حضور ۷۰درصد نخبگان در کشور/ بازگشت روزانه ۲ نخبه به ایران


حضور ۷۰درصد نخبگان در کشور/ بازگشت روزانه ۲ نخبه به ایران

دبیر شورای مناسب انقلاب فرهنگی از ارائه گزارشی درباره حالت نخبگان در کشور در جلسه این شورا گزارش کرد.

تصویر و عکس   حضور ۷۰درصد نخبگان در کشور/ بازگشت روزانه ۲ نخبه به کشورمان

به اعلان سرزه و به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از دبیرخانه شورای مناسب انقلاب فرهنگی، محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای مناسب انقلاب فرهنگی با اشاره به مصوبات جلسه شب گذشته این شورا، بیان داشت: دو روز پیش نشستی در حضور مقام عظمای ولایت اطراف رویارویی با زیانهای اجتماعی به انجام رسانده شد و با توجه به تأکید معظم له در خصوص تصویب مأموریت های شورای اجتماعی کشور در این زمینه توسط شورای مناسب انقلاب فرهنگی و همچنین تأکید ریاست جمهوری در جلسه شب گذشته مقرر شد این بحث در اولویت دستور قرار گیرد.

وی افزود: گزارش های اهمیتی می داری درخصوص زیانهای اجتماعی نکته توجه است که شورای مناسب انقلاب فرهنگی موظف شده که آنها را رصد کرده و گزارش های نوبه ای از آن همراه با اقدامات سیستم ها برای رفع آن آماده کرده و همچنین اجرایی شدن تکالیف سیستم ها در این زمینه را پیگیری کند.

مخبردزفولی نقل کرد: در خصوص کتاب و کتابخوانی و همچنین ضوابط چاپ و نشر کتاب و به طور مخصوص محتوای کتاب های خردسال و نوجوان نیز نکاتی مطرح شد که مقرر شد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصوبات شورای مناسب انقلاب فرهنگی در این زمینه را نکته اهتمام و توجه بیشتری گذارد.

رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با اشاره به دستور بعدی جلسه اطراف حالت نخبگان کشور نقل کرد: مقرر شد به صورت دوره ای اطراف مسائل نخبگان و نبوغ های برتر گزارش های مرتبط به شورای مناسب انقلاب فرهنگی ارائه شود که در این جلسه دکتر ستاری گزارش حالت نخبگان در شرایط کنونی را ارائه کرد.

وی نقل کرد: براساس گزارش ارائه شده تقریباً در بیشتر بخش ها بالغ بر ۷۰ درصد برگزیدگان آزمون های سراسری و المپیادهای دانش یاد گیری و همچنین برگزیدگان المپیادهای علمی مقیم کشورمان هستند که بعضاً دانشجوی کارشناسی ارشد و یا دکتری بوده و یا در شرکت های دانش بنیان سرگرم به کار هستند.

مخبردزفولی افزود: تنها حدود ۱۵ درصد نخبگان و نبوغ های برتر در خارج از کشور حضور دارند که نوعاً این اشخاص در حال ادامه تحصیل و طی کردن دوره های تحصیلی هستند که البته طبق مطالعه انجام شده در خصوص بازگشت آنها اشکالات، کمبودها و نارسایی هایی وجود دارد که بنیاد نخبگان نیز برنامه های ضروری را در این زمینه دیزاین کرده است.

دبیر شورای مناسب انقلاب فرهنگی نقل کرد: با تسهیلات انجام شده خوشبختانه در حال حاضر به طور میانگین شاهد بازگشت دو نفر در روز از نخبگان دانشگاه های برتر در رشته های گوناگون تحصیلی به درون کشور هستیم که عدد قابل توجهی است.

وی افزود: تعداد دانشجویان خارج از کشور ما که غالباً غیر بورس هستند حدود ۱.۱ درصد جمعیت دانشجویی کشور است.

مخبردزفولی نقل کرد: جمع بندی جلسه این شد که قوانین جذب نخبگان، پژوهشگران و پژوهشگران تسهیل شده و از طریق شرکت های دانش بنیان برای فعالیت آنها برنامه ریزی شود و قوانین اضافه و موانع برای فعالیت آنها از بین برده شود.

وی افزود: بنیاد نخبگان موظف شد که مسیر نخبگان برای خلق ثروت از طریق شرکت های دانش بنیان را راحتتر و قوانین دست وپاگیر برای اجرای برنامه های نخبگان در این شرکت ها را کنار زده و پشتیبانیهای مادی و معنوی از آنها را بیش از پیش به انجام رساند.

***براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد***

نگارنده: بنفشه ب.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

قدر مجموعه گل مرغ سحر داند و بس
««« »»»
که نه هر کو ورقی خواند معانی دانست

حضور ۷۰درصد نخبگان در کشور/ بازگشت روزانه ۲ نخبه به ایران

TT / 113 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال