آقا ایده آل کیست؟ (۲ عکس)


مرد ایده آل کیست؟

مرد ایده آل، کلکسیون لیست معیارهایی که از یک مرد «ایده آل» برای خودتان جمع کرده‌اید نیست. فوت شدی هم نیست که فقط نقل بکنید «دوستت دارم». قرار نیست مانند سوپراستار مطلوب شما باشد یا مانند سوپرمن رفتار کند.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس مرد ایده آل کیست؟
من قربانی توقعات بیش‌ از اندازه خودم هستم. اخیراً با خودم فکر می‌کنم… آیا واقعا واقعاً مرد ایده آل حضور دارد؟ و چنانچه اینطور است، به چه صورت می‌توانم به وحشت افت از پیدا نکردن مرد ایده آل خودم را برطرف بکنم؟

برای همه زن‌هایی که آماده عشق ورزیدن باشند، حداقل یک مرد ایده آل حضور دارد. مرد ایده آل بسیار رمزآلود است و گاهی پشت کوهی از توقعات ایده آل‌گرایانه مخفی می‌شود. اما قرار بدهید نخست نگاه بکنیم مرد ایده آل کیست. و اصلی تر این که به چه صورت می‌توانید او را پیدا کنید؟

مرد ایده آل کیست؟

مرد ایده آل، کلکسیون لیست معیارهایی که از یک مرد «ایده آل» برای خودتان جمع کرده‌اید نیست. فوت شدی هم نیست که فقط نقل بکنید «دوستت دارم». قرار نیست مانند سوپراستار مطلوب شما باشد یا مانند سوپرمن رفتار کند.

این مرد قرار نیست زندگی شما را نجات دهد.

مرد ایده آل کسی است که نیازهای شما را برآورده کند و شادتان کند. چنانچه بخواهید برای برآوردن همه احتیاج هایتان به یک مرد تکیه کنید مطمئناً جستجویتان برای مرد ایده آل با شکست مواجه خواهد شد چون توقعاتتان واقع‌گرایانه نیست. هدف شما باید این باشد که زندگی‌تان را با عشق، خانواده، دوستان، مشغولی و کارتان پر کنید. بعد نگاه بکنید کدامیک از احتیاج هایتان باقیمانده است که با اینها برآورده نمی‌شود. این لیست مختصر از نیازهای باقیمانده همان لیست معیارهای واقع‌گرایانه برای مرد ایده آلتان است، چنانچه هر دو شما بتوانید این کار را صحیح به انجام رسانید، یکدیگر را پیدا کرده و با هم خوشبخت خواهید شد.

مرد ایده آل دربرابر مرد ایده آل کنونی

هرچه رشد می‌کنید و چیزهای بیشتری یاد می‌گیرید، زندگی و اولویت‌ احتیاج هایتان تحول می‌کند. مرد ایده آلتان هم به احتمال زیاد تحول می‌کند و همین سبب می‌شود در طول این فرایند آموزش و رشد، در هر وقت یکسری مرد ایده آل برای خودتان داشته باشید.

شما هر سال تحول می‌کنید و بالغ‌تر می‌شوید. مطمئناً هر سال تغییرات زیادی در خودتان و احتیاج هایی که احساس می‌کنید می‌بینید. و احتمالا می‌بینید که هر بار فرد تازه ای (یک دوست، معلم، همکار یا مربی) را می‌خواهید جذب خودتان کنید که تصور می‌کنید پاسخگوی آن نیازها است و می‌تواند چیزهایی را به شما بیاموزد که برای آموزش آن آمادگی دارید، این تجربیات شما را به سطح‌های بعدی حیاتتان می‌کشاند.
زمانی مجرد هستید، این معلم‌ها، دوست‌ها یا عشاق می‌توانند به شکل مرد ایده آل نمایان ساخته شوند.

نتیجه این آقا های ایده آل کنونی سبب می‌شود کم‌کم به کسی مبدل شوید که بالاخره شریک زندگی‌تان را جذب خودتان کنید.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس مرد ایده آل کیست؟

وقت صحیح و اشتباه حضور دارد

حقیقت این است که برای دیدار با مرد ایده آل وقت صحیح و اشتباه حضور دارد. امکان می دارد برای آشنایی پیدا کردن با مرد ایده آل زندگی‌تان آمادگی نداشته باشید. یا احتمالا هم او برای دیدار با شما هنوز آماده نباشد.

می‌دانم که احتمالا برای رسیدن به نیمه گمشده‌تان و آغاز زندگی مشترک پریشانی دارید اما چنانچه او هنوز برای با شما بودن آماده نباشد، نباید عجله کنید. به او مانند یک تکه گوشتی که هنوز خوب طبخ نکرده است بینید. خوردن این گوشت سبب مریض شدنتان می‌شود. مطمئناً علاقه‌ای هم به خوردن گوشتی که طبخ نکرده است ندارید. این گوشت طبخ نکرده را برای بقیه فرزند ها قرار بدهید.

اطمینان داشته باشید که زمانی او گرم، آماده و به اندازه کافی پخته باشد، شما را پیدا خواهد کرد.

یکدیگر را پیدا خواهید کرد.

تا آن وقت باید خودتان را تهیه کنید و از حیاتتان درکنار یکی از آن آقا های ایده آل کنونی صفا بکنید.

به چه دلیل آشنایی مانند تهیه کردن کفش است؟

زمانی قصد دارید مرد ایده آل‌تان را پیدا کنید، این فرایند آشنایی را با لذت فوق‌العاده تهیه کردن کفش مقایسه کنید!

صحیح شنیدید. طوری قرار قرار بدهید انگار که می‌خواهید کفشی را امتحان کنید. باید آگاهی بدارید که چه می‌خواهید و درعین‌حال ذهنتان را باز نگه دارید. یکی از آن پاشنه ۱۰ سانتی‌ها امکان می دارد کاملاً در پایتان راحت باشد. اما آن کفش بدون‌پاشنه‌ای که خیلی خوشگل و راحت به نظر می‌رسد امکان می دارد انگشت شستتان را بزند. صحیح است که درمورد کفش ظاهر خیلی اهمیتی می دارد اما مسئله اصلی تر این است که در پایتان به چه صورت است و چه حسی دارید.

زمانی آنها را می‌پوشید، فقط می‌خواهید آزمایششان کنید (با چند قدم برداشتن با آن کفش‌ها در فروشگاه قرار نیست به چیزی متعهد شوید). نگاه بکنید چه حسی به شما می‌دهند:
اعتماد‌به‌نفس؟
نشاط؟
آزار؟
تنگی؟
احمقانه؟
خجالت‌آور؟
جذابیت؟
راحتی؟
پریشانی؟
رنجش؟
فقط نگاه بکنید و حس کنید.

اشکالی ندارد که نگاه بکنید این جفت کفش هم شما را پسندد یا نه. احتمالا احمقانه به چشم بیاید. و البته این نباید تعیین‌کننده این باشد که شما هم آن کفش را پسندیده باشید یا نه.
چنانچه هر احساس رنجش با کسی داشتید، به قرارهایتان با او ادامه ندهید. اما چنانچه هرکدام از حس‌های خوب را با او آزمودید، قرار بدهید علاقه‌مند بمانید.

چنانچه پس از نشست نخست آشنایی، به شما زنگ زد، فرصت خوبی است که او را از این جواب «بله» برای ادامه آشنایی مطلع کنید. مطمئناً می‌خواهید مجدداً او را نگاه بکنید. اما چنانچه نخواستید، می‌توانید بگویید:

«خیلی از مروری بر شما خوشوقت شدم اما علاقه‌ای درپی کردن این رفیقی ندارم.»

مجوز ندهید دست رد کسی اعتمادبه‌نفستان را خدشه‌دار کند.

خیلی از فرزند ها را می‌بینیم که چشم انتظار تماس فرزند ها می‌نشینند، حتی چنانچه اصلاً علاقه‌ای به آن پسر نداشته باشند!

این میل نرمال انسان برای پذیرفته شدن و پسندیده شدن است. اما لطفاً اعتماد‌به‌نفستان را بر پایه این که فرزندی به شما برای قرار دوم زنگ می‌زند یا نه محکم نکنید. شما بسیار دوست‌داشتنی هستید، فقط امکان می دارد زن دوست‌داشتنی آن مرد نبوده باشید.

هرکس سلیقه‌ای ویژه خود دارد. دوست شما امکان می دارد سس کچاپ را به همراه اسپاگتی خود پسندیده باشد اما شما سس پستو را ترجیح دهید. مطمئناً سس کچاپ برای این که شما آن را نپسندید محبوبیت خود را از دست نمی‌دهد.

فقط یک نفر را می‌توان دوست داشت

پس چنانچه آن مرد به شما زنگ نزد، هیچ اشکالی ندارد. آن فوت شدی نیست که بتواند رفیقتان داشته باشد.

هیچوقت امیدتان را از دست ندهید.
پیدا کردن عشق زندگی یک فرایند است.

خیلی اهمیتی می دارد که مجوز ندهید بی‌صبری‌تان برای پیدا کردن مرد ایده آل زندگی‌تان، حواس شما را از جریان اصلی راند: آن جریان اصلی چیزی نیست جز شناخت خودتان و رشد.

به راهتان ادامه دهید و اطمینان داشته باشید که مرد ایده آلتان را سر وقت عالی پیدا می‌کنید. تا آن موقع، با جریان زندگی‌تان جلو روید، ذهنتان را باز نگه دارید، چند جفت کفش را امتحان کنید و زندگی‌تان را مملو از عشق، پشتیبانی و خوشبختی کنید. ایمان داشته باشید که مرد ایده آلتان مکانی چشم انتظار شما است.

نظر شما کدام است؟

فکر می‌کنید بزرگترین مانع شما برای پیدا کردن مرد ایده آلتان کدام است؟

چنانچه شما برای برداشتن قدم بزرگ در جهت پیدا کردن او آمادگی دارید، این دو تمرین را امتحان کنید و ما را از نظراتتان مطلع کنید.

تمرین ۱: توصیفی که می‌خواهید برای جهان اعزام بکنید تا مرد ایده آلتان به آن پاسخ دهد کدام است؟ با داشتن فوت شدی در حیاتتان چه احتیاج هایی برآورده خواهد شد؟

تمرین ۲: در حال حاضر زندگی‌تان را به چه صورت با عشق، محبت و خوشبختی پر می‌کنید؟

این دو تمرین برای جذب مرد ایده آلتان لازم هستند. پاسخی دقیق برای آنها داشته باشید.

**انتها**

نگارش از : سيمين ت.

گوناگون خانه و خانواده در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از دام زلف و دانه خال تو در جهان
««« »»»
يک مرغ دل نماند نگشته شکار حسن

آقا ایده آل کیست؟ (۲ عکس)

TT / 277 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال