مفاهیم ناب دینی مهم ترین منابع در برابر هجمه های دشمنان اسلام است


مفاهیم ناب دینی مهم ترین منابع در برابر هجمه های دشمنان اسلام است

حوزه / مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران با اظهار اینکه عمل به کلام الهی قادر هست جامعه را درمقابل هر گونه انحرافی مصون نگه دارد، نقل کرد: مفاهیم منحصر بفرد دینی اصلیترین عامل درمقابل هجمه های دشمنان اسلام است.

تصویر و عکس مفاهیم منحصر بفرد دینی اصلیترین منابع درمقابل هجمه های دشمنان اسلام است

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از مازندران، حجت الاسلام ناصر شکریان، مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران صبح امروز در میان مسئولان مؤسسات قرآنی استان بر لزوم ترویج مفاهیم منحصر بفرد قرآنی در جامعه تأکید کرد و نقل کرد: اگه مبانی قرآنی در همه بخش های جامعه ما به درستی نهادینه شود به حتم بسیاری از ناهنجاری و معضلات اجتماعی به حداقل کاهش خواهد یافت.

وی با اظهار اینکه امروز همگان تکلیف دارند در جهت ترویج فرهنگ قرآنی در سطح جامعه تلاش کنند، ادامه داد: خوشبختانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی شرایط و زمینه کاملاً برای نهادینه کردن این مسأله بسیار مهم مهیا است.

استاد حوزه علمیه مازندران با اظهار اینکه راه فهم و عمل به دستورات قرآنی آموزش و تلاوت مداوم این کتاب آسمانی است تا آیات الهی در جان آدمی نفوذ کند، یاد آوری کرد: بزرگان دین رابطه با قرآن و تلاوت آن را در شبانه روز پیشنهادی کرده اند.

حجت الاسلام شکریان احیای فرهنگ قرآنی در جامعه اسلامی را یکی از اصلیترین دستاوردهای انقلاب اسلامی آگاهی داشت و تصریح کرد: اگه بتوانیم از این فرهنگ راستین بهره ضروری را ببریم حیات ما هدفمند خواهد بود.

وی با اظهار اینکه وارد شدن قرآن و مفاهیم بلند مرتبه ای آن در حیات باعث ایجاد انگیزه در جامعه دینی می شود، یاد آوری کرد: هر کسی در جامعه با قرآن مأنوس شود به حتم راه های بسیاری به روی او باز میشود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به اینکه دوری از مفاهیم قرآنی جامعه را در مسیر انحراف و تباهی میگذارد، تصریح کرد: همه آیات کلام الهی برای هدایت انسان جهت رسیدن به جایگاه اصلی خود است، اما متأسفانه بشر امروز از این مفاهیم بلند مرتبه ای دور مانده است.

وی با اظهار این که باید به مفاهیم و ارزش های قرآنی بیشتر پرداخته شود و جامعه امروز تشنه معارف الهی و قرآنی است، اضافه کرد: قرآن مجید سد استواری مقابل دسیسه های دشمن است و با کلام الهی تمامی بشریت به سرمنزل مقصود می رسند.

این پژوهشگر حوزوی با اشاره به اینکه بوجود آیی شخصیت و هویت دینی اشخاص بسته به تعمق، تفکر و تدبر در مبادی دینی است، نقل کرد: تدبر در کلام الهی انسان را در مسیر واقعیت و سعادت میگذارد.

استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به اینکه با تدبر در قرآن قادر هستیم بیشتر به مقصود و مفاهیم الهی پی ببریم، ادامه داد: یکی از اصلیترین راه هایی که می توان به رابطه میان آیه های قرآن پی برد تدبر در قرآن است.

حجت الاسلام شکریان با اشاره به اینکه در بسیاری از مراکز قرآنی تنها شاهد توجه کردن به حفظ و قرائت به قرآن هستیم، یاد آوری کرد: بحث تدبر در قرآن در حاشیه قرار گرفته که باید بیشتر به آن پرداخته شود.

وی، قرآن را منشأ حیات امت اسلامی آگاهی داشت و با اظهار اینکه برای اینکه حیات معنوی به جامعه باز گردد باید به قرآن و معارف پر ارزش آن تمسک جوییم، یاد آوری کرد: درک مفاهیم قرآن مجید و عمل به آن اهمیت بسیاری دارد، به این علت که تأثیر اصلی قرآن که همان هدایت گریه کن قرآن است در گرو درک مفاهیم موجود در قرآن خواهد بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران با اظهار اینکه عمل به کلام الهی قادر هست جامعه را درمقابل هر گونه انحرافی مصون نگه دارد، یاد آوری کرد: مفاهیم منحصر بفرد دینی اصلیترین عامل درمقابل هجمه های دشمنان اسلام است.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال