نام‌نویسی 750 هزار نفر در سامانه سماح


به گزارش جام جم آنلاین از فارس، حمید محمدی از ثبت نام 750 هزار نفر از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح خبر داد و گفت: ثبت نام زائران در سماح همچنان با شتاب بیشتری رو به افزایش است.

وی افزود: با توجه به اینکه با برنامه‌ریزی‌های صورت گر‌فته 22 آبان ماه پایان کار سامانه سماح است بدلیل اینکه فرصتی لازم است تا کسانی که ثبت نام کرده‌اند، مدارکشان به کنسولگری‌ها و دفاتر کنسولی عراق برای صدور ویزا ارسال شود و عملا سفارت از 28 آبان تعطیل می‌شود لذا توصیه می‌کنیم کسانی که در سماح ثبت نام کرده‌اند در اسرع وقت نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام خود و تحویل مدارک به دفاتر خدمات زیارتی اقدام کنند.

معاون سازمان حج و زیارت در خصوص وضعیت زائرانی که در روزهای منتهی به اربعین بدون داشتن ویزا به مرزها عزیمت می‌کنند، اظهار داشت: امسال با توجه به آسیب شناسی سال‌های قبل، برنامه‌ریزی‌ها خیلی زودتر از قبل انجام شده و بارها توسط ستاد مرکزی اربعین، وزارت کشور و ناجا تأکید شده که زائران نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند بدلیل اینکه بدون گذرنامه و ویزا قطعا نمی‌توانند از مرزها عبور کنند.

محمدی با تاکید بر اینکه زائران ثبت نام در سماح و انجام مراحل دریافت ویزا را به روزهای آخر موکول نکنند، گفت: بدلیل اینکه با توجه به ازدحام و شلوغی که در روزهای آخر در شهرهای مرزی و مرزها وجود خواهد داشت، امکان صدور ویزا برای زائران وجود نخواهد داشت.

معاون سازمان حج و زیارت تصریح کرد: تأکید می‌کنیم که زائران در فرصتی که وجود دارد در این خصوص اقدام کنند و تاریخ خروج و مرز خروجی خود را انتخاب کنند در غیر اینصورت با توجه به تقسیم‌بندی که برای استان‌ها در نظر گرفته شده با موانعی روبرو خواهند شد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا در حال حاضر تنها ویزای گروهی برای زائران اربعین صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعملی که در سفارت و کنسولگری‌های عراق به آن عمل می‌شود، سامانه سماح سعی می‌کند ویزای گروهی برای زائران بگیرد اما این اقدام برای کسانی که تک نفره هستند و می‌خواهند بصورت انفرادی ثبت نام کنند، مانعی ایجاد نمی‌کند.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال