به چه صورت و به چه دلیل دل داده می شویم؟ (۹ عکس)


چگونه و چرا عاشق می شویم؟

عشق را نمی توان در یک لغت یا جمله خلاصه کرد. عشق آسایش، نشاط، رفیقی و… است. عشق را قادر نیست ساده پیدا کرد. اما به راستی علت آن کدام است؟ ما انسان ها چطور و به چه دلیل عاشق می شویم؟ روان معرفی کن سالها برای یافتن پاسخ این سوالات تحقیق کردند و در نهایت به نتایجی رسیدند که ما برگزیده ای از آنها را در اینجا برایتان آورده ایم.
عشق را نمی توان در یک لغت یا جمله خلاصه کرد. عشق آسایش، نشاط، رفیقی و… است. عشق را قادر نیست ساده پیدا کرد. اما به راستی علت آن کدام است؟ ما انسان ها چطور و به چه دلیل عاشق می شویم؟ روان معرفی کن سالها برای یافتن پاسخ این سوالات تحقیق کردند و در نهایت به نتایجی رسیدند که ما برگزیده ای از آنها را در اینجا برایتان آورده ایم.
خندیدن
عکس شماره ۱ ⇩
عکس چطور و به چه دلیل عاشق می شویم؟
زنهایی که میخندن، پیوسته جذاب به چشم مییایند، اما این بحث مردانه صحت ندارد. پژوهشی که در سال ۲۰۱۱ روی ۱۰۰۰ نفر صورت گرفت، این بحث را ثابت می کند. در این تحقیق به اشخاص تصویر و عکسی از جنس مخالف شان را نمایان کردند و از آنها خواستند تا جذاب ترین شخصیت ها را جدا کنند.
نتایج این تحقیق نشان داد زنانی که چهره ای شاد داشتند، جزو گیراترینها بودند و آنهایی که غرور در چهره شان به مکان خنده موثر بود، کمترین رای را آوردند. از طرف دیگر، بانوان به آقا هایی رای دادند که در عکس و تصویر مغرورتر بودند و خنده نمیکردند.
شباهت با عشق قبلی
عکس شماره ۲ ⇩عکس چطور و به چه دلیل عاشق می شویم؟
بانوان بیشتر به سمت مردانی کشیده می شوند که مانند عشق قبلی حیاتشان هستند. اگه چه این بحث در رابطه با آقایان صحت دارد اما نسبت به بانوان احتمالش کمتر است.
حالات دست
عکس شماره ۳ ⇩عکس چطور و به چه دلیل عاشق می شویم؟
اگه می خواهید دل فردی را به دست آورید، هنگام حرف زدن از دستان تان بیشتر مدد بگیرید. در پژوهشی که در سال ۲۰۱۶ صورت گرفت، از دو گروه زن و مرد خواستند که با جنس مخالف شان قراری قرار بدهند. نتیجه این پژوهش ثابت کرد افرادی که هنگام حرف زدن دست هایشان را بیشتر تکان می دادند، بیشتر مورد توجه جنس مخالف قرار گرفتند طوری که فرد مقابل تمایل داشت بار دیگر با آنها قرار دیداری قرار بدهد.
شباهت ظاهری و باطنی
عکس شماره ۴ ⇩عکس چطور و به چه دلیل عاشق می شویم؟
اینکه می گویند تفاوت جذابیت می آورد، غلط است. آنچه اشخاص را به هم به سوی خود میکشد، شباهت های میان شان است نه فرقها. به عنوان مثال افرادی که شخصیت مشابهی دارند، بدین علت که مسیر زندگی و هدف شان را یکی می نگاه کنند، احتمال عاشق شدن شان بیشتر است. در واقع شباهت هاست که ایجاب میکند دو نفر همدیگر را به خوب ترین شکل امکان پذیر درک کنند.
زل زدن به چشم هم بیش از ۲ دقیقه
عکس شماره ۵ ⇩عکس چطور و به چه دلیل عاشق می شویم؟
پژوهشگران از شماری زن و مرد خواستند که به چشم های همدیگر در مدت وقت بیش از ۲ دقیقه زل بزنند. در پایان از آنها درخواست تا احساسات شان را اظهار کنند. آنها نیز در پاسخ نقل کردند که حسی از عشق و پسندیدن را آزمودند. و این تحقیق ثابت کرد که تماس چشمی به مدت طولانی می تواند جرقه های عشق را در داخل اشخاص روشن کند، حتی اگه فرد مقابل تان را برای نخستین بار نگاه کرده باشید.
عطر
عکس شماره ۶ ⇩عکس چطور و به چه دلیل عاشق می شویم؟
عطرهای هم قادر هستند نقش زیادی در عاشق شدن داشته باشند. به عنوان مانند پژوهشی در ایالت کالیفرنیا ثابت کرد که خانم های بسیاری مجذوب عطر پیراهنی که تن آقایان است، و شامل مقدار زیادی تستسترون می باشند، می شوند. این عطر با هورمون های دیگر خانم ها هماهنگ شده و در نهایت حس دل باخته ای را میرساند.
شباهت با خانواده
عکس شماره ۷ ⇩عکس چطور و به چه دلیل عاشق می شویم؟
باحال است آگاهی بدارید که والدین نیز نقش اهمیتی می داری در عاشق شدن دارند. پژوهشگران می گویند مردانی که هنگام میلاد، مادرانی زیر ۳۰ سال داشتند، به دختران جوان تمایل بیشتری نمایان میکنند و برعکس. این بحث در رابطه با خانم هم راستگو است. زنانی که هنگام میلاد پدرانی سن دار داشتند، عاشق مردان سندار و زنانی که پدرانی جوان داشتند، عاشق مردان جوان می شوند. البته این را هم بگوییم که این بحث برای ارتباط های بلند مدت راستگو است.
نگهداری از سگ
عکس شماره ۸ ⇩عکس چطور و به چه دلیل عاشق می شویم؟
تحقیقات ثابت کرده که خانم ها مردانی را که سگ خانگی دارند، بیشتر به عنوان شریک زندگی بلند مدت خود می دوست دارند. احتمالا به این علت که آگاهی میدارند آنها مسئولیت پذیرند و همین حس آسایش، نزدیکی و نشاط به آنها می بخشد. به علاوه آقایانی که سگ خانگی دارند، جرات بیشتری برای توصیه به دختر مورد خود را دارند.
جذابیت ظاهری
عکس شماره ۹ ⇩عکس چطور و به چه دلیل عاشق می شویم؟
در مطالعه ای که در سال ۱۹۹۶ صورت گرفت، پژوهشگران ابتدا میزان جذابیت اشخاص را تشخیص دادند، سپس آنها را به قرار دیداری با جنس مخالف اعزام کردند. نتایج نشان داد افرادی که جذابیت ظاهری زیادی دارند، در رای گیری خود نیز سفت گیرترند، حتی اگه طرف مقابل آنها نیز جذابیتی برابر با آنها داشته باشد. البته این بحث برای افرادی راستگو است که خوشگلی شان بی انتهاست. اشخاص متداولی به آنهایی که جذابیتی یکسان با خودشان دارند، به سوی خود کشیده میشوند.

****************************

متن از : رها ج.

رابطه و ازدواج در بخش ازدواج و زناشویی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

باورم نيست ز بدعهدی ايام هنوز
««« »»»
قصه غصه که در دولت يار آخر شد

به چه صورت و به چه دلیل دل داده می شویم؟ (۹ عکس)

TT / 259 — TP / 30%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال