معاون وزیر ارتباطات: ۴۵ درصد مصرف کنندگان فضای مجازی از محتوای داخلی بهره می گیرند


معاون وزیر ارتباطات: ۴۵ درصد مصرف کنندگان اینترنت از محتوای داخلی استفاده می کنند

به گزارش سرزه به نقل از معاون تکنولوژی و نوآوری وزارت ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات، در حال حاضر ۴۵ درصد مصرف کنندگان فضای مجازی کشور از محتوای داخلی بهره میگیرند.
امیرحسین دوایی در مکالمه با ایسنا، با اشاره به ازدیاد سه برابری ظرفیت فضای مجازی کشور طی سه سال گذشته گفت: خوشبختانه به لحاظ شاخص های جهانی در موضوع فضای مجازی از جمله سرعت، دربین کشورهای هم رده خود از جایگاه و رتبه خوبی برخورداریم.
دوایی تصریح کرد: در حال حاضر اصلی تمرکز ما بر موضوع توسعه محتوای بومی و هدایت دارندگان محتوا به سمت ارائه خدمات بومی به مصرف کنندگان داخلی است، زیرا باور می‌ داریم چنانچه سرعت فضای مجازی هزار برابر هم شود، بدون وجود تولیدکنندگان محتوای ایرانی تنها یک رابطه یک طرفه خواهد بود.
وی تصریح کرد: در این دریافت محتوا هم این مسئله اصلی را باید مد نگاه گذاریم که تنها برخی محتواها برای کاربران سودمند است و برخی کمتر سودمند بوده و برخی هم ضرر می‌ دارد.
دوایی به توسعه شبکه ملی اطلاعات در کشور اشاره کرد و اضافه کرد: ما نمی گوییم این شبکه حریفی برای فضای مجازی جهانی است، اما فضای تازه ای است که قادر هستیم در این فضا توسعه کسب و کار داشته باشیم.
این مقام مسئول تصریح کرد: وقتی کاربر وارد شبکه ملی اطلاعات می شود، در درون کشور به یک فضای با سرعت رابطه ای و مطمئن و با محتوا دسترسی پیدا می کند که این فضا در جوار محتوای غنی جهانی سبب ارتقاء سطح علم و دانش می شود.
معاون تکنولوژی و نوآوری وزارت ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات تصریح کرد: در فضای شبکه ملی اطلاعات کاربر با محتوا و اطلاعاتی روبرو است که با محیط پیرامون جامعه و حیات ما سازگاری بیشتری دارد.
دوایی به استفاده ۴۵ درصد مصرف کنندگان فضای مجازی کشور از محتوای داخلی اشاره کرد و اضافه کرد: ۵۵ درصد مصرف کنندگان ما نیز به محتوای جهانی متکی هستند.
این مقام مسئول تصریح کرد: تلاش ما این است تا پایان برنامه ششم توسعه میزان استفاده مصرف کنندگان فضای مجازی کشور از محتوای داخلی به ۸۰ درصد برسد. این ازدیاد میزان بهره گیری از محتوای داخلی به شرطی است که بتوانیم محتوای غنی و پرباری سازیم.
دوایی ضریب نفوذ فضای مجازی در کشور را بیش از ۱۰۰ درصد عنوان کرد و اضافه کرد: این درصد با توجه به شمار کانکشن هایی است که اشخاص دارند، اما به لحاظ دسترسی به پهنای باند و فضای مجازی پرسرعت این عدد ۴۰ درصد است.

——————————–

مطلب از : كامياب ف.

اینترنت و وب در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به ياد چشم تو خود را خراب خواهم ساخت
««« »»»
بنای عهد قديم استوار خواهم کرد

معاون وزیر ارتباطات: ۴۵ درصد مصرف کنندگان فضای مجازی از محتوای داخلی بهره می گیرند

TT / 84 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال