شرایط کاهش قیمت خودرو


به گزارش صبحانه، قطعه‌سازان ایرانی توان تولید قطعات مدرن را دارند از این‌رو باید به جای ورود و مونتاژکاری، افزایش داخلی محصولات مشترک در دستور کار جدی خودروسازان قرار گیرد.

افزایش سهم تولیدات داخلی در کشور باعث می‌شود تا سیاست مونتاژکاری روند کاهشی داشته و به‌تدریج سهم بیشتری از قطعات موردنیاز از سوی تولیدکنندگان و متخصصان داخلی تامین شود.
خوشبختانه امروز اقدامات خوبی در حوزه طراحی و ساخت در مجموعه‌های خودروسازی کشور انجام شده است اما با آغاز همکاری‌های جدید باید حرکت در این مسیر گسترده‌تر باشد. شرایط مثبت به وجود آمده با اجرایی شدن برجام و بستری که فراهم شده خودروهای جدید در دست طراحی و تولید است اما این امر مستلزم استفاده از نظرات کارشناسان و تبادل فناوری جدید با شرکت‌های خودروسازان و معتبر جهانی است.

البته دستیابی به دانش جدید در حوزه طراحی و تولید خودروهای روزآمد زمانبر است اما با اقدامات و تلاش‌های انجام شده به‌طور قطع می‌توان به زودی شاهد خودروهای جدید و متنوعی در صنعت خودرو ایران بود. پیش از هرگونه تغییر سیاست و تدوین نقشه راه جدید در این صنعت، باید نسبت به خروج مدیریت دولتی در حوزه خودروسازی توجه جدی و این صنعت در ادامه به بخش خصوصی واگذار شود.

ولی ملکی - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال