«عسکر اولادی» راه موفقیت اصولگرایان را بازتولید گفتمان می دانست


«عسکر اولادی» راه موفقیت اصولگرایان را بازتولید گفتمان می دانست

حزب موتلفه در بیانیه‌ای تاکید کرد: «مرحوم عسکراولادی» راه بازگشت اصولگرایان را بازخوانی و بازتولید صحبت می‌دانست.

تصویر و عکس   «عسکر اولادی» راه موفقیت اصولگرایان را بازتولید صحبت آگاهی میداشت

سرزه به نقل از تسنیم خبر می دهد «پویا»،حزب موتلفه اسلامی در سومین سالروز وفات مرحوم حبیب الله عسکراولادی، با صدور بیانیه ای تاکید کرد: عسکر اولادی راه بازگشت اصولگرایان را بازخوانی و بازتولید صحبت خود، تصفیه اصولگرایان پس از آن، ارتقای الگوی تحزب خود بر اساس ارتباطات تازه و عبرت گرفتن از آثار تکثر و در قبل گرفتن وحدت و برنامه ریزی عملی آگاهی میداشت.

در این بیانیه آمده است: سه سال از پیوستن حبیب انقلاب به یاران شهیدش می گذرد اما همچنان نام او دربین اقشار گوناگون زنده است. او که مآموریت نخست خود را رسیدگی به حال محرومان گذاشته بود و با تنی رنجور – از مریضیهای به یادگار مانده از شکنجه ها و مرارت های ۱۲ سال زندان رژیم ستمشاهی به همراه دو بار تبعید- در مکان مکان کشورمان وجود می یافت تا یاور مستضعفان باشد و با برنامه هایی عمیق در مسیر محرومیت پاک کنی گام بردارد. عاقبت نیز ارزیابی ولی فقیهی که عسگراولادی مدام خود را سرباز او خواسته بود، کارنامه ای کامیاب در مجادله با فقر و محرومیت بود.

این بیانیه تاکید می کند: اما او که در روزهای اوج جفای بدخواهانش، روح الله خمینی(ره) او را همچون عراقی برای خود خوانده بود- به رزم در یک جبهه راضی عدم و از نهضت ملی شدن صنعت نفت تا روزهای آخر عمر پربرکتش، مدام درپی یافتن وظیفه شرعی و عمل به آن بود. نیک آن که رهبر معظم انقلاب اسلامی در میان نزدیکان وی بر انگیزه او از یک عمر مجادله چنین شهادت داد: « انگیزه این مبارزاتى هم که ایشان می کرد – چه از زمان جوانى و در کلکسیون مؤتلفه؛ و بعد درون زندان و پس از زندان تا پیروزى انقلاب؛ و پس از پیروزى انقلاب تا آخر؛ و در این اواخر هم با این نامه نگارى ها و این کارهایى که ایشان می کرد؛ همه اینها مجادله بود دیگر تدین بود»

در این بیانیه تصریح شده است: روح انقلابی او از مقطع کمک به امام در مجادله با کاپیتولاسیون آمریکایی و به زندان رفتن به دلیل مجازات عامل آمریکایی تبعید امام در ۱۳ ماه آبان، تا نامه نویسی به رییس سازمان کنفرانس اسلامی برای رویارویی با سبک ایالات متحده علیه بیداری اسلامی مستدام اما متناسب با اقتضای زمان بود، از برچسب اسلام آمریکایی از سوی کسانی که امروز در دامن ایالات متحده علیه منافع ملی موضع می گیرند و دیگر اتهام ها نهراسید و میدان جهاد کبیر را خالی ننمود.

حزب موتلفه در این بیانیه تاکید کرده است: جوهره ممیزه عسکراولادی که او را همچون لعل بدخشان، خونین جگر اما پر تلألو ساخته بود؛ خلق حسن او در انجام وظیفه الهی و صبر به همراه حکمت و تدبیر بود. او در انتقاد حریف حرمت نگاه می داشت و مجوز عبور احساسات از مرزهای منطقیت و اخلاق را نمی داد. حکمیانه لب به سخن باز میکرد اما آغوشش به سوی انتقاد از سوی هر سطح و سن و جایگاهی باز بود؛ بلکه خود در صدر صف منتقدین خویش واقع بود و مجوز نداد گذر زمان پیچ و خم حیات روزمره از طراوت فکر و روح او بکاهد.

«اینک ماییم و میراث برجای مانده از او و همرزمان شهیدش؛ عسکراولادی در یکی از واپسین مکالمه های رسانه ای – اندکی قبل از آرمیدن در بستری مریضی ای که هرگز از آن برنخاست- پیام اهمیتی می داری برای ما باقی گذاشت. او گفت «آینده اصولگرایی آینده ای روشن و امیدوار کننده است .. حریف ما در سال ۸۸ راه زیاده روی را در قبل گرفت و کشور را تا لب پرتگاه قبل برد، امّا مقاومت مردمان آنها را سر عقل آورد و اکنون هیچ کس از آن اعمال بی منطق و احساس خود بزرگ نگاه کنی پاسداری نمی کند… این آسایش و امنیت که الآن ملاحظه می کنید از آثار صحبت اصولگرایی است. قرار نیست اصولگرایان تا قیامت نکته اقبال مردمان قرار بگیرند. مفهوم جمهوریت آن است که توانایی دست به دست شود لذا ما وجود جدّی در صحنه خواهیم داشت تا حداقل ۴ سال دیگر یا حداکثر ۸ سال دیگر با نو سازی سازمان رأی خود انشاءالله برگردیم»

در این بیانیه آمده است: او راه بازگشت اصولگرایان را بازخوانی و بازتولید صحبت خود، تصفیه اصولگرایان پس از آن، ارتقای الگوی تحزب خود بر اساس ارتباطات تازه و عبرت گرفتن از آثار تکثر و در قبل گرفتن وحدت و برنامه ریزی عملی آگاهی داشته بود و اضافه کرده بود «اصولگرایان باید از کادرهای ورزیده جوان خود پرده برداری کنند تا نسل تازه رهبران اصولگرا بتوانند حداقل دو دهه قافله اصولگرایی را صحیح رهبری کنند» این سخنان او پس از سه سال همچنان تازه و الهام بخش است و رمز کسب اعتماد عمومی در رای گیریهای رئیس جمهور و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۹۶ می باشد.

در این بیانیه تاکید شده است: حزب مؤتلفه اسلامی خلال تجدید میثاق با عسکراولادی، و یاران شهیدش همچون بهشتی، رجایی، عراقی، امانی، لاجوردی که همگی از پیشروان مجادله بودند؛ با السابقون خود عهد می بندد که راه آنها را در جنگ جوای برای ولایت فقیه ادامه داده و در مسیر تشکیل «جامعه نمونه اسلامی» که آرمان آنها بود، لحظه ای از پای ننشیند.

***********************************

مسئول متن : روشنك و.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر به کاشانه رندان قدمی خواهی زد
««« »»»
نقل شعر شکرين و می بی‌غش دارم

«عسکر اولادی» راه موفقیت اصولگرایان را بازتولید گفتمان می دانست

TT / 140 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال