خبر خوش برای متقاضیان گواهینامه


 سردار تقي مهري رئيس پليس راهور ناجا در نشست فصلي روساي پليس راهور و مراسم رونمايي از پلاك سياسي، اظهار داشت: در اين جلسه معايب و محاسن در انجام مأوريت شناسايي شده و برنامه ها و اولويت هاي پليس براي تبيين و تشريح مي شود.

وي با اشاره به عملكرد شش ماهه گذشته افزود: خوشبختانه قريب به ٢٠٠ نفر كمتر در تصادفات ترافيكي جان خود را از دست دادند و در پليس راه ٣  درصد كاهش را داشتیم ولي در سوانح داخل شهري، شاهد ٩ درصد افزايش تلفات ترافيكي در شهريور ماه بوديم.

رئيس پليس راهور ناجا گفت: سامانه پايش هوشمند تردد حمل  و نقل ناوگان بار و مسافر اجرايي شد و محورهاي تهران شيراز تهران مشهد تهران رشت و تهران تبريز اجرايي و عملياتي شد و ١٧٠٠ دستگاه دوربين در محورهاي برون شهري به زودي نصب مي شوند.

مهري با اشاره به فعاليت قرارگاه جهادي تربيت و آموزش تصریح کرد: اقداماتي كه در اين حوزه در مجموعه راهور انجام شده است و رضايت بخش بوده، كه در اقداماتي كه در رده هاي آموزشي به عمل امد راهور توانست رتبه نخست را از آن خود كند.

وي گفت: با اقدامات انجام شده شاهد كاهش تلفات ترافيكي در كشور خواهیم بود.


*خبر خوش برای کسانی که می‌خواهند گواهینامه بگیرند

سردار مهری رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه نشست فصلی رؤسای پلیس راهور ،در جمع خبرنگاران، گفت: با قانون جدیدی که به زودی ابلاغ خواهد شود این امکان فراهم می‌شود که کسانی که کارت معافیت پایان خدمت ندارند، می‌توانند گواهینامه اخذ کنند که به زودی و در سال جاری این امکان فراهم خواهد شدو مقدمات و مصوبات آن در حال اجرایی شدن است.

وی با اشاره به اینکه داشتن معاینه‌فنی برابر قانون برای موتورسیکلت‌ها هم الزامی است، افزود: البته مشمولان غایب و فراری نمی‌توانند گواهینامه اخذ کنند.

سردار مهری بیان کرد: برابر قانون داشتن معاینه فنی برای تمامی وسایل نقلیه از جمله موتور سیکلت الزامی است و در همین راستا به زودی شرایطی فراهم می‌شود که موتورسواران هم معاینه‌فنی اخذ کنند، همچنین در صورت نداشتن برگه معاینه‌فنی از سوی پلیس جریمه خواهند شد.

سردار مهری گفت: در حال حاضر خیلی از مراکز معاینه‌فنی پذیرش موتورسیکلت را دارند.

رئیس پلیس راهور ناجا اذعان کرد:‌ برای خودروهای سیاسی و تشریفاتی و وزارت‌خانه‌ها و نهادهای دولتی در خصوص جریمه به دلیل تخلفات هیچ استثنائی وجود ندارد با اختصاص رونمایی از پلاک خودروهای سیاسی و وزارت‌خانه‌ها امکان اعمال قانون سیستمی فراهم شده است.

سردار مهری اظهار کرد: پلاک D مخصوص خودروهای دیپلماتیک و پلاک s مخصوص خودورهای سرویس است و از این پس در صورتی که تخلفاتی رانندگان این خودروها داشته باشند جریمه خواهند شد و تا زمانی که جرایم تسویه نشود امکان خروج از کشور را ندارند.

وی در پایان اذعان کرد: شناسایی در خصوص نقاط حادثه‌خیز در دستور کار پلیس قرار دارد و درهمین راستا از طریق تجهیزات و GPS این نقاط پرحادثه‌خیز شناسایی شده است و درحال حاضر 3هزارو 400 نقطه حادثه‌خیز در جاده‌ها و 2هزار خودرو در شهرها شناسایی شده است، این درحالی است که در گذشته 8هزار نقطه حادثه‌خیز داشته‌ایم.
انتهاي پيام/

[ منبع این خبر سایت شما نیوز می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال