۱۵ سؤال مسکنی نیکزاد از آخوندی/ مسکن مهر باید یک ساله تکمیل می شد/ اظهارات پرخاشگرانه ناشی از ناتوانی و ناکارآمدی است


۱۵ سؤال مسکنی نیکزاد از آخوندی/ مسکن مهر باید یک ساله تکمیل می شد/ اظهارات پرخاشگرانه ناشی از ناتوانی و ناکارآمدی است

خبرگزاری فارس: ۱۵ پرسش مسکنی نیکزاد از آخوندی/ مسکن مهر باید یک‌ساله تکمیل می‌شد/ توضیحات پرخاشگرانه ناشی از ناتوانی و ناکارآمدی است

وزیر پیشین مسکن و شهرسازی با طرح ۱۵ پرسش به توضیحات اخیر همتای خود در دولت یازدهم عکس العمل نمایان کرد.

علی نیکزاد وزیر پیشین راه و شهرسازی در مکالمه با خبرنگار اقتصادی فارس و در خصوص پرسشی درباره توضیحات اخیر آخوندی که نقل کرده است در مسکن مهر میراث دار شلختگی مدیران پیش هستیم، گفت: حرف اولم این است که حداقل انتظار از وزیر نظام اسلامی رعایت ادب و بکارگیری عبارات مودبانه و منطقی در اظهار نگاه های مجلسی است، اما در مقام یک داوری مدیریتی، مقایسه عملکرد و بهبود مسکن مهر در دولت یازدهم و دولت دهم نشان می‌دهد دست اندرکاران بخش پس از گذشت سه سال از قبول مسئولیت هنوز هم در صدد سرپوش قرار دادن برناکارآمدی خود از طریق فرافکنی هستند تا انتقاد منصفانه مسکن مهر.

نیکزاد افزود: زمانی ماهانه به طور متوسط ۸۰۰ میلیارد تومان در دولت دهم به پروژه مسکن مهر آمپول زده میشد و این عدد در دولت یازدهم به ۲۰۰ میلیارد رسیده است، نشان از ناتوانی کامل و نبود عزم جدّی این دولت به لحاظ مدیریتی و مهندسی در اتمام این پروژه را دارد.

نیکزاد گفت: دولت به مردمان پاسخ دهد چنانچه مسکن مهر پروژه خوبی نبوده است به چه دلیل از منابع آن در نقش های دیگر استفاده می‌کنند؟

کاهش سود تسهیلات تهیه کرد مسکن به زیر۱۰ درصد به پشتوانه چه منابعی بوده است؟ تامین کسری صندوق تسهیلات یکم از چه منبعی تامین شده است؟اعطای وام های کم بهره بافت فرسوده از چه منابعی است؟وامهای بین بانکی بانک مسکن برای سوددهی بنگاهی از چه منابعی است؟دولت و دست اندرکاران بخش مسکن پاسخ دهند به چه دلیل منابع مسکن مهر که خود پروژه مسکن مهر و متقاضیان به آن نیازمندترند را در مکان دیگر مخارج میکنند؟ با وصول اقساط مسکن مهر بالغ بر ده هزار میلیارد تومان چه کار کرده اند!

به چه دلیل منابع مسکن مهر را خرج برنامه های مسکن مهر نمی‌کنند و سبب اینهمه دادخواهی و اعتصاب و تحصن و تعطیلی پروژه ها شده اند؟ و امید مردمان خدا جوی اسلامی و عزیز را نا امید می کنند؟

به چه دلیل با زمینها و املاک وزارت راه و شهرسازی بجای تامین مخارج زیر ساخت های مسکن مهر، سرمایه بانک مسکن را زیاد کرده اند؟

نیکزاد ادامه داد: بنظر می‌رسد اهداف انتقادات غیرمودبانه به یک طرح ملی، فرافکنی در خصوص ناکارآمدی در پاسخ به انتظارات به حق متقاضیان مسکن مهر می باشد.

نیکزاد افزود: دست اندرکاران ذیربط پاسخ دهند به چه دلیل رونق در بخش مسکن به عنوان عمده ترین وظیفه وزارت راه و شهرسازی در اقتصاد مقاومتی پس از ۳ سال پژوهشگر نشده است؟

چه فکری برای تولید سالیانه ۵۰۰ هزار واحد کسری واحد مسکونی در کشور کرده اند؟

– مسکن اجتماعی پس از سه سال قول به کجا رسیده است؟

به چه دلیل پس از یکسال از شناسایی انواع مختلف و اقسام مشوقهای مالی و تبلیغی برای تسهیلات تهیه کرد مسکن مردمان از این طرح استقبال نکرده اند؟

وزیر مسکن و شهرسازی دولت دهم ادامه داد: بنابراین هویدا است که این دولت در بخش مسکن قادر نبوده طرح کارآمدی را اجرایی کند و نقش های نیمه تمام را به پایان برساند.

دولت باید پاسخ دهد که برای اجرای تذکر آیت الله خامنه ای در نخستین ملاقات هیات دولت در رابطه با تکمیل مسکن مهر که صراحتاً فرمودند، چه کرده است؟

نیکزاد یاد آوری کرد: در دولت دهم از ۴.۳۰۰.۰۰۰ واحد مسکن مهر شهری و روستایی ۲.۸۰۰.۰۰۰ واحد به اتمام و راه اندازی رسید، به چه دلیل دولت یازدهم عاجز از تکمیل ۱.۰۰۰.۰۰۰ واحد مسکن شهری با بهبود فیزیکی ۷۰% تحویل گرفته شده از دولت دهم می باشد. در حالی که با مدیریت جهادی ظرف یکسال پرونده مسکن مهر قابل اتمام بود و سبب شیرین ماندن این اقدام پر ارزش در کام ملت ، دولت و نظام می شد اما با مدیریت از راه دور انتظاری نیز جز طولانی شدن کار نمی شود داشت.

وزیر پیشین مسکن ادامه داد: در خاتمه پیشنهاد می‌کنم که دولت محترم فرصت باقیمانده از عمر خود را غنیمت شمرده و اهتمام ضروری را جهت اتمام پروژه مسکن مهر به کارگیرد و افتخار تکمیل و تحویل واحدهای مسکونی مردمان را بنام خود به تصویب رساند که در غیر این صورت دولت آینده تمام نقشهای مسکن را به پایان خواهد رساند.

پایان پیام

—لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه براي ما بنويسيد—

تهیه از : آبگينه ث.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

محتاج قصه نيست گرت قصد خون ماست
««« »»»
چون رخت از آن توست به يغما چه حاجت است

۱۵ سؤال مسکنی نیکزاد از آخوندی/ مسکن مهر باید یک ساله تکمیل می شد/ اظهارات پرخاشگرانه ناشی از ناتوانی و ناکارآمدی است

TT / 142 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال