قیمت نفت به ۴۷ دلار بازگشت/ افزایش عجیب ذخایر نفت آمریکا


قیمت نفت به ۴۷ دلار بازگشت/ افزایش عجیب ذخایر نفت آمریکا

خبرگزاری فارس: نرخ نفت به 47 دلار بازگشت/ ازدیاد باورنکردنی ذخایر نفت ایالات متحده

رویترز اعلام کرد:نرخ نفت به دلیل پخش گزارشی از ازدیاد یکباره و غافلگیرکننده ذخایر نفت ایالات متحده کاهش یافت و بشکه‌ای ۴۷.۵۹ دلار به فروش رسانده شد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، نرخ نفت در معاملات امروز برای چهارمین نشست متوالی به دلیل ازدیاد غافلگیرکننده ذخایر نفت ایالات متحده در یک گزارش غیررسمی کاهش یافت و اکنون سرمایه‌گذاران عصبی و وحشت‌زده در انتظار پخش ارقام مجلسی ذخایر نفت ایالات متحده هستند.

کانون آمریکن پترولیوم اعلام کرد که ذخایر نفتی این کشور در هفته منتهی به ۲۸ اکتبر ۹.۳ میلیون بشکه ازدیاد یافته است و که بیش از ۹ برابر میزانی است که تحلیلگران انتظار داشتند.

بر همین اساس، نفت نپخته ایالات متحده با کاهش ۵۵ باستانی بشکه‌ای ۴۶.۱۲ دلار به فروش رسانده شد و نفت برنت دریای شمال با ۵۵ سنت کاهش ۴۷.۵۹ دلار به ازای هر بشکه معامله شد.

قیمت‌ها در روزهای اخیر با کمرنگ شدن امیدها برای اجرایی شدن توافق اوپک کاهش یافته است. ریک اسپونر، تحلیلگر بازار در این ارتباط گفت: «آنهایی که امید داشتند که قیمت‌ها با هرگونه توافق برای کاهش تولید ازدیاد یابد، امیدهایشان کمرنگ شده است.»

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، این تحلیل‌ها در حالی از سوی رویترز عنوان می‌شود، دبیرکل اوپک نقل کرده است کشورهای عضو و غیر عضو اوپک آماده توافق در انجمن ۳۰ نوامبر (۱۰ ماه آذر) هستند و حتی کشور عراق هم به سبک کاهش تولید همیشه است.

بروز نشانه‌هایی مبنی بر ذخایر نفتی بیش از انتظار ایالات متحده نیز بر احساس حاکم بر بازار اثر قرار داده است. معمولا آمارهای کانون امریکن پترولیوم یک روز گذشته از پخش مجلسی آمار ذخایر منتشر می‌شود.

در عین حال، امین ناصر، مدیر ارشد اجرایی آرامکو گفت آرامکو، شرکت ملی نفت کشور عربستان، انتظار دارد که قیمت‌ها در نیمه اول سال ۲۰۱۷ با بازگشت بازار به توازن و تقویت تقاضا ازدیاد یابد.

****************************

تهیه شده توسط: رامتين م.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر ببينم خم ابروی چو محرابش باز
««« »»»
سجده شکر کنم و از پی شکرانه روم

قیمت نفت به ۴۷ دلار بازگشت/ افزایش عجیب ذخایر نفت آمریکا

TT / 75 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات