سرپرست سازمان پزشکی قانونی:ارجاعی به پزشکی قانونی در رابطه با پرونده سعید طوسی نشده است/ آخرین اطلاعات از پرونده پزشک تبریزی و کیارستمی


رئیس سازمان پزشکی قانونی:ارجاعی به پزشکی قانونی در مورد پرونده سعید طوسی نشده است/ اخرین جزئیات از پرونده پزشک تبریزی و کیارستمی

عکس سرپرست سازمان پزشکی قانونی:ارجاعی به پزشکی قانونی در مورد پرونده سعید طوسی نشده است/ اخرین جزئیات از پرونده پزشک تبریزی و کیارستمی

سرپرست سازمان پزشکی قانونی اخرین جزئیات از پرونده پزشک تبریزی و کیارستمی را تشریح کرد.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار بهداشت و معالجه خبرگزاری تندرست ، احمد با شهامتی در حاشیه پنجمین کنگره سالیانه جهانی پزشکان قانونی در رابطه با موضوع پرونده کیارستمی گفت: در این زمینه ارجاع پرونده که بررسی اهمیتی داشت رخ نداد و دیگر این که شکایت مستقیمی نشده است.

وی بیان کرد: در این زمینه ارجاعی به پزشک قانونی نشده است. و خانواده شان مرحوم کیارستمی را دفن کردند و از ما علت فوت یا خواست کالبدشکافی نداشتند.

سرپرست سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: مرحوم کیارستمی با پای خودش به خارج از کشور مسافرت کرده و هیچ ارجاعی در این زمینه به پزشکی قانونی نشده است تا ما علت فوت را بررسی و نتیجه را اعلام کنیم.

با شهامتی با اشاره به این که ظاهراً قصور اساسی در این زمینه توسط پزشکان انجام نشده است، گفت: از آنجایی که ایشان به خارج از کشور منتقل و بعد از آن دچار فوت شده است، پرونده اش مبهم است.

سرپرست سازمان پزشکی قانونی کشور در رابطه با پرونده پزشک تبریزی نیز بیان داشت: پزشک قانونی علت فوت را مسمومیت با دارو برنج اعلام کرده و به احتمال زیاد بر اساس وارسیها پزشک تبریزی قاتل بوده البته جزئیات را سیستم قضایی باید اعلام کند.

با شهامتی همچنین در مورد آمار خودکشی گفت: پخش آمار آن موجب شد که در اریبهشت ماه آمار خودکشی یک در جه ازدیاد یابد؛ بنابراین در پخش برخی مطالب نباید یاری رسانیم تا آمار آن ازدیاد یابد.

سرپرست سازمان پزشکی قانونی در پاسخ به سوال دیگری درباره پرونده کیارستمی، گفت: متاسفانه زمانی ما اصرار داریم هر فردی که باشد مراحلش به صورت قانونی گذرانده شود به دلیل این است که چنینی موضوعاتی رقم نخورد. زمانی ایشان از دنیا رفتند نه به ما ارجاع داده شد و نه از ما خواسته شد که موضوع را پیگیری کنیم و وی را دفن کردند.

با شهامتی با تاکید بر این که این پرونده باید به ما ارجاع داده می شد، گفت: پزشکی قانونی باید علت فوت را چک میکرد. مورد مهم دیگر این است که ایشان در مقطعی با پای خود به خارج از کشور رفتند و از خارج نیز هیچ اطلاعاتی به ما داده نشد.

وی در باره قصور پزشکی این پرونده نیز گفت: ارجاع پرونده که بررسی اهمیتی داشت رخ نداد و دیگر این که شکایت مستقیمی نشده است.

این مقام مسئول در پزشکی قانونی تصریح کرد: تا آنجایی که من اطلاع دارم قصور اساسی انجام نشده است، ولی چون ایشان به خارج از کشور جابجا شده است مشخص نیست چه علتی موجب خونریزی مغزی وی شده است؛ بنابراین پرونده وی مبهم است.

با شهامتی در پاسخ به پرسشی در خصوص هتاکی به پزشکان قانونی از سوی یکی از مسئولان وزارت بهداشت، گفت: متقابل بوده و باید نگاه کرد چه نقل شده است که آنها عکس العمل نمایان کردند، حتما اتفاقی افتاده است تا چنین بحثی رخ داده است.

سرپرست سازمان پزشکی قانونی در مورد پرونده سعید طوسی نیز گفت: در این زمینه ارجاعی به پزشکی قانونی نشده است.

کدخبرنگار۴۱۰۷۰

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال