اجرای قانون جدید گواهینامه رانندگی برای مشمولان خدمت سربازی/ ملی شدن پلاک خودروهای سیاسی


اجرای قانون جدید گواهینامه رانندگی برای مشمولان خدمت سربازی/ ملی شدن پلاک خودروهای سیاسی

خبرگزاری فارس: اجرای قانون جدید گواهینامه رانندگی برای مشمولان خدمت جنگ جوای/ ملی شدن پلاک‌ خودروهای سیاسی

سرپرست پلیس راهور ناجا از ملی شدن پلاک خودروهای سیاسی گزارش کرد و گفت: خودروها دارای ۲ پلاک با رنگ زمینه آبی خواهند بود.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار تقی مهری صبح امروز و در حاشیه دومین نشست فصلی پلیس راهور ناجا و پرده برداری از پلاک‌های سیاسی از ملی شدن پلاک خودروهای سیاسی گزارش کرد و گفت: این خودروها دارای ۲ پلاک با رنگ زمینه آبی خواهند بود.

وی اضافه کرد: سفارتخانه‌ها به خصوص مسئولان دیپلمات، ۲ پلاک با رنگ زمینه آبی را دارا خواهند بود که حرف D مربوط به سفارتخانه‌ها و حرف S مربوط به علامت خودروهای سرویس سفارتخانه‌ها و نمایندگان برای خدمات اداری است.

سردار مهری ادامه داد: پلاک‌های جدید برای ساماندهی تمام دستگاه‌هایی که دارای پلاک هستند دیزاین شده تا پلاک این خودروها به صورت ملی تمجید شوند.

وی با تأکید بر این که تمام ماشین هایی که در کشور تردد می‌کنند حتی خودروهای نیروهای مسلح صاحب پلاک ملی می‌شوند، گفت: این اقدام در حال انجام است و در این راستا نخستین یگانی که در این زمینه گام برداشته، نیروی انتظامی است.

مهری تصریح کرد: فونت این پلاک‌ها با فونت پلاک ملی همخوانی دارد و با هدف یکسان سازی پلاک‌های سیاسی، دیپلمات، شخصی و عمومی صورت گرفته، خلال این که به تدریج به سمت ساماندهی پلاک‌هایی می‌رویم تا بتوانیم در رفت و آمدها و تردد آنها به صورت دستگاه ای به مهار آن‌ها توجه بکنیم.

سرپرست پلیس راهور نیروی انتظامی در خصوص قانون جدید اخذ گواهینامه رانندگی برای مشمولان جنگ جوای گفت: قانون تازه ای که امسال به ثبت رسانده شد، مربوط به افرادی است که دارای کارت انتها خدمت یا معافیت نیستند اما می‌توانند برای اخذ گواهینامه راهنمایی و رانندگی اقدام کنند.

وی اضافه کرد: دستورالعمل اجرایی آن در دست ابلاغ است و به زودی اعلام می‌شود اما جزئیاتی در رابطه با مشمولان غائب و فراری حضور دارد که نیازمند دستورالعمل اجرایی است که این دستورالعمل در حال تدوین است و در امسال اجرایی می‌شود.

سردار مهری یاد آوری کرد: تمام وسائل نقلیه خودرو و موتورسیکلت باید دارای برگه معاینه فنی باشند، بر این اساس مراکز ویژه معانیه فنی موتورسیکلت که تجهیزات آنها آماده باشد برگه معاینه فنی موتورسیلکت‌ها را صادر می‌کنند، البته مراکز معاینه فنی خودرو، موتورسیکلت را نیز معاینه فنی می‌کنند.

به گزارش سرزه به نقل از مهری داشتن برگه معاینه فنی برابر قانون الزامی است و با افرادی که این برگه را ندارند، برابر قانون برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به شناسایی نقاط حادثه خیز در سال‌های گذشته توسط پلیس و با همکاری سازمان راهداری، گفت: با استفاده از تجهیزات GPS، محدوده نقاط حادثه خیز شناسایی و همچنان در حال شناسایی است.

مهری در انتها گفت: در حال حاضر ۲ هزار نقطه حادثه ‌خیز در داخل شهرها و ۳ هزار و ۴۰۰ نقطه در خارج از شهرها تشخیص داده شده است، البته این عدد رحلت کرده ۸ هزار نقطه بود که با همکاری شهرداری و وزارت راه، این نقاط با بارز سازی و نصب علایم، تجهیزات و سرعت ‌گیرها، کاهش یافت.

**براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد**

نگارش: شهربانو گ.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مژده وصل تو کو کز سر جان برخيزم
««« »»»
طاير قدسم و از دام جهان برخيزم

اجرای قانون جدید گواهینامه رانندگی برای مشمولان خدمت سربازی/ ملی شدن پلاک خودروهای سیاسی

TT / 76 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات