هشدار جدی / این هوا را تنفس نکنید


رئیس اداره نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه گفت: هوای شهر کرمانشاه در وضعیت "هشدار" قرار دارد.

هوای کرمانشاه در وضعیت هشدار قرار گرفت

رئیس اداره نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه گفت: هوای شهر کرمانشاه در وضعیت "هشدار" قرار دارد. ثریا قربانی با اشاره به توده و گرد و غباری که از عصر روز گذشته (یازدهم آبان) وارد جو استان شده، اظهار کرد: این سامانه باعث کاهش دید افقی و کیفیت هوا خصوصا در نواحی مرزی استان شد. 

وی میانگین غلظت ذرات معلق هوای شهر کرمانشاه در یازده ساعته امروز را 158 میکروگرم بر مترمکعب هوا اعلام کرد و ادامه داد: این عدد بیانگر وضعیت "هشدار" در شهر کرمانشاه است. به گفته این مسئول، روند غلظت ذرات معلق هوا در کرمانشاه کاهشی است. رئیس اداره نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه میانگین هشت ساعته غلظت ذرات معلق موجود در هوای شهر سرپل‌ذهاب را نیز 440 میکروگرم بر مترمکعب هوا اعلام کرد و گفت: در سرپل‌ذهاب وضعیت "اضطرار" را داشتیم و روند غلظت نیز اکنون صعودی است.

قربانی با بیان اینکه اطلاعات دقیق ایستگاه سنجش آلودگی قصرشیرین در دست نیست، عنوان کرد: مدارس این شهرستان به دلیل بروز گرد و غبار امروز تعطیل شد. رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه این توده از روز گذشته وارد استان شده، خاطرنشان کرد: احتمالا فقط امروز شاهد گرد و غبار ناشی از این توده باشیم.

محمد خسروی اضافه کرد: این توده گرد و غبار که پیش‌بینی ورود آن را نیز از قبل کرده بودیم، دید افقی را در نواحی مرزی استان کاهش داد.

به گفته این مسئول، کمترین دید افقی در قصرشیرین و به میزان 200 متر، در سرپل ذهاب به میزان 300 متر، در ثلاث باباجانی به میزان 500 متر و در سومار هزار متر بوده است. وی کمترین دید افقی شهر کرمانشاه را نیز هفت هزار متر اعلام کرد و گفت: سایر نقاط استان نیز دید بالای دو هزار متر داشتند.منبع: خبرگزاری ایسنا 

[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال