رشد کافی در زمینه بهره گیری از لیزر نداشته ایم


رشد کافی در زمینه استفاده از لیزر نداشته ایم

سخنگوی سازمان انرژی هسته ای کشورمان با اظهار اینکه ۳۰ درصد ارزش اضافه کرده در اروپا به واسطه کاربرد لیزر در اقتصاد است، از کافی نبودن رشد در کشور در زمینه تجاری سازی و بهره گیری از لیزر گزارش کرد.

تصویر و عکس رشد کافی در زمینه بهره گیری از لیزر نداشته ایم

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار علمی ایرنا، بهروز کمالوندی در حاشیه چهارمین کنفرانس لیزر و کاربردهای آنکه امروز (چهارشنبه)در دانشگاه شریف به انجام رسانده شد، در میان خبرنگاران نقل کرد: به واسطه برخی شرایط، به غنی سازی توجه بیشتری شده است، در صورتی که لیزر کاربردهای بسیاری در بهداشت، تندرست، زیستگاه طبیعی، صنعت و کشاورزی دارد.
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص بهره گیری از لیزر در غنی سازی نقل کرد: با لیزر می شود غنی سازی را به انجام رساند اما مخارج آن بسیار بالاست و مقرون به صرفه نیست.
کمالوندی با اظهار اینکه جایگاه علمی قابل قبولی داریم اما در زمینه تجاری سازی و بهره گیری از لیزر به حد کافی رشد نکرده ایم، ادامه داد: هر چندین دانشگاه باید برای خود افقی داشته باشد و در مسیر علم حرکت کند، اما باید احتیاج های جامعه را نیز با قبول سفارشات در صنعت و کشاورزی برطرف سازد.
وی نقل کرد: صنعت و تجارت در حال نزدیک شدن به هم هستند و امیدواریم با همکاری بیشتر دانشگاه و صنعت و فعالیت های معاونت علمی و تکنولوژی رئیس جمهور همکاری ها بیشتر شده و ما به تجاری سازی ایده ها نزدیک شویم.
کمالوندی افزود: دانشگاه های ما و سازمان انرژی هسته ای چندین گام از صنعت جلوتر هستند، به طوری که محصولات با تکنولوژی بالای لیزری بدون متقاضی است.
وی ادامه داد: کریستال های ساخته شده در سازمان انرژی هسته ای که در لیزر بهره گرفته میشود، به تولید فراوان نرسیده و بدون مشتری مانده است.
کمالوندی از رسانه ها درخواست که کاربردهای لیزر را به جامعه مخصوصا در صنعت شناسانده تا عقب ماندگی بهره گیری از این ابزار جبران شود.
چهارمین کنفرانس لیزر و کاربردهای آن و دومین همایش لیزر و صنایع وابسته از ۱۱ تا ۱۳ ماه آبان در دانشگاه صنعتی شریف در حال برگزاری است ، همچنین در حاشیه این نمایشگاه، شرکت های فعال ایرانی در حوزه ساخت ابزارهای لیزری محصولات خود را به اکران قرار داده اند.
علمی **۱۲۹۳**۱۳۱۱**
خبرنگار:محمد طاهری**پخش: زهره محتشمی پور


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال