ملت علیرغم تلاش تطیهر کنندگان چهره استکبار فردا نشان دهند پای آرمان های خود ایستاده اند


ملت علیرغم تلاش تطیهر کنندگان چهره استکبار فردا نشان دهند پای آرمان های خود ایستاده اند

خبرگزاری فارس: ملت علیرغم تلاش تطیهر کنندگان چهره استکبار فردا نمایان کنند پای آرمان‌های خود ایستاده‌اند

مسئول بسیج دانشجویی استان تهران گفت: از همه دانشجویان و دلباختگان به نظام دعوت می‌کنم در این مقطع حساس که برخی سعی در پاکسازی چهره استکبار دارند در مهمانی ۱۳ شرکت کرده و بار دیگر ثابت کنند که ملت پای آرمان‌های خود ایستاده است.

مجید درویشی مسئول بسیج دانشجویی استان تهران در مکالمه با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: روز ۱۳ ماه آبان، یادآور حوادث اهمیتی می داری است که در بوجود آیی انقلاب اسلامی و بیرون رانندگی کردن مظهر استکبار یعنی ایالات متحده از ایران نقش اساسی داشتند.

وی اضافه کرد: در روز ۱۳ ماه آبان ۱۳۴۳، مأموران رژیم شاه، حضرت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران(ره) را در قم دستگیر و به دستور ایالات متحده، به کشور ترکیه تبعید کردند. در روز ۱۳ ماه آبان ۱۳۵۷، دانش آموزان تهرانی در دادخواهی به دخالت های ایالات متحده در ایران، راهپیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان هجوم کرد و آنان را به خاک و خون کشید. در روز ۱۳ ماه آبان ۱۳۵۸، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه جاسوسی ایالات متحده را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. بدین ترتیب، مجادله ضد آمریکایی مردمان ایران، ابعاد تازه تری پیدا کرد.

درویشی ادامه داد: سیزدهم ماه آبان به همه مستضعفان یاد گرفت که قادر هستند چپاول قیمتی را به زباله آگاهی دار تاریخ بسپارند. سیزده ماه آبان به مسلمین یاد گرفت که در معبد انسانیت، آزادانه و آگاهانه تنها درمقابل «اللّه » به کرنش و سجود بنشینند و جز او، همه را طرد کنند.

وی گفت: واقعه سیزده ماه آبان به دل های مؤمنان قوت بخشید و غروری مقدس و حماسه آفرین را در آنان زنده کرد. پرتوی تابناک از انوار الهی بر آنان تاباند و درس هایی بزرگ از شهادت و دلاوری و دلیری به آنان یاد گرفت. در سیزدهم ماه آبان، مردمان سرافراز ایران به همه مستضعفان جهان نمایان کرد که دیوار ظلم، شکستنی است.

درویشی اضافه کرد: درس دیگر ۱۳ ماه آبان اثبات خباثت و دشمنی عمیق و بنیادین امریکا با ملت و انقلاب ایران است، دشمنی که با مذاکره و گفت وگو حل نخواهد شد.

مسئول بسیج دانشجویی استان تهران گفت: استکبار ستیزی ریشه در باور و اعتقادات ما و پایه علمی و سنجیده دارد دراین راستا مقام عظمای ولایت فرمودند: « مجادله با استکبار در انقلاب اسلامی و دربین ملّت ما یک حرکت معقول و سنجیده و دارای پشتوانه ی علمی، و یک حرکت خردمندانه است، برخلاف آنچه بعضی می خواهند وانمود بکنند که این یک حرکت شعاری است، احساساتی است، متّکی به منطق و عقلانیّت نیست، بعکس، حرکت ملّت ایران یک حرکت متّکی به عقلانیّت است».

وی ادامه داد: از همین منظرامام (ره) تسخیر لانه جاسوسی امریکا را انقلاب دوم نامگذاری کردند. این حرکت دانشجویان پیرو خط امام در واقعیت در هم شکستن هژمونی و هیبت پوشالی امریکا در غرب بود و به جهانیان ثابت کرد که امریکا هم قابل شکستن است.

وی تاکید کرد: درس بزرگ ۱۳ ماه آبان به همه ما این است تنها در سایه عزت، ایستادگی و اقتدار و تکیه به توان درون است که کشور قادر هست به راه خود ادامه دهد نه در سایه چشم دوختن به دستان کدخدا و گدایی اعتبار از آنها.

درویشی ادامه داد: لذا به همین علل و صدها علت دیگر باید ۱۳ ماه آبان و اهمیت آن در نسل چهارم انقلاب تبیین و سالروز ۱۳ ابان در سراسر کشور عزیزمان با شکوه به انجام رسانده شود تا این دستاورد بزرگ که همانا تکیه به عزت و استقلال داخلی و مشت استوار بر دهان استکبار بین المللی است، نسل به نسل ادامه پیدا کند.

مسئول بسیج دانشجویی استان تهران اضافه کرد: از همه دانشجویان و دلباختگان به نظام جمهوری اسلامی فرا میخوانم در این مقطع حساس که برخی سعی در پاکسازی چهره استکبار دارند در این مهمانی شرکت کرده و بار دیگر به تمام عالم ثابت کنند که ملت ایران پای آرمان های خود ایستاده و خواهد ماند و ذره ای از کوتاه نخواهد آمد.

— لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه براي ما بنويسيد —

نگارش از : بهناز ذ.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بوی بنفشه بشنو و زلف نگار گير
««« »»»
بنگر به رنگ لاله و عزم شراب کن

ملت علیرغم تلاش تطیهر کنندگان چهره استکبار فردا نشان دهند پای آرمان های خود ایستاده اند

TT / 117 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال