کارگاه جهانی کاربرد نانو مواد در پزشکی گشایش پیدا کرد


کارگاه بین المللی کاربرد نانو مواد در پزشکی گشایش یافت

سومین دوره کارگاه‌ های جهانی PAM (گروه فیزیک مواد توسعه یافته) با بحث \’کاربرد نانومواد در پزشکی\’ با وجود پژوهشگران و استادان داخلی و جهانی به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف گشایش یافت.

تصویر و عکس کارگاه جهانی کاربرد نانو مواد در پزشکی گشایش یافت

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، کارگاه تعلیمی جهانی \’کاربرد نانومواد در پزشکی\’ از امروز ۱۲ ماه آبان به مدت سه روز ادامه دارد و برنامه ها و سخنرانی های آن با موضوعات مختلف همچون نانومواد در علوم اعصاب و عصب شناسی، اخلاق در علوم زندگی کردی، بهره گیری از نانومواد در دارو منتقل کنی به مغز، معالجه و تشخیص مریضیها، کاربرد نانومواد در معالجه بیماری سرطان، مطمئنی نانومواد، نانومواد برای دندانپزشکی و بازیابی استخوانها و دیگر موضوعات مرتبط به زبان انگلیسی ارائه خواهد شد.
دبیر اجرایی کارگاه جهانی \’کاربرد نانومواد در پزشکی\’ روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح این برنامه تعلیمی به خبرنگار علمی ایرنا نقل کرد: امروز شاهد برگزاری سومین کارگاه تعلیمی گروه فیزیک مواد توسعه یافته ( PAM ) در دانشگاه صنعتی شریف هستیم که دوره نخست درباره دستگاه های الکترونی و دوره دوم با بحث پدیده های کوانتومی در گرافین بود.
دکتر \’عبدالرضا سیمچی\’ اضافه کرد: در این همایش میزبان حدود ۲۵۰ میهمان داخلی و خارجی از کشورهای ایالات متحده، یونان و کشور عراق هستیم و خوب ترین متخصصان کشور در این حوزه به صورت افتخاری سخنرانی خواهند داشت.
استاد تمام دانشکده مهندسی مواد دانشگاه صنعتی شریف، ایجاد یک بستر عالی برای تبادل اطلاعات و واپسین دستاوردهای ملی و جهانی در حوزه توسعه مواد برای کاربردهای پزشکی را اصلیترین هدف برگزاری این کارگاه تعلیمی عنوان کرد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه پزشکی یک حوزه بین رشته ای است، یکی از اهداف اصلی این کارگاه اینست که دانشگاه های صنعتی و علوم پزشکی را به هم مرتبط و متصل کرده و در زمینه های مشترک فعالیت کنیم.
سیمچی از صنعتی شریف به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در زمینه توسعه نانومواد به ویژه در زمینه پزشکی یاد کرد و نقل کرد: در پژوهشکده تکنولوژی نانو به عنوان یک بستر کاملا هدفمند قادر بودیم حدود ۷۰ نفر از استادان برتر رشته های مختلف را گردهم آورده و در زمینه های بین رشته ای فعالیت کنیم.
وی درعین حال یاد آوری کرد: البته این بحث به پژوهشکده تکنولوژی نانو محدود نمی شود، بلکه در دانشکده مهندسی شیمی و مهندسی مکانیک، مهندسی برق و مهندسی مواد، رشته های کارشناسی ارشد در حوزه بیومکانیک، بیوالکترونیک، نانومتریال (نانومواد) و بایو متریال (مواد زندگی کردی) افتتاح شده و بیشترین تمرکز را در زمینه نانومواد در علوم پزشکی داریم.
استاد پژوهشکده تکنولوژی نانو دانشگاه صنعتی شریف تصریح کرد: کاربردهای نانومواد در حوزه های گوناگونی است اما در دو حوزه الکترونیک و پزشکی، بیشترین کاربردها و امیدها وجود دارد.
علمی**۱۰۵۵
خبرنگار: زینب کارگر *پخش: زهره محتشمی پور


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال