درخواست از جهانگیری برای سر زدن به تراکتورهای پارک شده!


رویش نیوز: هر ساله و در این روزها شاهد بازگشایی زاینده رود و جاری شدن آن در بستر این رودخانه تمدن ساز بودیم. بازگشایی که به بهانه آبیاری مزارع شرق اصفهان مرهمی بود بر این زخم اصفهان و چند صباحی چشمش را بر بحران آب با نگاه به این رود جاری می بست. این روند کم کم می رفت به رویه ای عادی تبدیل شود تا حداقل چند ماهی در سال زاینده رود جاری باشد و طراوت و شادابی در شهر جریان داشته باشد.
اما امسال در حالی روزهای نیمه آبان را می گذرانیم زاینده رود نه تنها خیال جاری شدن ندارد بلکه طبق خبرها ذخیره آب در سد به حدی رسیده است که اگر شرایط به همین منوال ادامه پیدا کند (که امیدواریم این گونه نشود) اصفهان صد روز دیگر آبی هم برای خوردن نخواهد داشت و این به معنای بحران آب آشامیدنی اصفهان است که رویش نیوز پیشتر بارها نسبت به آن هشدار داده بود , و اکنون از بحران و معضل گذشته و به وضعیتی هشدار آمیز و خطرناک تبدیل شده است.
وضعیت آبی اصفهان از سالها قبل نقل محافل و وعده دولت به اصفهانی ها بوده است، حتی روحانی این وعده را داده بود که در این دولت زاینده رود به هر نحوی که شود جاری خواهد بود. البته در دولت های قبل هم از این قسم وعده ها زیاد بوده است. اما حال می بینیم که نه تنها آبی در زاینده رود جاری نیست بلکه قطره های آب در سد هم به شماره افتاده و معلوم نیست که آیا اصفهان بتواند به سلامت از این بحران عبور کند.
پروژه های مختلفی هم برای زنده شدن زاینده رود در این سالها تعریف و اجرا شد. پروژه هایی که همیشه به زودی افتتاح خواهند شد اما هنوز هیچ خبری از آن نیست. همین چند روز قبل بود که حسینعلی حاجی نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه در رابطه با پروژه های مربوط به زاینده رود گفته بود: "در حال حاضر هیچ پروژه‌ای برای آینده زاینده‌رود و نجات آن فعال نیست و پروژه‌هایی مانند بهشت‌آباد، تونل سوم کوهرنگ و سد آن و مصوبات 9 ماده‌ای شورای عالی آب همه تعطیل هستند."
در کل هم پروژه های مربوط به احیای زاینده رود در طول این چند سال با فراز و نشیب هایی همراه بوده است. در نزدیکی سفر استانی رییس جمهور در آستانه افتتاح بوده و در زمانی دیگر به دستور وزیر نیرو و با حمایت رییس سیاسی کار سازمان محیط زیست دستور به توقف این پروژه داده شده است.
البته باید گفت که شورای عالی آب مصوباتی در رابطه با زاینده رود داشته است که از برخی از این مصوبات بوی حل نسبی بحران زاینده رود می رسد اما این مصوبات در همان حد مصوبه مانده است و هیچ همتی برای اجرایی کردن آن ها از سوی دولت، وزارت نیرو و دیگر نهادهای مسئول دیده نمی شود.
امروز اسحاق جهانگیری استاندار اسبق اصفهان و معاون اول دولت یازدهم همراه با وزیر نیرو برای افتتاح برخی از طرح هایی مثل فاز دو خط یک مترو، استادیوم نقش جهان و ... به اصفهان سفر می کنند. جهانگیری و چیت چیان هر دو افراد تاثیر گذاری در جریان آب اصفهان هستند چه در حال و چه در دوران حضور جهانگیری در استانداری اصفهان. بهتر مسئولین برنامه ریز این سفر، برنامه این دو نفر را به گونه ای طراحی کنند تا پیش و یا حتی پس از رسیدگی به افتتاح هایشان سری هم به جاده ورزنه و روستاهای شرقی اصفهان، تراکتورهای پارک شده و زندگی های نابود شده کشاورزان در آن نواحی بزنند تا تاثیرات برخی تصمیمات خود در رابطه با موضوع آب اصفهان و انتقال آن بدون ایجاد پشتوانه ای جدید را ببینند شاید تاثیری در بهبود وضعیت پروژه هایی مثل بهشت آباد و تونل گلاب داشته باشد.
این روزها باید به مسئولان استانی و دولتی دخیل در موضوع آب گفت که آقایان و خانم ها به داد اصفهان برسید. جاری شدن زاینده رود پیشکشتان اصفهان تا چند صباحی دیگر آب خوردن هم نخواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال