تعیین مهلت ۲۰ روزه برای اعلام نظر نهایی در مورد اختلافات در انتخابات شوراها


تعیین مهلت ۲۰ روزه برای اعلام نظر نهایی در مورد اختلافات در انتخابات شوراها

خبرگزاری فارس: تعیین مهلت ۲۰ روزه برای اعلام نگاه نهایی در رابطه با اختلافات در رای گیری شوراها

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مهلت ۲۰ روزه‌ای را برای اعلام نگاه نهایی هیأت مرکزی در رابطه با اختلافات در رای گیری شوراها تعیین کردند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان سبک استفساریه ماده ۸۰ قانون تشکیلات، تکالیف و رای گیری شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را با ۱۳۳ رأی موافق، ۱۰ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس، ثبت کردند.

به باعث مصوبه مجلس، منظور از رسیدگی و اظهارنظر در پایان ماده ۸۰ قانون تشکیلات، تکالیف و رای گیری شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، رسیدگی و اعلام نگاه نهایی است و هیأت مذکور مکلف است ظرف مدت ۲۰ روز رسیدگی و نگاه نهایی خود را اعلام کند.

در ماده ۸۰ قانون تشکیلات، تکالیف و رای گیری شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران آمده است: مصوبات تمامی شوراهای بحث این قانون در صورتی که بعد از دو هفته از تاریخ ابلاغ مورد دادخواهی قرار نگیرد ضروری الاجراست و در صورتی که دست اندرکاران ذی ربط آن را مغایر با قوانین و قوانین کشور و یا خارج از حدود تکالیف و اختیارات شوراها شناسایی کنند، قادر هستند با ذکر مورد و به طور مستدل حداکثر ظرف دو هفته از تاریخ ابلاغ مصوبه دادخواهی خود را به اطلاع شورا منتقل کرده و خواست تجدیدنظر نمایند. شورا موظف است ظرف ۱۰ روز از تاریخ وصول دادخواهی تشکیل نشست داده و به بحث رسیدگی و اعلام نگاه کند. در صورتی که شورا در وارسی مجدد از مصوبه مورد اختلاف عدول ننماید، بحث برای بر آن شوی نهایی به هیأت حل اختلاف ذی ربط ارجاع می شود. هیأت مزبور مکلف است ظرف ۲۰ روز به بحث رسیدگی و اعلام نگاه کند.

********************

تهیه شده توسط : آبگينه ث.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيا که بلبل مطبوع خاطر حافظ
««« »»»
به بوی گلبن وصل تو می‌سرايد باز

تعیین مهلت ۲۰ روزه برای اعلام نظر نهایی در مورد اختلافات در انتخابات شوراها

TT / 72 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال