درباره بسیج علم یاد گیری بدانید (۲ عکس)


درباره بسیج دانش آموزی بدانید

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس درباره بسیج دانش یاد گیری آگاهی بدارید

نقطه آغاز روند بوجود آیی بسیج در ایران ، فرمایشات آیت الله روح الله خمینی (ره) در پنجم آذرماه ۱۳۵۸ می باشد. بعد از این فرمان ، اقدامات اولیه برای تعلیم های عمومی مورد احتیاج مردمان آغاز شد و آحاد مردمان نیز برای شرکت در بسیج عمومی اعلام آمادگی کردند. با توجه به اینکه روز دانش آموزش نزدیک است، سایت آسمونی تصمیم گرفته است تا اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با بسیج دانش آموزش برای شما عزیزان عنوان کند. همچنان همراهیمان کنید

بسیج یکی از عنایات پر ارزش و والای الهی در نظام مقدس ایران است که به برکت وجود حضرت آیت الله روح الله خمینی(ره) به امت اسلامی ایران ارزانی شده است و سازمان بسیج دانش یاد گیری بخشی از این شجره طیبه و درخت پرثمر و با برکت انقلاب اسلامی است. اکنون که دشمنان اسلام و انقلاب از تمامی توطئه های استکباری خویش نا امید شده اند، تنها راه رویارویی با این انقلاب باشکوه اسلامی را مجادله با فرهنگ و اعتقادات مردمان تصور کرده و بیشترین توجه و هجوم را به نسل جوان، این آینده سازان جامعه اسلامی معطوف داشته و با توسل به انواع مختلف شیوه ها و توطئه های فرهنگی، به زعم خود تلاش می کنند تا این طلایه داران عرصه های علم و فرهنگ را از انقلاب اسلامی که خون بهای هزاران شهید به خون خفته است دور نمایند. جوانان و نوجوانان دانش آموز بسیجی در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و دیگر عرصه های انقلاب نقش ممتاز و اثرگذاری داشته اند که هرگز از نوستالژی ها محو نخواهدشد. آنان در زمان دفاع مقدس با میدان داری جبهه ها و اهداء بیش از ۳۶۰۰۰ شهید و مفقود الاثر در زمان سازندگی با وجود فعال در عرصه های سیاسی، فرهنگی، علمی، اقتصادی و اجتماعی سازندگی کشور، این نقش برجسته را به خوب ترین نحوی تداوم بخشیده اند. بنابراین در استمرار این تلاش مقدس توسط دانش آموزان عزیز، وجود فعال آنان در تشکل الهی بسیج مورد نگاه می باشد. بدیهی است هر چه شمار افرادی که جذب این نهاد مبارک می شوند، بیشتر باشد، دشمن کینه توز و خون خوار در رسیدن به اهداف شوم و انجام توطئه های غیر انسانی اش ناکام تر خواهد ماند.

کلیات در سازمان بسیج دانش یاد گیری

تاریخچه و سوابق تشکیل سازمان بسیج دانش یاد گیری

با صدور فرمان تاریخی حضرت آیت الله روح الله خمینی(ره) در پنجم برج آذر سال ۱۳۵۸ مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین، پایگاه های مقاومت در مساجد، حسینیه ها، ادارات، کارخانه ها، مدارس و… به صورت خود جوش و مردمی بوجود آمد و با واگذاری مسئولیت بسیج به سپاه پاسداران انقلاب و آغاز جنگ تحمیلی کشور عراق علیه ایران اسلامی، پایگاه های مقاومت بسیج در مدارس هم چون دیگر اقشار بسیج برای جذب، آموزش و اعزام دانش آموزان واجد شرایط به جبهه های جنگ حق علیه باطل فعال شدند که در این میان نقش معلمان و فرهنگیان شجاع بسیجی ستودنی است. در زمان هشت ساله دفاع مقدس بیش از ۵۵۰ هزار نفر از دانش آموزان به دفعات مکرر به جبهه ها فرستاده شدند که در این میان بیش از ۳۶۰۰۰ نفرشهید و مفقود الاثر و ۲۸۵۳ جانباز و ۲۴۳۳ آزاده اهداء دفاع از انقلاب اسلامی و ارزش های اسلامی نموده اند.

با انسجام واحد بسیج مستضعفین و بوجود آیی ساختار و تشکیلات آن، دفتر بسیج دانش یاد گیری به عنوان رده ای مستقل در واحد بسیج مستضعفین ایجاد شد و با بوجود آیی معاونت اقشار در بسیج بعنوان بسیج دانش یاد گیری به ادامه فعالیت خود توجه کرد. در سال ۱۳۶۳ با تصویب تبصره ۲ از ماده یک قانون نظام تکلیف کشوری که به سبب آن وزرات آموزش و پرورش موظف گردید با هماهنگی و همکاری واحد بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب آموزش آمادگی پاسداری ای را برای دانش آموزان اجرا نماید، پایگاه های مقاومت بسیج دانش یاد گیری در مدارس از استقامت بیشتر برخوردار گشت. با توسعه واحد بسیج مستضعفین از سطح یک معاونت در ستاد مرکزی سپاه به یک نیروی مستقل با عنوان نیروی مقاومت بسیج سپاه، بسیج دانش یاد گیری نیز به عنوان یک مدیریت مستقل در کلکسیون ستاد نیرو تشکیل و به کار خود ادامه داد. در سال ۱۳۷۱ با تلاش مدیریت مستقل بسیج دانش یاد گیری، ستاد ایثارگران وزارت آموزش و پرورش و معاونت پرورشی آن وزرات توافق نامه ای تنظیم و به امضای فرمانده نیروی مقاومت بسیج و وزیر آموزش و پرورش رسید.

با امضای این توافق نامه و ابلاغ به رده های ذیربط دو سیستم و تشکیل کمیته های هماهنگی در سطوح مرکز، استان و شهرستان، تحرکی وسیع در تقویت و گسترش بسیج دانش یاد گیری ایجاد شد به گونه ای که در انتها سال تحصیلی ۷۴-۷۳ بیش از ۱۲ هزار دفتر بسیج دانش یاد گیری در مدارس راهنمایی و متوسطه کشور تشکیل شده و نزدیک به ۵/۱ میلیون نفر دانش آموز به عضویت بسیج دانش یاد گیری در آمدند. در سال ۱۳۷۳ با ابلاغ سردار فرمانده محترم کل سپاه پاسداران انقلاب و به منظور به کارگیری توان کلکسیون معاونت های نیروی مقاومت بسیج در امر تقویت و گسترش بسیج دانش یاد گیری، دفتر مشاورت، بسیج دانش یاد گیری تشکیل شد، تا با کمک فرماندهی نیرو، به تقویت اصولی بسیج دانش یاد گیری همت گمارده شود. تعیین ساختار و سازمان و شرح تکالیف بسیج دانش یاد گیری در مدارس، ضابطه مند کردن ارتباطات گروهی و تشکیلاتی، ایجاد سازمان پویندگان و پیشگامان به تناسب مقاطع تحصیلی راهنمایی و متوسطه، هم چنین دیزاین دسته های سازمان یافته برای فعالیت های فرهنگی، کمکی، علمی و سازندگی، دیزاین تیپ، آرم نشان عضویت، درفش سازمانی و تطبیق آموزش آمادگی پاسداری ای مدارس با نظام تعلیمهای ارتشی بسیج از جمله موفقیت های این زمان به حساب مییاید.تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس درباره بسیج دانش یاد گیری آگاهی بدارید

مجلس محترم شورای اسلامی به منظور بسط و گسترش فرهنگی بسیجی دربین دانش آموزان و تقویت بسیج دانش یاد گیری، در سال ۱۳۷۵ ماده واحده ای به تصویب رساند که به سبب آن وزارت آموزش و پرورش موظف به پشتیبانی و حامی ای و تقویت و گسترش بسیج دانش یاد گیری گردید. با تصویب این قانون فعالیت ها و برنامه های بسیج دانش یاد گیری از قوام و استقامت بیشتری برخوردارگشت، به گونه ای که در انتها سال تحصیلی ۷۸-۷۷ شمار واحدهای مقاومت پویندگان و پیشگامان بسیج دانش یاد گیری به بیش از۲۲ هزار واحد در مدارس راهنمایی و متوسطه رسید و بیش از ۵/۲ ملیون نفر از دختران و پسران دانش آموز به عضویت بسیج دانش یاد گیری در آمدند.

متعاقب مصوبه مجلس شورای اسلامی و با پیگیری های به عمل آمده سطح تشکیلاتی بسیج دانش یاد گیری نیز به منظور فراهم کردن امکان موفقیت بیشتر در تحقق اهداف و مأموریت های محوله ارتقا یافت و در سال ۷۷ به عنوان سازمان بسیج دانش یاد گیری ادامه مأموریت داد. امروز سازمان بسیج دانش یاد گیری به حول قوه الهی با برخورداری از مدیران و کارشناسان مجرب در سطح مرکز و ۲۸ رده استانی و بیش از ۶۰۰ حوزه مقاومت بسیج دانش یاد گیری در قریب ۲۶ هزار مدرسه راهنمائی و متوسطه کشور واحدهای مقاومت بسیج دانش یاد گیری را گسترش داده و تا به حال بیش از ۳ میلیون نفر از دانش آموزان پسر و دختر میهن اسلامی به عضویت در این تشکل دانش یاد گیری و نهاد برگرفته از نوشته ملت قهرمان ایران در آمده اند.

لزوم تشکیل سازمان بسیج دانش یاد گیری

مأموریت و تکلیف عمده نیروی مقاومت بسیبج واژه است از:  جذب و آموزش عمومی آحاد مردمان، سازماندهی و تجهیز و به کارگیری آن ها در رده های مقاومت به منظور تشکیل ارتش بیست میلیونی و مقاومت مردمی و دفاع از کشور، انقلاب و دستاوردهای آن از طریق ایجاد پایگاه های مقاومت بسیج در مساجد، ادارات، کارخانه ها، مراکز تعلیمی و مدارس کشور. بدون شک بخش قابل توجهی از اعضای بسیج مستضعفین و ارتش بیست میلیونی را قشر جوان و نوجوان میهن اسلامی تشکیل می دهد که در مدارس وجود دارند، لذا بسیج دانش یاد گیری یکی از لازمترین تشکل های بسیج است که باید به تقویت و توسعه آن توجه ویژه ای مبذول داشت.

خصوصیتها سازمان بسیج دانش یاد گیری

بسیج دانش یاد گیری قاعده هرم ارتش بیست میلیونی و دارای قانون مصوب و سازمان تمجید شده است.کلیه برنامه ها و مراحل جذب، آموزش و سازماندهی اعضا، متناسب با سطح تحصیلی و خصوصیات روحی، سنی، جسمانی و علاقمندی دانش آموزان ارائه و به اجرا در می آید.فرماندهان و اعضای شورای واحدهای مقاومت از بین دانش آموزان مؤمن و متعهد بسیجی عضو واحد مقاومت انتخاب خواهندشد.فعالیت های سازمان بسیج دانش یاد گیری با گوناگونی و انعطاف پذیری لازم به منظور ایجاد روحیه ایثار و فداکاری، مشارکت و مسئولیت پذیری، ابتکار و نوآوری تعاون و همکاری در دانش آموزان تمجید شده است.کلیه فعالیت های متناسب با اوقات فراغت دانش آموزان در مدارس(واحدهای مقاومت) و در مکان سکونت از طریق پایگاه های مقاومت بسیج جوانان به ثمر میرسد.شعار پویندگان و پیشگامان؛ ایمان، قلم و شهامت می باشد که نمایانگر آرمان ایمانی و الهی بسیج دانش یاد گیری با درایت، آگاهی، شهامت و استکبار ستیزی است.

امتیازات اعضای بسیج دانش یاد گیری

کلیه اعضای بسیج دانش یاد گیری بر اساس ماده ۶۴ قانون استخدامی سپاه قادر هستند از امیتاز کسری دو ماه خدمت جنگ جوای استفاده نمایند، مشروط بر اینکه علاوه بر طی کردن آموزش آمادگی پاسداری ای مدارس در اردوی تعلیمی متمرکز ۱۵ روزه بسیج که معادل آموزش تکمیلی به حساب مییاید، شرکت نمایند.

—با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد—

تهیه از : اردشير ظ.

دانستنی ها در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتم به باد می‌دهدم باده نام و ننگ
««« »»»
گفتا قبول کن سخن و هر چه باد باد

درباره بسیج علم یاد گیری بدانید (۲ عکس)

TT / 255 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال