حضور روحانیون در جامعه از مشکلات اجتماعی می کاهد


حضور روحانیون در جامعه از مشکلات اجتماعی می کاهد

سرپرست مرکز خدمات نقل کرد: وجود روحانیون در نواحی گوناگون می‌تواند از بسیاری از معضلات و بزهکاری ها پیش گیری کند.

تصویر و عکس وجود روحانیون در جامعه از معضلات اجتماعی می کاهد

به اعلان سرزه و به نقل از خبرگزاری «حوزه» از رشت، حجت الاسلام و المسلمین ربانی در ملاقات استاندار گیلان در رشت با اشاره به این که مرکز خدمات با هدف تأمین حداقل حقوق شهروندی طلاب و روحانیون تأسیس شده است، نقل کرد: مرکز خدمات به حوزویانی خدمت ارائه می کند که در هیچ اداره و ارگانی شاغل نبوده و سرگرم تحصیل و تدریس هستند و تنها از طریق شهریه حیات خود را طی میکنند.

وی با اشاره به جامعه هدف مرکز خدمات اظهار کرد: طلاب و روحانیون سر تا سر کشور اعم از طلاب برادر و خواهر و شیعه و سنی و ایرانی و غیر ایرانی زیر چتر پشتیبانی ای مرکز خدمات قرار دارند.

سرپرست مرکز خدمات با اظهار این که اثرات معنوی و اجتماعی روحانیت در جامعه انبوه است، نقل کرد: وجود روحانیون در نواحی گوناگون قادر هست از بسیاری از معضلات و بزهکاری ها پیش گیری کند و خلأ روحانیون در جامعه اثرات منفی بسیاری بر مکان قرار خواهد داد.

وی با اظهار این که حوزه نسبت به مراکز دیگر تعلیمی و دانشگاه از بودجه بسیار کمتری برخوردار است، ادامه داد: اساتید حوزه با این که تمام زمان خود را به تدریس و پژوهش توجه میکنند اما امکانات بسیار محدود و کمتری نسبت به اساتید دانشگاه برخوردار هستند.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی با اشاره به امکانات بسیار کم و محدود حوزه علمیه نقل کرد: بسیاری از ارگان ها از کمپ های متعددی در سر تا سر کشور برخوردارند ولی هنوز یک اردوگاه مخصوص روحانیون در کشور نداریم.

وی با اظهار این که رحلت کرده روحانیون با خیرین رابطه وسیعی داشته اند، عنوان کرد: حیات روحانیت در رابطه با مردمان است و روحانیون در طول تاریخ آمیخته با مردمان بوده اند و نباید این رابطه کاهش داده شود.

سرپرست مرکز خدمات به بهره گیری از ظرفیت های استان ها اشاره کرد و نقل کرد: می توان از ظرفیت های استانداری برای ترغیب خیرین و مردمان برای حمایت از این قشر تأثیرگذار در جامعه بهره گرفت.

وی با اشاره به مسافرت های استانی دست اندرکاران مرکز خدمات ابراز داشت: در این سفرها دست اندرکاران مرکز خدمات با وجود در تمامی مدارس علمیه سطح استان خلال ملاقات صمیمانه معضلات آنها را نیز نکته وارسی میگذارند.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی تصریح کرد: امیدواریم شرایطی فراهم شود که در استان مسجدی نباشد که به خاطر مشکلاتی ویژه شبیه به مسکن بدون روحانی باشد.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال