ساخت زبان مصنوعی در کره جنوبی + عکس


زبان مصنوعی, کره جنوبی, عکس

ساخت زبان مصنوعی در کره جنوبی + عکس

پژوهشگران کره‌ای با استفاده از نانولوله‌ کربنی، گرافن و پروتئین استخراج شده از بدن انسان، موفق به ساخت زبانی مصنوعی شدند که حساسیتی ۱۰ هزار برابر نسبت به زبان طبیعی در چشیدن مزه‌ها دارد.

محققان دانشگاه ملی سئول موفق به ارائه یک زبان زیست الکترونیکی شدند که قادر است دو مزه شیرینی و شوری را از هم تفکیک کند. این دستگاه در واقع نوعی زبان مصنوعی است که قابلیت چشیدن دارد.

این زبان مصنوعی می‌تواند حساسیتی ۱۰ هزار برابر بیشتر از زبان طبیعی در تشخیص مزه شیرینی داشته باشد. این ویژگی موجب شده تا بتوان از این ابزار برای ساخت دستگاه‌های دقیق تولید و نظارت بر تولید مواد غذایی استفاده کرد.

برخی متخصصان معتقدند که این زبان مصنوعی قادر است با دقت و ظرافتی که دارد، جایگزین آزمایش غذا توسط انسان شود. یعنی دیگر نیاز نیست برای آزمایش غذا از مزه کردن انسان استفاده شود.

محققان برای تولید این زبان مصنوعی اطلاعات DNA را از پروتئین گیرنده‌های تست غذا استخراج کردند. آن‌ها روی گیرنده‌هایی متمرکز شدند که قادر به تشخیص شیرینی از شوری است.

این اطلاعات وارد یک سلول جداگانه شد؛ سلولی که روی سطح گرافن قرار دارد. یک نانولوله کربنی که هدایتی بالاتر از مس دارد، نقش انتقال دهنده جریان الکتریکی را به عهده دارد. زمانی که مزه مورد نظر در محیط وجود داشت، جریان روی گرافن تغییر کرده و ایجاد یک سیگنال الکتریکی می‌کند که نشان دهنده وجود عامل مزه در محیط است.

در حال حاضر در برخی از حسگرها از گرافن استفاده می‌شود. این گروه میزان تغییر جریان حاصل از حضور عامل مزه را اندازه‌گیری و از آن برای ساخت زبان مصنوعی استفاده کردند.

متخصصان این حوزه معتقدند که این زبان نسبت به حسگرهای چشایی که پیش از این ساخته شده، بهبودهای بسیاری داشته است. دو سال قبل، یک زبان مصنوعی ساخته شده که ۱۰۰ برابر حساس‌تر از زبان انسان است، اما این حسگر جدید از حسگر پیشین ۱۰۰ برابر حساس‌تر است. محققان معتقدند که این زبان به زودی می‌تواند مسیر خود را در کاربردهای تجاری و صنعت افزودنی‌های غذایی پیدا کند.

مطالب پیشنهادی

یک اتفاق ناخوشایند / تمرین مختلط اسکیت بازان تیم ملی ایران + عکسیک اتفاق ناخوشایند / تمرین مختلط اسکیت بازان تیم ملی ایران + عکسخودرو سوئیسی SQBA با قابلیت تبدیل شدن به زیر دریایی + عکسخودرو سوئیسی SQBA با قابلیت تبدیل شدن به زیر دریایی + عکسچرت زدن پلیس زن در سخنرانی باراک اوباما + عکسچرت زدن پلیس زن در سخنرانی باراک اوباما + عکسکارت اعتباری مرابحه بانک ملی + عکسکارت اعتباری مرابحه بانک ملی + عکسعلاقه جوانان سعودی برای ازدواج با این شتر + عکسعلاقه جوانان سعودی برای ازدواج با این شتر + عکستفحص شهید احمد صداقتی و قمقمه ای که پس از 30 سال همچنان آب درونش داشت + عکستفحص شهید احمد صداقتی و قمقمه ای که پس از 30 سال همچنان آب درونش داشت + عکسمشاهده موجود فضایی در مریخ + عکسمشاهده موجود فضایی در مریخ + عکسرانندگی استیو جابز در خیابان های تهران + عکسرانندگی استیو جابز در خیابان های تهران + عکسعکس زن بدون حجاب و سرلخت در مراسم حج امسالعکس زن بدون حجاب و سرلخت در مراسم حج امسالعلی منصور شوهر ترانه علیدوستی بازیگر شد + عکسعلی منصور شوهر ترانه علیدوستی بازیگر شد + عکسشهرک راهبردی الدیرخبیه در ریف دمشق آزاد شد + عکسشهرک راهبردی الدیرخبیه در ریف دمشق آزاد شد + عکسعکس نشست زمین در خیابان پیامبر تهران + جزئیات خبرعکس نشست زمین در خیابان پیامبر تهران + جزئیات خبر

[ منبع این خبر سایت جدیده می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال