جزئیات بیمه حوادث دانش‌آموزی


به گزارش صبحانه، اکبر حاجیلو  به تشریح جزئیات بیمه حوادث دانش‌آموزی پرداخت و اظهار کرد:  هرساله همه دانش آموزان تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرند. قرارداد ما با شرکت بیمه معلم است و سال گذشته هم با همین شرکت قرارداد داشتیم.

وی افزود: تلاش ما بر این است که امسال با اطلاع رسانی بهتر ، دانش آموزان را از تعهدات بیمه حوادث آگاه کنیم و به همین جهت کارت‌هایی میان دانش آموزان توزیع شده که حاوی توضیحاتی درباره این بیمه است.

معاون مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌ و پرورش با اشاره به اینکه دانش آموزانی که تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی هستند به صورت رایگان بیمه می‌شوند و شمار آنها به حدود ۱.۵ میلیون نفرمی‌رسد گفت: مابقی دانش آموزان مبلغ ۷۵۰۰ تومان بابت حق بیمه برای مدت یکسال پرداخت می‌کنند.

استفاده ۵۰ هزار دانش آموز از بیمه حوادث

حاجیلو درباره میزان پرداخت خسارات بیمه حوادث به دانش آموزان در سال گذشته گفت: هنوز آمار قطعی احصاء نشده زیرا خسارات تا سه ماه بعد از پایان قرارداد نیز قابل پرداخت است و تا ۱.۵ ماه آینده این آمار قابل اعلام است اما می‌توان گفت حدودا پرداخت خسارت برای بیش از ۵۰ هزار نفر به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان انجام شده است.

وی درباره خدمات این بیمه گفت: امسال حق بیمه را افزایش ندادیم و خدمات نیز همانند سال گذشته است. بر این اساس جبران غرامت فوت ناشی از حادثه در شبانه‌روز در طول مدت قرارداد تا هفت میلیون تومان درنظر گرفته شده است. جبران غرامت نقص عضو تا ۱۰۰ میلیون تومان، جبران هزینه‌های درمان سرپایی و بیمارستانی ناشی از هر حادثه تا ۱.۵ میلیون تومان، اعمال جراحی ناشی از بیماری به شرط بستری در بیمارستان تا ۶۰۰ هزار تومان، کمک هزینه خرید و پیوند کلیه تا دو میلیون تومان و جبران هزینه کاشت حلزون تا ۱۰ میلیون تومان از طریق ادارات کل آموزش و پرورش قابل پرداخت است.

 معاون مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌ و پرورش ​ادامه داد: مبلغی حدود دومیلیون تومان نیز  برای بیماران صعب‌العلاج و پرهزینه مازاد بر آنچه در قرارداد پیش بینی شده نیز درنظر گرفته شده که از این طریق قابل پرداخت است.

منبع :ایسنا

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال