند مدت با نام کلاس های مهارتی شبیه به روش فن خطابه به انجام رسانده میشود که در این نوع کلاس ها طلبه ها واحدهایی را از لحاظ تئوری و کارورزی فن خطابه و فن سخنرانی دینی را فرا می گیرند و همچنین کلاس های روش کار با خردسال را نیز با هدف آموزش روش کلاس داری یاد میگیرند.

وی ادامه داد: در خلال در مدارس بلند مدت کتاب ها به صورت جنبی ارائه می شود به این صورت که استاد حضور ندارد و طلاب درس هایی شبیه به تحلیل قرآن مجید، اعتقادات و برخی دیگر دروس را موظف به مطالعه و آزمایش آن هستند ولی طلاب مدرسه سفیران پس از فارغ التحصیلی پس از پنج سال و با گذراندان کلاس های وجودی پانزده جز قرآن مجید را تحلیل می کنند.

مدیر مدرسه علمیه سفیران هدایت یزد به تحول و تحولات در مدرسه علمیه سفیران هدایت یزد اشاره کرد و اضافه کرد: در جوار کارهای تعلیمی تحول و تحولاتی در حالت فیزیکی مدرسه به وجود آوردیم و با خرابی جاهای کهنه و مخروبه و تاسیس مکان تازه ، محیط بسیار عالی ای نسبت به گذشته برای طلاب تهیه شد.

حجت الاسلام گرج تصریح کرد: طلاب مدرسه علمیه سفیران به نسبت با سفتی بیشتری نسبت به مدارس بلند مدت روبه هستند و به دلیل فشردگی دروس، وقت بسیاری را باید برای فراگیری آن قرار بدهند ولی با این تفاسیر در سال تحصیلی تازه شمار ۲۰نفر با مطالعه و شناخت کامل به مدرسه به سوی خود کشیده شدند و حتی با گذشت دو ماه از سال تحصیلی ، بازهم مراجعاتی برای نام نویسی داریم که متاسفانه به دلیل پایان مهلت نام نویسی، قادر به پذیرش دوستان نیستیم.

وی اضافه کرد: در سال تحصیلی تازه طلاب مدرسه علمیه سفیران در المپیاد علمی استان شرکت کردند که یک نفر از آنها قادر بود درمیان نفرات برتر این دوره قرار گیرد و اکنون به مرحله کشوری آن راه پیدا کرده که تا کنون نتایج آن اعلام نشده است و امیدواریم به کمک خداوند در آنجا نیز به نتیجه موردعلاقه ای دست یابد.

مدیر مدرسه علمیه سفیران هدایت یزد در پایان بیان داشت: امروزه در جامعه نیازمند مبلغان قدرتمند و سخنوری هستیم . در مدرسه سفیران هدایت بصورت تخصصی در موضوع تبلیغ به آموزش طلبه توجه میکنند.

پایان پیام/۳۱۳/۲۳

-براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد-

تهیه کننده: سهراب ه.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من همان روز ز فرهاد طمع ببريدم
««« »»»
که عنان دل شيدا به لب شيرين داد

طلاب یزدی با روش های فن خطابه و سخنرانی آشنا می شوند

TT / 91 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال