رابطان فناوری ایرانی و خارجی در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری امسال حضور دارند


رابطان فناوری ایرانی و خارجی در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری امسال حضور دارند

تصویر و عکس   رابطان تکنولوژی ایرانی و خارجی در نمایشگاه هفته پژوهش و تکنولوژی سال جاری وجود دارند

نشست استانی ستاد ملی هفته پژوهش و تکنولوژی با وجود دکتر وحید احمدی‌، معاون پژوهش و تکنولوژی وزارت علوم، تحقیقات و تکنولوژی، دکتر جلال بختیاری، سرپرست ستاد ملی هفته پژوهش و تکنولوژی، نمایندگان وزارت کشور و استانداری‌های سر تا سر کشور صبح امروز در وزارت علوم به انجام رسانده شد.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر مجید متقی طلب، دبیر نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و تکنولوژی و فن بازار گفت: «اقتصاد مقاومتی پایه و اساس حرکت های دانش بنیان و اصول و مبانی پژوهش و تکنولوژی است و چنانچه این بخش را از اقتصاد مقاومتی جدا کنیم، چیزی باقی نمی ماند. حتی مقررات بالادستی هم تاکید دارند که ما در این مسیر حرکت کنیم.»

متقی طلب گفت: «براساس تجارب سال های گذشته، سال جاری هم ستاد ملی هفته پژوهش بر آن شد که برای وجود در نمایشگاه ، دستگاه ها حتما باید دستاوردهای خود را ابتدا در سامانه ای بنام کشورمان تک هاب وارد کنند.»

او اضافه کرد: «این سامانه سال جاری ارتقا پیدا کرده است چون هم فن آور، فن آوران و سرمایه گذاران با خصوصیتهای ویژه خود قادر هستند وارد این سامانه شوند. به اعتقاد من، کسانی که بتوانند به همه سوالات این سامانه پاسخ دهند، قادر هستند ادعا کنند که در سطح جهانی قادر هستند حرفی برای نقل کردن داشته باشند. چون این سامانه، هوشمند دیزاین شده است و قابل گزارش گیری است. همچنین سیستم هایی که بتوانند همه اطلاعات خود را در این سامانه وارد کنند، به آنها گواهی داده می شود.»

او از وزارت کشور درخواست تا شاخص دیگری را به شاخص های انتخاب استان برتر افزایند و گفت: «این توصیه قادر هست اینشکلی باشد که استان هایی که بیشترین تفاهم نامه را در حوزه تحقیقات و تجاری سازی منعقد کرده اند، در اولویت انتخاب برتر باشند.»

سرپرست پارک علم و تکنولوژی استان گیلان گفت: «این سامانه سال جاری بالای ۷۰ درصد ارتقا پیدا کرده است. در نمایشگاه فن بازار سال جاری، ۱۰۰۰ متر مربع جو برای رابطان تکنولوژی که هم از کشورمان و هم خارج از کشورمان هستند، انتخاب شده است و این فرصتی است برای همکاران اعضای هیات علمی و همه دستگاه ها که دستاوردهای تحقیقی خود را عرضه کنند.»

متقی طلب اضافه کرد: «تا به حال ۱۶۹ دانشگاه، پارک، پژوهشگاه، پژوهشکده، مرکز رشد و… برای نمایشگاه سال جاری نام نویسی کردند و اتفاق باحال سال جاری وجود حدود ۲۲ واحد از دانشگاه های غیرانتفاعی در این نمایشگاه است.»

او در انتها گفت: «همه اعضای هیات علمی، دستگاه ها و مراکز تحقیقاتی که محصولات آماده انعقاد معاهده را داشته باشند، ما این زمینه را برای آنها فراهم می کنیم.»

*******************

تهیه شده توسط : شايگان ز.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نمی‌دهند اجازت مرا به سير و سفر
««« »»»
نسيم باد مصلا و آب رکن آباد

رابطان فناوری ایرانی و خارجی در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری امسال حضور دارند

TT / 97 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال