لزوم استمرار روحیه استکبارستیزی در همه ابعاد


لزوم استمرار روحیه استکبارستیزی در همه ابعاد

خبرگزاری فارس: ضرورت استمرار روحیه استکبارستیزی در همه ابعاد

دبیر منزل شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای خلال بزرگ داشت ۱۳ آبان، روز ملی مجادله با استکبار بین المللی، بر ضرورت استمرار روحیه استکبار ستیزی در همه ابعاد تاکید کرد.

به اعلان سرزه و به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای خلال بزرگ داشت ۱۳ آبان، روز ملی مجادله با استکبار بین المللی بر ضرورت استمرار روحیه استکبار ستیزی در همه ابعاد تاکید کرد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: سیزدهم برج آبان یادآور خروش ضد استکباری ملت بزرگ و مسلمان کشورمان دربرابر آمریکای جهانخوار و اذناب داخلی اش است و به همین اعتبار ملت سرافراز کشورمان اسلامی علی رغم همه دشمنی‌ها و پس از گذشت بیش از سه دهه و نیم از پیروزی انقلاب اسلامی، هنوز جدید نفس و توفنده در همه جبهه‌ها با نظام سلطه در ستیز و تقابل است.

در ادامه تاکید شد: آمریکای جهانخوار در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ از طریق رژیم دست نشانده پهلوی تلاش کرد تا با تبعید رهبر کبیر و زعیم بزرگ نهضت اسلامی، حضرت روح الله خمینی(ره) تا ندای حق طلبانه ایشان را ساکت کند، ولی به فضل الهی کامیاب نشد.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه این بیانیه تاکید کرد: در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ خون تمیز دانشجویان و دانش آموزان خیابان‌های شهر تهران و سایر شهرها را گلگون کرد و در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ خشم و کینه انباشته شده علیه جنایات آمریکای جهانخوار زبانه کشید و دانشجویان دلاور و غیور مسلمان پیرو خط امام (ره) لانه جاسوسی و مؤسسه توطئه علیه انقلاب اسلامی که در پوشش سفارت ایالات متحده به فتنه انگیزی سرگرم بود را تسخیر کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: این حرکت سترگ، که نماد بصیرت و بینش انقلابی این دانشجویان بود، آنچنان در تعیین مسیر حرکت انقلاب اسلامی اثرگذار و راهگشا بود؛ که حضرت روح الله خمینی (ره) از آن با تعبیر «انقلاب دوم» یاد کردند. احتمالا در آن روز بسیاری از این تعبیر به تعجب افتادند، اما سیر تحولات بعدی و کشف عمق دشمنی ایالات متحده با انقلاب اسلامی نمایان کرد، که چنانچه این ضربه کاری بر پیکره استکبار وارد نمی‌شد، احتمالا تا امروز نام و نشانی از انقلاب اسلامی باقی نمانده بود.

دبیر منزل شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: احتمالا قادر باش عمده ترین دستاورد حرکت انقلابی ۱۳ آبان ۱۳۵۸ را شکستن خط نفوذ و رخنه وابستگان و دلدادگان ایالات متحده در بدنه انقلاب اسلامی آگاهی داشت و به همین علت امروز هم که به تصریح مقام عظمای ولایت (مد ظله العالی) نفوذ و رخنه هنوز هم در دستور کار نظام سلطه برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی و به بیراهه کشاندن نظام اسلامی است، پیام گرانقدر حماسه ۱۳ آبان باید دائما بازخوانی و در قالب‌های روزآمد  باز ساخته شود و در این زمینه آنچه که ضروری است به آن پرداخته شود شناخت ابزارهای نوین دشمنی آمریکای جهانخوار و اذناب آن با انقلاب اسلامی است.

در قسمت دیگری آمده است: امروز رویارویی با پیشرفت‌های علمی فرزندان نخبه و غیور ملت کشورمان با بهره گیری از همه ابزارهای نامشروع را می شود یکی از عمده ترین سرفصل‌های توطئه ایالات متحده علیه انقلاب اسلامی آگاهی داشت که در جوار تقویت گروهک‌های تکفیری در ناحیه آسیای غربی به منظور بازتولید ناامنی و ترور بخش اعظمی از توان ایالات متحده و متحدانش را به خود مصروف کرده است. به همین علت ملت بصیر کشورمان نیز با درک ابعاد این توطئه‌ها هم افتخار رویارویی با گروهک‌های تکفیری در کشور عراق و کشور سوریه را بنام خود به تصویب رسانده و در این مسیر از اهداء فرزندان عزیز خود دریغ ندارد و هم جبهه تلاش علمی و تقویت بینه کشور در این مسیر را با جدیت دنبال می‌کند.

در انتها این بیانیه تاکید شد: صد البته که ملت سرافراز کشورمان که در طول این سال‌ها بارها کمک های الهی را به نظاره نشسته در این جهاد سفت بازهم به عنایات الهی چشم امید دارد و نیک می‌داند که قول الهی (ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم) تخلف ناپذیر است. دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی خلال بزرگ داشت یاد و نوستالژی همه شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی و نبرد تحمیلی به خصوص شهدای مدافع حرم بر تقویت و استمرار عزم راسخ همه اقشار ملت کشورمان در جهاد علمی خود تاکید می‌کند.

****************************

گردآوری از: بهاره و.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چه جرم کرده‌ام ای جان و دل به حضرت تو
««« »»»
که طاعت من بی‌دل نمی‌شود مقبول

لزوم استمرار روحیه استکبارستیزی در همه ابعاد

TT / 123 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال