سلب اختیارات تعاونی ها با لایحه جدید اصلاحیه بخش تعاون


سلب اختیارات تعاونی ها با لایحه جدید اصلاحیه بخش تعاون

خبرگزاری فارس: سلب اختیارات تعاونی‌ها با لایحه تازه اصلاحیه بخش تعاون

عضو هیأت رئیسه اتاق تعاون کشورمان با نقد از لایحه تازه توصیه ای برای اصلاح قانون بخش تعاون از سلب اختیارات تعاونی‌ها در صورت تصویب آن در مجلس گزارش کرد و گفت: این لایحه به دولت بازگردانده شده تا با نظرات کارشناسان تدوین شود.

سیدمحمد کریمی در مکالمه با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به لایحه اصلاحیه قانون بخش تعاون که اخیراً در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، بیان داشت: لایحه از جهت کارشناسی دارای ضعف های شکلی و محتوایی است.

وی اضافه کرد: این لایحه مقررات بالادستی را نادیده گرفته و در برخی نکات موازی با سایر مقررات ارائه داده شده است.

عضو هیأت رئیسه اتاق تعاون کشورمان با تأکید بر این که در سال ۹۳ قانون بخش تعاون دچار تغییراتی شد که در آن اختیارات بیشتری به تعاونی ها داده شد، اضافه کرد: در این لایحه تازه که هم اکنون در کمیسیون اقتصادی در دستورکار قرار گرفته، دوباره آن اختیارات سلب می شود، یعنی این اصلاحیه مغایر با قانون اصلاح شده دو سال پیش است.

وی اضافه کرد: در اصلاحیه قبلی بسیاری از تصدی گریه کن ها به اطاقها و سایر تشکل ها واگذار شده بود و از طرفی تهیه آیین نامه ها و دستورالعمل ها با مشارکت اتاق تعاون به عنوان نماینده قرار می داری بخش نگاه شد، اما در اصلاحیه تازه ارائه شده، تمام آیین نامه و دستورالعمل ها تنها از طریق سیستم های دولتی تدوین می شود که مغایر با سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی است.

کریمی با تأکید بر این که اقتصاد مقاومتی به ایجاد محیط مسابقه ای و کاهش تصدی گریه کن های دولت و همچنین ازدیاد نقش آفرینی بخش تعاون تأکید دارد، گفت: امیدواریم این لایحه توصیه ای دولت به همراه تجمیع نگاه کارشناسان و وجود جدی بخش قرار می داری تعاون چک شود و مجلس نیز این لایحه را به دولت بازگرداند.

وی اضافه کرد: در این لایحه تازه، یکی از نکات ایجاد یک شورای صیانت در سطح دولت است که در آن اتاق تعاون نقشی ندارد، در حالی که طبق برنامه های جهانی و همچنین انجمنهای جهان یک مرکز هیأت قضاوت بین شان وجود دارد که اختلافات را حل و فصل می کند.

این مقام مسئول در اتاق تعاون یاد آوری کرد: حدس زده شدن شورای صیانت در لاحیه اصلاحیه تازه در بخش تعاون کشور به ضرر فعالیت های آزاد اقتصادی بوده و منجر به کاهش رغبت و انگیزه مردمان برای ایجاد تعاونی ها خواهد شد.

*ضمن تشكر از حسن انتخاب شما ،لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد*

گردآوری توسط: پيمان ث.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی به نور باده برافروز جام ما
««« »»»
مطرب بگو که کار جهان شد به کام ما

سلب اختیارات تعاونی ها با لایحه جدید اصلاحیه بخش تعاون

TT / 76 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال