وقتی بود که برنامه نگاری فقط متعلق به اشخاص خاص و قشر محدودی از اشخاص میشد . این مورد امروزه دیده نمی شود. در این مقاله ، کارآفرینان ، freelancer ها و بازاریان ، چگونگی کسب موفقیت توسط برنامه نگاری را به شما نقل خواهند کرد .پس در ادامه با همراه باشید.

امروزه برای آموزش برنامه نگاری احتیاجی به مخارجهای گزاف نیست ، امروز ما نیز قصد معرفی ۱۲ وب سایت برای آموزش برنامه نگاری به شما خواهیم شناساند .

۱. CodeAcademy :
یکی از دوست داشتنیترین و نامدار ترین وب سایت های آموزش برنامه نگاری ، CodeAcademy می‌باشد . در واقعیت ، بیش از ۲۴ میلیون نفر در حاضر برای آموزش برنامه نگاری از این کمپانی تعلیمی بهره می گیرند . در CodeAcademy مباحث HTML & CSS, JavaScript, jQuery, PHP, Python و Ruby آموزش داده می‌شود .
 

۲. Coursera :
در سال ۲۰۱۲ پیدایش پیدا کرد ، Coursera بر مبنای کمپانی های آموزش فناوری رشد کرد و در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ کورس تعلیمی توسط ۱۱۹ کانون ارائه شده است . در حالی که شما قادر می باشید برای دریافت مدرک مبلغی را توجه کرد کنید ، شماری از دوره های برنامه نگاری مقدماتی مجانی  در رشته های گوناگون از دانشگاه شبیه به دانشگاه واشنگتن، استنفورد، دانشگاه تورنتو و واندربیلت وجود دارد .

۳. edx :
edx  یکی دیگر از پلتفرم های آموزش آنلاین است که به مکان for-profit بودن ، این Open Source است . این توسط دانشگاه هاروارد و MIT در سال ۲۰۱۲ پیدایش پیدا کرد . در حال حاضر edx شامل ۶۰ آموزشگاه است .

۴. Udemy :
در سال ۲۰۱۰ پیدایش کرد ، Udemy یک پلتفرم آنلاین آموزش است که قادر می باشد برای پیشرفت یا آموزش یک مهارت به کار گرفته بشود . در آن کورس های مجانی بسیاری وجود دارد که بصورت Video در دسترس است .

۵. aGupieWare :
aGupieWare  یک برنامه مستقل برای برنامه نویسان است که با راهنمایی یکسری موسسات در آمریکا ، به وارسی برنامه های علوم کامپیوتری توجه می کند . همچنین یکسری دوره های تعلیمی مجانی بر مبنای پیشنهادات Stanford, MIT, Carnegie Mellon, Berkeley و Columbia ، بوجود آوردند . برنامه به ۱۵ کورس تقسیم شده است : سه کلاس مقدماتی ، هفت کلاس عمده و ۵ کلاس اختیاری .

۶. GitHub :
گهگاهی اوقات ، وقتی که شما در معضلی گیر کرده اید ، نیاز به مرور بعضی از کتاب های مرجع را دارید . شما قادر می باشید بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب برنامه نگاری را که در ۸۰ زبان برنامه نگاری گوناگون نگاشته شده اند را در GitHub پیدا کنید .

۷. MIT Open Courseware :
چنانچه در حال حاضر در حال یاد گرفتن مقدمات هستید و قصد آموزش چیزهایی به یک مقدار سنگین تر را دارید ، — همانند جستجو در مورد اتفاقاتی که در پشت کدها رخ میدهد — قادر می باشید از وب سایت
MIT free Courseware بهره گیرید که شامل کلاس هایی همانند

Introduction to Computer Science and Programming , Introduction to Programming in Java و Practical Programming in C .

۸.  ()Hack.pledge
hackpledge ، جامعه ای از برنامه نویسان است ، که توسعه دهندگان سطح بالای همانند BNram Cohen مخترع BitTorrent نیز در آن وجود دارند . در اینجا شما قادر می باشید مهارت برنامه نگاری خود را با بهره گیری از راهنمایی های توسعه دهندگانی از سر تا سر دنیا پیشرفت ببخشید .

۹. Code Avengers :
در نیوزلند پایه قرار دهی شد ، Code Avengers کورس های مشغول کننده و interactiveای را برای آموزش چگونگی کدنویسی بازی ها ، برنامه ها و وب سایت ها با بهره گیری از CSS&HTML و Javascript  پیشنهاد می کند . هر کورس فقط ۱۲ ساعت زمان می برد تا به اتمام برسد و این کورس ها در چند زبان در دسترس میباشند .

۱۰. khan Academy :
در سال ۲۰۰۶ توسط استاد سلمان خان به وجود آمد ، khan Academy یکی از موسسات معتبر آموزش آنلاین مجانی است . با ویدئو های مرحله به مرحله شما با Javascript و HTML&CSS بطور کامل آشنایی پیدا خواهید کرد .

۱۱. Free Food Camp :
در اینجا شما در مورد HTML5, CSS3, JavaScript, Databases, DevTools, Node.js, Angular.js و Agile بوسیله پیوستن به جامعه هایی از دانش آموزا ن و حرفه ای ها ، مطالبی را یاد خواهید گرفت . شما با یکدیگر روی مهارت کدنویسی فعالیت خواهید کرد ، و بصورت مجانی برنامه هایی را بوجود خواهید آورد .

۱۲. HTML5 Rocks :
این برنامه گوگل در سال ۲۰۱۰ اجرایی شد ، این سایت  پر از دوره های تعلیمی ، منابع و واپسین بروزرسانی های HTML5 است . این Open Source است ، به همین علت برنامه نویسان قادر می باشند در آن تغییراتی را بوجود آورند .